Mumya evi (House of Wax) (2005) afişi

Mumya evi (2005)
House of Wax

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Fantastik
Yönetmen
Ülke
Avustralya
Süresi
108 dakika
KerseL Altı arkadaş için bir haftasonu gezisi olarak başlayan program, 'MUMYA EVİ' nde dehşet verici bir yaşam mücadelesine dönüşür.Yılın üniversiteler arası en büyük futbol şampiyonasına gitmek için yola koyulan Carly,Paige ve arkadaşlarının, maça gitmeden önce bir gece dışarıda kamp yapma kararı, kötü olayların başlangıcını hazırlar. Kamptaki gizemli bir kamyoncuyla sürtüşme yaşamaları, gençleri tedirgin eder. Carlynin bir de erkek arkadaşı Wade ile sinirli erkek kardeşi Nick arasındaki gerginliği yumuşatması gerekmektedir. Ertesi sabah uyandıklarında, arabalarının biri tarafından kasıtlı olarak bozulduğunu fark eden gençler, orada mahsur kalmamak için, yöre insanlarından birinin kendilerini yakındaki tek yerleşim yeri olan Ambrose'a götürme teklifini kabul ederler. Oraya vardıklarında, kasabanın gezilebilecek tek yeri olan Mumya Evi'ne giderler. Burası dikkat çekici derecede canlı görünen balmumu heykellerle doludur. Gençler kısa süre sonra, heykellerin bu kadar gerçekçi görünmesinin ardında yatan gerçeği keşfederler. Kasabanın karanlık sırrını keşfetmeleriyle birlikte, kaçık bir katilin avı hâline gelen gençler, kendilerini kanlı bir ölüm kalım savaşının içinde bulurlar.

Yorumlar

FairyTalee profil resmi
FairyTalee
konu olarak çok farklı bir korku filmiydi ve gayet başarılıydı. ben çok beğendim sonuna kadar heyacanla izlettiriyor kendini.
1 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Standart amerikan korku filmi. Film bolca klişe içeriyor izlerken dikkat edin o yüzden. Bünyede hazımsızlık yapabilir. Konusu ise basit gençler ormana kampa giderler herkes sevişir. Tek 2 salak sevişmez onlarda gider seri katili bulur getirir hikaye başlar. Filmin tek tutulabilir yanı ise efektleri kıvamında vermişler yani. Ne çok aşırı vahşet olmuş nede çok basit olmış. Yani benim gözümde tek o taraftan başarılı.
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bence çok başarılı bir korku filmiydi. Gerçekten irkildiğim sahneler oldu. ÇOk korkunç değildi ama kendini hiç sıkmadan izlettirdi ve sonu da gayet güzel bağlandı. Oyunculuklar Paris Hilton sışında gayet iyiydi. Zaten yönetmende öyle çok önemli bir rol vermemiş kendisine. Zaten neden oyatmış orasını hiç anlamadım ne güzel ne de bir gram oyunculuk yeteneği var. Bak Elisha Cuthbert'e iki unsura da gayet uygun bir oyuncu olmuş. Bence korku severler mutlaka denemeli ama büyük beklentilerede girmemek gerek.
2 yıldan fazla önce

House of Wax filmini beğenenler

House of Wax filmini içeren raflar

House of Wax filmi hakkında ilgi çekici içerikler