Ev Hapsi (Housebound) (2014) afişi

Ev Hapsi (2014)
Housebound

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Komik, Absürt
Yönetmen
Ülke
Yeni Zelanda
Süresi
107 dakika
Arcadia .Kylie, işlediği suçtan yargılanır. Yargılamanın sonucunda mahkeme tarafından 8 ay boyunca doğup büyüdüğü annesinin evine ev hapsine mahkûm edilir. Annesi Miriam batıl inançları olan cahil bir kadındır. Evlerinde daha önce yaşamış kimselerin hayaleti dolaştığına inanmaktadır. Evde bir müddet sonra Kylie’de evde garip olaylara tanık olur. Acaba annesinin söyledikleri doğrumu, yoksa Kylie annesinin söylediklerinden etkilenip de bu olayları annesi gibi yorumlamaya başlamıştır.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Absürt komediyi hepimiz biliyoruz. Peki ya absürt korku?? İşte bu film tam da bu! Bir tutam korku, bolca gerilim ve bir çorba kaşığı kadar komedi. Filmin karakterlerine bayıldım. Hikayesi de şaşırtıcı ve ilgi çekiciydi. Ayrıca ifade etmeliyim ki gerilimin en yüksek olduğu anlarda bile saçmalamayı başardılar. Bu da benim açımdan güzel bir artı oldu. Tabi şimdi yanlış anlaşılma olmasın film ağırlıklı olarak gerilim filmi. Öyle komedi filmiymiş gibi düşünüp açmayın hayal kırıklığı olur. Bazı belirgin mantık hatalarını da filmin absürtlüğüne dahil ediyorum ve sonuç olarak güzel bir film. Gerilim severler için farklı bir tat diyebilirim. Bence bi deneyin :)
4
7 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
İzlediğim en garip filmler arasında yer alıyor. Korku,gerilim,komedi,polisiye her türü barındıran haliyle oldukça absürt bir yapım. İlk yarım saat ne izliyorum ben diyebilirsiniz, sonrasında alıyor gidiyor :)
4
1 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Korku unsurundan çok eğlenceliydi. Çerezlik bir yapım zaman ayırmasanız da olur. Göreceli ;)
1
1 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok güzel filmdi ben pek mizah unsuru yakalayamadım ama gerilimi dozunda verilmiş kurgusu sağlam sürükleyici merak uyandırıcı filmdi tavsiye ederim izleyin kesinlikle sıkılmayacaksınız.
1
2 yıl önce
iremoz profil resmi
iremoz
Çok güzel izleyin eğlenin
2
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok eğlenceli bir filmdi. Bu tür korku-komedi yapımlarına bayılıyorum. Özellikle bağımsızsa bu yapımlar tadından yenmiyor. What We Do in the Shadows filmini izleyip beğenenlere bu filme de bir göz atmalarının öneririm.
4
2 yıldan fazla önce
nidaaksoy profil resmi
nidaaksoy
Güzel filmdi bazı yerlerine gülümsediğimde oldu. Beğendim
0
3 yıl önce

Housebound filmini beğenenler

Housebound filmini içeren raflar

Housebound filmi hakkında ilgi çekici içerikler