Hugo (2011)

Hugo (2011)

Puan 7.2 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
680
44
2376
415
Brook profil resmi
Brook
Bence gayet güzel bir filmdi. Mutlaka izleyin derim. Sıcacık havasının yanı sıra, o dönemlerin içine çektiğini de söyleyebilirim. Akıcı ve güzeldir.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
report_problem
2 yıl önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Oldukça içten ve sıcak bir anlatımı var filmin...Sıkılmadan başından sonuna kadar rahatça izleyebiliyorsunuz..Filmin başında bu çocuk kim ne yapıyor amacı ne gibi sorular geliyor aklınıza sonradan cevaplarını alıyorsunuz...Ayrıca film tarihinin en eski geçmişine kadar hatta ilk çekilen filme kadar götürüyor sizi.İzleyin derim..8/10
report_problem
2 yıldan fazla önce
kenann profil resmi
kenann
temposu sürekli artan, gerçekten çok güzel, fantastik bir film. Görsel efektleri özellikle çok iyi, zaten best visual efect oscarını almış. izlenmesi gereken kült bir film
report_problem
3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Masalımsı tatlı bir film. Oliwer twist tarzı. Zaman geçirmek için ideal.
report_problem
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Ailevi bağları kopuk birbirine mesafeli olan insanların ve sinema, iletişim okuyanların izlemesini öneriyorum. Borat filmiyle kendini şaklaban durumuna düşüren Sacha Baron Cohen'ın victoria dönemi komik istasyon polisi tiplemesi de çok etkileyici.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Duygu yuklu, etkileyici, masal gibi bir film. 3d'si de bir harikaymis. Mutlaka izlenmeli.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
Güzel ama mükemmel değil amaa izlemeye değer.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
lambayapufde profil resmi
lambayapufde
film gayet etkileyici es geçmeyin :)
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
iusabaz profil resmi
iusabaz
Öykü sinemasını başlatan adamların başında gelen Melies'i her kim seviyorsa bu filmi izlemeli :)
report_problem
5 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Georges Méliès'ın yaşamının son yıllarını keşke bu filmdeki gibi geçirseydi. Ancak aç gözlü sinema tüccarları onun filmleri ile zengin olurken kendisi sefil bir halde filmde de geçen tren istasyonunda ölü bulunmuştur. Bu film gerçeklerle resmen dalga geçmektedir :/ rezalet
report_problem
5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
sinema tarihine bir, sinemaya bir saygı duruş. scorsese'ın genel film anlayışının dışında.
report_problem
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
çok beğenilen bir film olmasına rağmen benim orta halli hatta orta hallinin bir tık altında bulduğum bir film
report_problem
5 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
hikayesine saygı duysamda, yarı gerçek yarı 3 boyutlu sahnelerle; yeterli olmayan aksiyon ve senaryo eksikliğini giderme çabaları ve kopuk-kimi zaman ilerlemeyen, bağlantısı kurulamayan noktalar olan bir film.izlenilebilecek bir film ama ötesi değil bence.
report_problem
5 yıldan fazla önce
sanemg profil resmi
sanemg
HUGO - Amacını Kaybedersen, Bozulmuş Sayılırsın


Hugo, hayattaki amaçlarımızı düşündürürken, bize tutkularımızın peşinden gitmeyi öğütlüyor. Belki de en çok sevdiğimiz ve vazgeçemeyeceğimiz işi yapmak bizim hayattaki amacımızdır. Hadi gelin öyle bir iş yapalım ki, o işi iyi yapmakla kalmayalım; yaptığımız şeyle dünyayı değiştirelim.

Yeter mi peki? Hayır. Birilerinin de hikayemizi anlatması gerek.
O hikayeler anlatılmadan, dünya tam olarak değişmiyor. İşte Hugo'nun arkadaşı Isabelle sayesinde, hem Hugo'nun hem de George Melies'in hikayesi bize ulaşıyor.
Finaldeki sahneye dikkat. Isabelle elindeki deftere yazmaya başlayarak, bence kendisi de hayattaki amacını buluyor.
Sinema yapanlar, yazarlar... Hikaye anlatıcılarının hepsi. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Film, Brian Selznick'in çocuk kitabından uyarlama. The İnvention of Hugo Cabret, İngilizce ve Türkçe olarak kitapçılarda. Okumak isterseniz...

Hugo öyle herkesi çarpacak bir film değil. Tuhaf bir kopukluğu var filmin, hatta ilk yarıda film sanki ilerlemiyor gibi hissediyorsunuz. Ama ben derim ki, sadece film izlemekle değil, sinema sanatıyla da ilgileniyorsanız, Hugo'yu mutlaka görün. Her şeyden önce büyüleyici güzellikte üç boyutlu sahneleri için. Özellikle filmin ilk beş dakikasında, kameranın hareketleriyle, adeta diğer insanlarla birlikte 1930'lu yılların Paris'indeki o tren istasyonunda günün başlamasına tanık olmak harika bir duygu. Tabii filmi sinemada izlemek gerektiğini bir kez daha vurgulayayım. İkinci olarak, film sinemanın ustalarına, özellikle de bugünkü sinemanın temellerini atan, sinemada pek çok ilki gerçekleştiren George Melies'e bir saygı duruşu niteliğinde. Aslında bir sihirbaz olan George Melies, 34 yaşında Lumier kardeşlerin bulduğu sinematograf makinesinin bir benzerini yaparak, onlarca film çekmiş. Sinemada özel efekti kullanan ilk yönetmen olarak biliniyor. Hugo, onun filmlerini de bize tanıtıyor ve bir tek insanın hayatta ne kadar çok şeyi değiştirebileceğini hatırlatıyor.

Sanem G
report_problem
neredeyse 6 yıl önce