Hükümet Kadın (2013)

Hükümet Kadın (2013)

Puan Like 6.8 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Rainbow 8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmedi. Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde buldu. Midyat'ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla doluydu! Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Sermiyan Midyat da aynı zamanda filmin oyuncularından biri. Demet Akbağ, yedi oğlu ve bir kızı ile kendini Belediye Başkanı olarak bulan Xate karakteri ile sinema perdesinde yine unutulmayacak bir karakter yaratıyor ve seyirciye yine neşe dolu bir film vaadediyor.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Mutlaka izlenmeli bence.
10 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Hasta halimle bile güldürdünüz ya ilahi :D Sen rollerinin hükümetisin sevgili Demet Akbağ :) Filmin esprileri çok güzel ,kaliteli :) Ağlanacak yerlerde bile güldürmeyi başardılar :) Komedi de en çok kendi kültürümüzü tercih ediyorum ,bu film de yanıltmadı beni :))
1 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
"Gerçekleri anlatmak için gerçeklerden fazlası gerekmektedir." Mesajıyla başlayan ve Sermiyan midyat ile Demet Akbağ'ın müthiş oyunculukları ile göz dolduran harika bir film. Verdiği toplumsal mesajlar kadar, kaliteli espri anlayışı ve güzel bir konu ile öne çıkıyor. Tabi konunun işleyişinde Türk filmlerine özel abartı ile durumu kurtarma pozisyonu bu filmde de var. Bütçe sıkıntısı nedeniyle bu da normal biraz. Farklılıklarin zenginliğine ve sosyalizm faşizm üzerine konuşmalar da filmdeki zengin noktalar. Seyri oldukça zevkli başarılı bir yapım. Söz konusu 2 diyalog şöyle: 1-Dünya senden olmayanlarla hoştur. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece sen gibiler değil, senden olmayanda çok yaşasınki: sende yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki; değil mi? Veyahutta siyah! Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegâne şey benden olmayandır. O yoksa sende yoksun. Ne anlamı kalır, ne rengin belli olur ne de tadın. // 2- Diyelim ki iki ineğiniz var. Sosyalist yönetim şeklinde eğer iki ineğin varsa hükümet ikisinden birini başkasına üzere senden alır. Komünist sistemde her iki ineği de senden alır ve sana süt verir. Faşizmde inekleri senden alır ve sana süt satar. // Ayrıca Sermiyan midyat in suç ve iktisat ilişkisi üzerine söylevi de oldukça güzeldi: "Suç bir milletin en büyük iktisat kaynağıdır. Devamlı suç oluşturman gerekir ki aş götürsünler evine." Tabi burdada avukatından polisine hükümetine kadar bir devlet mekanizmasına bakış atılıyor. Hukuk ve suç sosyolojisi için güzel tartışma kaynaklardan biri bu konu zaten.
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
sermiyan midyat ne idi öyle yahu!
4 yıldan fazla önce
paksoy profil resmi
paksoy
demet akbağ bi başka güzellll ...
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
benim kendi fikrim film güzeldi.ben beğendim.8/10
4 yıldan fazla önce
byduell profil resmi
byduell
Bu kadar berbat bir filim olamaz ,sen bir filim boyunca bir şey anlatmaya çaliş ve filmin arasına kakiştirilmiş bir sahneyle ne anlatmak istediğini açıkça soyle ikinci filimi de çikacakmiş,gitmeyeceğim
5 yıl önce

Hükümet Kadın filmini beğenenler

Hükümet Kadın filmini içeren raflar

Hükümet Kadın filmi hakkında ilgi çekici içerikler