Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann (The 100 Year Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared) (2013)

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann (2013)The 100 Year Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Sanat Eseri
Yönetmen
Dil
İsveçce
Ülke
İsveç
Süre
114 dakika
69
1
142
74
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Absürt filmleri seviyorsanız mutlaka izleyin. Adam tarihe tanıklık ederken her şeyi güzel ti'ye almışlar. Keyifle eğlenerek izledim. İnsanın Allan'ın peşine takılası geliyor. Üç sene sonra ikinci bir film daha çekmişler. Umarım o da aynı keyiftedir.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
100 yaşın bir dakikası boş geçmemiş bir adam...Böyle şanslı olmayı kim istemez ki :)) Dünya siyasi tarihiyle inceden dalga geçilmiş.Kurgu dilini beğendim ama absürd film izlemeye hazır bir halde değilseniz filmden kopmanıza sebep olabilir. Ben gayet keyifli izledim.İyi seyirler...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
film boyunca çok eğlendim. keşke biraz Allan kadar rahat bir kafam olsa :D
error_outline
5 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Allan;Forrest Gump tan sonra en rahat karakter olabilir:D:D çok beğendim,çok keyifliydi,kesinlikle izlemeye değer.
error_outline
5 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Her zaman söylerim akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin :D Allan dedemiz deli değil ama öyle saf ve güzel ki insan imreniyor valla :) Bir arkadaşımız yorum yapmış Ruhi Mücerret'in vücut bulmuş hali diye gerçekten de öyle. Murat Menteş'in çok sevdiğim bi romanı benzetme son derece yerinde olmuş okumayan varsa kitabı da önermiş olalım böylelikle :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bir Allan 100 yaşına kolay gelmiyor :) Bu sadece yaşlı(!) bir adamın kaybolma hikayesi değil, bu filler, mafya babaları, diktatörler ve dahilerin hikayesi aynı zamanda. Bunların hepsi nasıl bir araya geliyor diye sorarsanız bu filmi izleyin. Çok hareketli bir film değil ama bence eğlenceliydi. Yer yer kopukluk yasayabilirsiniz ama.Denemeye değer derim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Bizim kemal sunal'ın filmlerinin modern hali gibi absürd keyifli bir komedi olmuş , değişik stiliyle sıradışı bir hayatı olan amcamız sakin tavırlarıyla ilginc olayların birinden birine geçiyor tarihteki önemli olaylara istemeden karışıyo.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Keyifli bir absürt komedi macera filmi. Biraz Forest Gump havası da var :) 7,5/10
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
dünyanın en şanslı adamı allan. annem kemal sunal'ın filmlerini izlerken hep allah işlerini rast getiriyor adamın diyor onu anımsadım, aynısını allan amcamızda da görüyoruz :v baya eğlenceli ve şirin bi filmdi (:
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
Kendine özgü bir tarzı var. Bu açıdan oldukça beğendim. Absürdlük dozu neredeyse Forrest Gump ile yarışacak düzeyde. Siyasi figürlerle ilgili kısımlar oldukça eğlenceli. Güldürü kapasitesi yüksek, güzel diyaloglara da sahip bir film. Ben oldukça beğendim.
''İnsanların genellikle bir yönü görünür ama sonra tamamen farklı biri oldukları ortaya çıkar.'' diyor Allen filmin birkaç yerinde. Benzeri 3-4 güzel diyalog daha var filmde. Müzikleri de oldukça başarılıydı. İzlenmesini tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
hem absürd hikayesiyle hem de yine absürd bir biçimde siyasal tarihe yaptığı göndermeleriyle eğlenceli bir film olmuş. alttan alta bir eleştiri de hissetmedim değil.
jerzy kosinski'nin "bir yerde" isimli romanını hatırlattı çok fazla.
error_outline
7 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
çok iyi
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Beklentimin altında bir film oldu. temposu düşük kurgusu kopuktu. Ama yinede beğendim..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
asilzade profil fotoğrafı
asilzade
Ruhi mücerredin vücut bulmuş hali!
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Massiwerock profil fotoğrafı
Massiwerock
hahaha kitap ini ariyordum filmini buldum super :)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce