Benim adim sam (I Am Sam) (2001) afişi

Benim adim sam (2001)
I Am Sam

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.8 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Aile Filmi, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
132 dakika
FanFilmFon Sam Dawson(Sean Pean), kızı ile mutlu bir şekilde yaşayan ve Beatles'a büyük hayranlık besleyen bir adamdır.Genç adamın zeka düzeyinin 7 yaşında bir çocuğunkine eş durumda olması onları çok fazla rahatsız etmez.Kızı 7 yaşına geldiğinde ise onun için asıl sorunlar başlar. Artık kızı ondan çok daha ileri bir düzeye gelmektedir ve Sam ona pek fazla yardım edememektedir. Hükümet görevlileri kızı Sam'in yanından alırlar.Sam kızını geri alabilmek için 'sevgi' kelimesinin anlamına fazlasıyla uzak avukat Rita Harrison'ı (Mıchelle Pfeiffer)kiralar.

Yorumlar

Simurg. profil resmi
Simurg.
Sen nasıl güzel bir filmsin böylee
6
20 saat önce
scrscream profil resmi
scrscream
Bu nasıl bir film, bu nasıl bir oyunculuk. Harikaydı.Bir kız babası olarak çok duygulandım.
0
1 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
İlgisiz aileler ve sevgisiz büyüyen çocukların dünyasında "Eksiksiz ve Mükemmel(!)" insanlar tarafından babalığı yargılanan hatta küçük görülen bir adamın çocuğu için verdiği mücadeleyi ve o eşsiz sevgisini izliyoruz. Tabi ufak bir ayrıntı var. Bu babanın zeka düzeyi 7 yaşında bir çocuğunkine eş durumda. Peki bu durum sizce sevgiye engel mi? Sean Penn'in muhteşem oyunculuğuyla ve Beatles'ın muhteşem parçalarıyla gerçekten izlemeye değer bir yapım. Kaçırmayın! :)
5
5 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhteşem oyunculuklar , duygusal etkileyici bir film. Hayatta önemli olan şey sevgi okadar güzel ve etkileyici anlatılmış ki vakit kaybetmeden seyretmek lazım.
1
6 ay önce
mels profil resmi
mels
Sean Penn'in oyunculuğu harika gerçekten. Ve bu filmde Dakota Fanning'in küçükken de ne kadar yetenekli olduğuna şahit oldum. Filme gelecek olursak... Mutlaka ama mutlaka izlenmesi gereken filmlerden. Neden bu kadar erteledim bu filmi izlemeyi bilmiyorum. Otistik bireylerle ilgili çoğu bilgiyi barındıran eğitici bir film. Filmi ise tek bir cümleyle özetlemek istiyorum aslında:Sevgi zeka yaşına bakmaz.
2
8 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Sevgi o kadar güzel anlatılmış ki etrafınızın bir çemberle sarıldığını hissediyorsunuz. Içinizi yumuşacık ediyor. Bu kadar geç neden izlemişim diye sorguluyorsunuz sonunda..
3
10 ay önce
Selocan profil resmi
Selocan
''Tek ihtiyacımız sevgi''... Bu, bu kadar mı güzel anlatılırdı. Filmden daha öte şeyler barındırıyor içinde. İzlerken sadece bir filmi izlemiş olmuyorsunuz dünyadaki asıl eksikliği izlemiş oluyorsunuz.. Unuttuğumuz asıl şeyi.. SEVGİ'yi..
1
1 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Bazı filmler vardır gerçekten hayata bakış açınızı değiştirir, kesinlikle bu film öyle bir film. Sevginin aşamayacağı hiç bir engel olmadığını film bize tekrar gösteriyor. Sean Penn ve Dakota Fanning harikaydı, izlemelere doyamadım. Tekrar tekrar izlenmesi gereken bir film olduğu düşünüyorum. Çok çok beğendim.
3
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Harika oyunculuk, mükemmeldi.. Bu adamın becermediği bir rol yok mu arkadaş yine harikalar yarattmış. Ayrıca Dakota Fanning'da bir harikaydı. Bu kızın rol yeteneği harika dostum :p
4
1 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
İlk sahneden son sahneye kadar sürekli ağlamaklı izledim, boğazım düğümlendi, gözlerim yaşardı. Sean Penn sen nasıl yetenekli bir aktörsün yaa?!! Michelle Pfeiffer sen ne güzel bir kadınsın! Ve Dakotacım sen ne şirin bi biciktin öyle, çok da başarılı bir çocuk oyuncuydun. Sam'in arkadaşlarını oynayan oyuncular da çok başarılılardı. Film o kadar kalpten bir filmdi ki bunu anlatabilecek bir kelime bulamıyorum. Sean Penn'in bu rolle Oscar'a aday olup, ödülü alamamasına ise şaşırdım. O sene Oscar'ı kapmış Denzel Washington'ı Training Day'de izlemem lazım tarafsız bir yorum yapabilmem için. Ahh tabii bir de film boyunca çalan The Beatles şarkıları filmi daha fazla sevmeme sebep oldu ^_^ içinde The Beatles çalan her film güzeldir sankim *.*
3
neredeyse 2 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
İyi bir ebeveyn olmak demek iyi bir eğitim vermek değil sadece sabretmek gerekir dinlemek gerekir bazen en önemlisi sevgidir. Günümüzdeki sorunları ele alan farklı bir mesajla gönderme yapan mükemmel bir filmdi .
4
neredeyse 2 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Duygularınızı iyi yönde ayaklandıracak bir film.Sean Penn herzaman ki gibi harika, Michelle Pfeiffer çok güzel, Dakota için diyecek çok şey var, o bakışları yok mu o bakışları, insanın içine işliyor. Pozitif birşeyler hissetmek, yorulmadan bir film izlemek istiyorsanız, iyi bir seçim olabilir. Şimdiden iyi seyirler...
7
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir dram filmi. Her an insanı hüzünlendiren bir film. O yaşta Dakota Fanning de harika bir oyunculuk çıkarmış bunu da eklemeden edemeyeceğim.
7
neredeyse 2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Muhteşem bir film... Oyuncular tartışılmaz... Kesinlikle tavsiye edilir:)
10
neredeyse 2 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Sean Penn muhteşem oyunculuk.
2
2 yıl önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
çocukken izlemiştim kalbımde ve aklımda guzel izler bırakmıstı
0
2 yıldan fazla önce
Emrex profil resmi
Emrex
Mükemmel. Söyleyebilecek başka bir söz yok...
4
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
özellikle eğitmenler izlesin, izlettirsin .
0
3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
sevgi üzerine bir başyapıt herkese tavsiye ederim ..
6
3 yıldan fazla önce
FanFilmFon profil resmi
FanFilmFon
Duygusal bir baba-kız ilişkisi.
2
3 yıldan fazla önce

I Am Sam filmini beğenenler

I Am Sam filmi hakkında ilgi çekici içerikler