Ben, Daniel Blake (I, Daniel Blake) (2016)

Ben, Daniel Blake (2016)I, Daniel Blake

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Düşündürücü
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
100 dakika
63
0
116
64
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Loach'ın filmleri dünyadaki edilenlerin mücadeleleri üzerine. Ama hiç bir zaman slogan sineması yapmamış. Vatandaşın dili, milletin duygusuna tercüman olmuş yönetmen. Yine bu filmi de düşündürücü. Rakamlar, medya, saptırılan gerçekler. Sözde herkes refah içinde. Altta olanın canı çıkıyor, ya da çıkartılıyor. İzlenmeyi hakeden bir yapım.
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Bir bürokrasi filmi... tam olarak sıkıcı diyebilir miyim bilmiyorum sıkılabilirsiniz. Devlet, her yerde devlet... Prosedür, prosedür...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
İngiltere’deki sağlık sistemini yaşlı bir adam üzerinden gözler önüne sererken, bizlere demokratik-toplumcu ülke olarak yutturulan bu ülkenin gerçekte ne kadar anlayışsız, bürokratik anlamda ne denli hantal ve beceriksiz olduğunu anlatıyor. Hüzünlü sahneler var. İnsanlığını kaybetmiş kapitalist bir sistemde ayakta kalmaya çalışan insanların dramları var. İzlemekte de çok yarar var!
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Lütfen, sürekli yaşadığı ülkeyi kötüleyen, diğer ülkeleri övenlerden olmayın.. Adaletsizlik kavramı dünya genelinde sorun olan bi durum.. bunun ülkeyle ilgisi yok! insanlıkla ilgisi var.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Hele ki gündem de ortadayken... Daha da sinirim bozuldu. Hiçbir ülkede rüya gibi bir hayat yok diyor işte. Gerçek hayatın taa kendisi olduğundan her şey ortada ismimiz, ailemiz olabilir. Ama sayılardan ya da rakamlardan ibaretiz.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
VeryApe profil fotoğrafı
VeryApe
ken loach ateş etmiş. tüfek gibi film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Dünyanın en büyük beş ekonomisinden biri olan İngiltere'de açlar ve evsizler var. Evet, filmin anlattığı dehşet verici konu bu! Başka lafa gerek var mı?
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çok çarpıcıydı. Devleti tarafından insandan sayılmayan, sadece sayılardan ve listelerden ibaret olan insanların dramı... Boğazım düğüm düğüm çıktım filmden. Şiddetle tavsiye ederim.
error_outline
6 yıldan fazla önce