Tesadüfler (I Heart Huckabees) (2004) afişi

Tesadüfler (2004)
I Heart Huckabees

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
107 dakika

Yorumlar

sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
How am I not myself.. Isabelle Huppert.. Balonu suratına yiyince düşünmemeyi salt var oluşu becerebilmek..Cruelty, manipulation, meaninglessness
0
9 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Felsefeler üzerine kurulu yer yer çok komik muhteşem oyuncu kadrosuyla izlenilebilecek bir film . Yalnız herkes anlayamayabilir ve bu yüzden sevmeyebilir.
1
neredeyse 2 yıl önce
MONONOKE profil resmi
MONONOKE
Jason Schwartzman, Dustin Hoffman, Jude Law ve Lily Tomlin’in oynadığı bu film varoluşçuluk ve hayatın anlamı hakkında. Film, bireyselcilik ve bireyin çevresine, idealizme ve başarıya olan bağlarını tartışan felsefeleri inceliyor. Ama sıkı durun; çünkü daha yeni başlıyoruz.

I Heart Huckabees, felsefi ve sanatsal düşünceleri sıralarken Sartre’dan Freud’a, ordan da Sürrelizm’e gidiyor. Yönetmene göre film genel olarak Zen Budizmi’nden etkilenmiş. Yani şimdi nerdeyiz? Film hangi felsefeden besleniyor?

Albert sonunda fark ediyor ki bir kişiye acı çeken biri olarak bakınca, baş düşmanı bile olsa onun hakkındaki düşüncüler değişebiliyor. Bu da merhametle ilgili noktaya yani Zen Budizm’ine getiriyor bizi.
2
2 yıl önce

I Heart Huckabees filmini beğenenler

I Heart Huckabees filmini içeren raflar

I Heart Huckabees filmi hakkında ilgi çekici içerikler