Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (I'm Thinking of Ending Things) (2020)

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (2020)I'm Thinking of Ending Things

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
134 dakika
39
10
114
32
xamorfatix profil fotoğrafı
xamorfatix
"bazen düşünceler hakikate ve gerçekliğe o eylemden daha yakındır. her şeyi söyleyip yapabilirsin ama sahte bir düşünce üretemezsin."
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Birilerinin düşünceleri anlamak için kafasının içinde yolculuğa çıkmışım gibi. Yaşadığımız bir dünya var bu gerçek ama kafamızın içindekiler yani o sanrılar, düşler mi daha gerçek ? Valla tamam pek çok somut obje var, dekor sahne süper, şahane yani. Ama bu somutluklara rağmen film o kadar soyut ki derinlere dalmak kaçınılmaz. Zannımca iletisi şu; Herkesin var bir hayali, ulaşamadığı - ulaşamayacağı bile olsa ! ( Ulaşılamadığında mı HERŞEYİ BİTİRMEYİ DÜŞÜNÜRÜZ ki? Sonuçta hiçbir his kalıcı değildir. Kim bilir... )
error_outline
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmi nedense gerilim filmi izliyormuş gibi pür dikkat izlemeye çalıştım. Koptuğum kısımlar oldu. Bitirmesi zorlu bir film ama kaçırdığım çok nokta olduğunu düşünüyorum. Bir kere daha izlemek gerekir. Ama izler miyim emin olamadım. Odaklanacağım derken kaçırdığım diyaloglar çok oldu. Arada geriye sardım. Film boyunca konuşmadıkları bir şey kalmadı sanırım. O yüzden buna ve kafa karışıklığıma hazırlıklı olmak lazım. Sanki bir insanın zihninin odaları içinde geziyormuşcasına, bilinçaltına itilen bir şeylerin başlangıcı, döngüsü ve bitişi gibiydi. Hayatın kargaşasında yorulurken yaşadığımız sıkıntıları, yapamadıklarımızı düşünürken gördüğümüz, görebildiğimiz kadarıyla her şeyi bitirmeyi düşüncesi film gibi hem basit hem karmaşıktı.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
Filmin adı çok güzel ama sadece adı...Bir şey anlatıyorsa da bana anlatmadığı kesin.Bitmedi bir türlü,zamanı büktü yavaşlattı resmen. (o sırada iç sesim: oh olsun sana beğenmediğin filmleri yarım bırakmamaya devam et böyle,illa her şeyi bitireceksin :))
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Klasik Kaufman ve anlatılmak istenilenden doğan anlamsızlığı, kargaşası.. Beyninizi yormak istiyorsanız tavsiye edebilirim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
Kasvet kasvet kasvet !! Gerilim gerilim gerilim... darlama, bunalım, ürperti. Hepsi var. Sanırım istenilen buymuş. Elde edilmiş. Tebrikler...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
seraysinaparlak profil fotoğrafı
seraysinaparlak
Bir filmden ne kadar bir şey anlanılamazsa (böyle bir kelime olduğundan emin olamadım) o kadar anlayamadım. Her şeyden bahsediyor ama aslında hiçbir şeyden bahsetmiyor. Yorumları okumaya gideceğim şimdi.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
irena profil fotoğrafı
irena
Bir Charlie Kaufman filminden ne kadar bir şey anlaşılamazsa o kadar anlamadım filmi. Fularımı takıp kitabını ve film analizlerini okuyup bir daha izleyeceğim. Netflix'ten beklenmeyecek kadar içi dolu bir film olmuş, ilginç.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce