I Origins (2014)

I Origins (2014)

Puan Like 8.4 / 25 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
106 dakika
Blacklion “Another Earth” filminin senaristi ve yönetmeni Mike Cahill kariyerinin üçüncü filmi “I Origins” ile Sundance’te yerini alacak ve ödül için yarışacak. Film, moleküler biyoloji alanında çalışan bir adamla onun partnerinin laboratuvarlarında toplumu değiştirecek bir buluşa imzalarını atmaya çalışmalarını anlatacak ve görünüşe göre dinle bilimi karşı karşıya getirecek.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
''Büyük patlama olduğunda evren’de bir araya gelip sıkışmış bütün atomlar tek noktadan dışarıya doğru patladı. benim atomlarım ve senin atomların kesinlikle birlikteydi. kim bilir, 13,7 milyar yıl içinde kaç defa daha bir araya gelmişlerdir. Benim atomlarım senin atomlarını tanıyor ve hep tanıdılar. atomlarım atomlarını hep sevdi. “ :) Mükemmel bir film :)
2 ay önce
Ciel profil resmi
Ciel
Cok dikkaletli izlenilmesi gereken bir film ve cok vegendim farkli bir konusu var
6 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Uzun zamandan sonra ilk defa filmin içine bu kadar dahil oldum. Gerçekten ilgi çekici bir film.
7 ay önce
VeryApe profil resmi
VeryApe
Film biterken içimden "biterken asap bozan film yapmışsınız tebrikler" dediğim film.
Emek ve kaynak ziyanı
10 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Konu itibarıyla farklı olduğunu söyleyebilirim. Ben ilgi uyandırıcı buldum. Ancak filmin işleniş kısmında sıkıntılar var bence. İşin bilim - kurgu yönü oldukça zayıf kalmış bu yüzden daha çok felsefe türü bir film diyebilirim. Oyunculuklar da sade ve yalındı, bence olması gerektiği gibiydi. Bir bilim kurgu filmi beklentisiyle izlerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Benim için izleyip geçtiğim orta halli bir yapım oldu. 6/10
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bir filmin içine romantizm, gizem, gerilim, bilim-kurgu, din nasıl sığdırılır sorusunun cevabı olmuş. Duygusal kısımda çok etkilendim(klasik kız diye düşünmeyin izleyin hak vereceksiniz:D) Bilim kısmı da insanı sorgulamaya sevk etti sadece acaba sonu daha ileri seviyeye taşınabilir miydi diye düşünüyorum çünkü bittiğinde kalakaldım devamı varmış gibi hissettirdi yine de izlenir bu film :)
neredeyse 2 yıl önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Filme zaten konusundan dolayı hevesle başlamıştım. Sonra 5. dakikada The Dø- Dust It Off'u duyunca hevesim iki kat arttı. Kendimi biliyorum; normalde bu filmden fazlasıyla etkilenmem ve bana hissettireceği ruh halinden uzun süre çıkmamam gerekirdi fakat olmadı, dümdüz izleyip kapadım. Konu, gidişat tarzı gibi detaylar gayet hoş olsa da eksik gelen şeyi anlayamıyorum.
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Baştan sona merakla ve ilgiyle izlettirdi zaman kaybetmeden herkes izlemeli :)
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Biraz sabırsız davranıp ilk yarım saati içerisinde sıkıldığım ve kapattığım bir filmdi kendileri. Kara listemin bir köşesinde duruyordu. Çevremden sürekli olarak tepki alınca bir şans daha vermem gerektiğini düşündüm ve yeniden izledim. Ne yalan söyliyim YANILMIŞIM. İlk bölümünde yine sıkıldım açıkçası ama sabretmek gerekiyormuş. Film basit bir aşk filmi gibi gelmişti fakat 45 dakika civarı beklerseniz bambaşka bir film haline dönüştüğünü göreceksiniz. Aşk, bilim kurgu, gizem, felsefe, din... Hepsini sığdırmışlar bir filme. İzlerken insanı düşünmeye sevk eden bir yapısı var. İnanç konusunda alışılmışın dışında bir pencereden bakmaları da bunda büyük bir etken. Hep bilimin inançları çürütmesinden bahsedilir. Peki ya inanç bilimi çürütürse ne olacak? Bu filmin klasik tek taraflı düşünce tarzını ezip geçtiği nokta bence tam da bu. Tüm bunların dışında müziklerinin güzelliğini de ayrıca vurgulamak istiyorum. Oyunculuk konusunda beni daha çok etkileyen ufaklıklar oldu. Tamamen saf bir oyunculuk.. :) İzlemenizi tavsiye ediyorum. Filmin sonunda ekstra bir bölüm var orayı da atlamayın. Bende bir devam filmi beklentisi uyandırdı açıkçası. Son olarak eklemeliyim ki sabır önemliymiş öyle yarısında kapatıp geçince olmuyormuş. Benim yaptığım hatayı siz de yapmayın. Şimdiden iyi seyirler :)
2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film, sıra dışıydı. Yoğun bir aşk ile başlayıp korku, bilim-kurgu ve en son din öğelerinden çıktı. Böyle hiçbir şey düşünemediğin ve sadece merak izlediğin filmleri seviyorum. Filmin başında sorgulamayı kişinin düşüncelerine bırakmadan reddedilen düşünce filmin sonundaki asansör sahnesiyle acaba mı la? diye size yükleniyor.

Her neyse, filmin sonundaki son sahnede doktorun dünyadaki bütün gözleri taratıp yeni yerlerini bulmasını istedikten sonra ünlü bir kadının Ankara'da görünme kısmı var ama kadın kim bilmiyorum, bana o ilginç vardı.
2 yıldan fazla önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
İlk andan sona kadar gizemini korumuş ve merak duygumu azalarakta olsa artırmış kurgusal ve mistik açıdan muazzam bir film.(Bilimsel kısmı baştan sona tesadüfler ayyuka çıkınca aynı etkiyi bırakmadı.)
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Üçüncü şahsın şiirinden
"Gözlerin gözlerime değince
felaketim olur ağlardım. "
2 yıldan fazla önce
appaloosa profil resmi
appaloosa
Sadece toprağa gideceksin
sonra toprak olacaksın
sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin
oradan özüne ulaşacaksın
çiçeği özüne bir arı konacak
belki
belki o arı ben olacağım
neredeyse 3 yıl önce
Kalypso profil resmi
Kalypso
Film bir nevi reenkarnasyona eğilmiş ve bunun bilim ötesi olarak mümkün olduğu tezini ortaya koymuş, cast sonrası sahnelerde bunu destekliyor,izlenebilecek güzel bir film. Belirtmemek olmaz, sonundaki radiohead soundtrack'i cuk oturmuş
neredeyse 3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Çok ilginç özellikle din-bilim bazı alanlarda özellikle karşılaştırma noktaları oldukça etkileyciydi, olasılıklar mümkün mü bu durumda belki de değildir çok şaşırtıcı mutlaka izleyin bu kadar geç izleidğim pişmanım belki daha iyi bir final olabilirdi, bazı sahneler gereksiz olmuş bunlar haricinde bittikten sonraki son sahne şok şok şok...yorumalara fazla takılmadan izleyin derim
3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
Film sabredene bir çok fikir veriyor. Din, inanç bilim ve ruh la ilgili. Tek sıkıntım sanki filme bir oyuncu daha alıp oara harcamamak için o asistan kızla evlendirilmiş gibi geldi bizim esas oğlan. Samimi gelmedi o yüzden. Diğer herşeyi güzeldi izleyecek arkadaşa sabır etmesini diliyorum başlarda biraz sıkabiliyor. Fakat o son sahne. Değdi kesinlikle.
3 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Yakın zamanda benzer bir film izlediğimden dolayı olaylara pek şaşıramadım. Çünkü tahmin edebildim.
Ama bu filmin ilginç ve etkileyici olmadığını göstermiyor tabiki. Güzel bir senaryo, güzel bir film. Ne imkansız diyebilirsiniz ne de kesin olur,işte en sevdiğim yanı da bilinmezlik.. Ayrı bir tadı var. Ben sevdim.
3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Çok ilginç ama bir o kadarda muhteşem bir filmdi. Dinle-Bilim çatıştırılmadan üslubuyla anlatılmış. Orijinal bir konu ve kendisine bağlıyor. Finalinde tüylerim diken diken oldu. Çok çok iyiydi.
3 yıl önce
seraysinaparlak profil resmi
seraysinaparlak
Başlarda biraz durağan ama sonunda insanı beyninden vuran harika bir film. Bir bilim adamının inandığı herşeyin yıkılması demek böyle bir şey sanırım. Küçük bir öneri, filmden sonra "Titu Vakası" olayını bir araştırın.
3 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
şaşkınım.. izlesem mi izlemesem mi diye dolanırken okuduğum yorumlar sayesinde kaç kez izlemekten vazgeçmiştim. Siz yapmayın karşınıza çıktığı ilk dakikada açıp izleyin.
3 yıldan fazla önce
SymphonY profil resmi
SymphonY
yorumlar diyorki bu filmi bugun zaman kaybetmeden izle, bende oyle yapacam...
3 yıldan fazla önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
Beklediğimin aksine çıktı . İzlenecekler arasına koymadan izleyin :)
3 yıldan fazla önce
kriyolit profil resmi
DUA profil resmi
DUA
harika bir film .... zaman zaman tüyleriniz ürperecek .... seveceksiniz ...
3 yıldan fazla önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
İlk yarı ve ikinci yarı arasında filmin seyir değiştirmesi dahi mükemmeldi. Bittiğinde üzüldüm, çünkü böyle güzel bir filmi bir daha asla ilk kez izliyor olamayacağım için
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
"Çok etkilendim lan" dediğim bir film. Ah o gözler yok mu... :)
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
O kadar cok klise ve birbirinin tekrari filmlere maruz kaliyoruz ki orijinal bir film bulunca gozunun taa icine bakiyoruz.Iyi ki izlemisim dediklerimden!
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
İzliyorsun filmde bir şeyler yoruyor ama izlemeyi de bırakamıyorsun, nereye varacak bilmek istiyorsun böyle bir şey...
3 yıldan fazla önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
çok beğendim bu filmi. senaryo güzel yazılmış. finalden sonra yazılar akarken ünlülerin haritadaki yerleri ilgimi çekti. ankara vardı :)
neredeyse 4 yıl önce
Ucurtma profil resmi
Ucurtma
bilimsel film dıye o umutla ızledım ama bilimsellik için hayalkırıklığı. çerezlik bir film sadece. bilemedim yani pek sevemedim.
neredeyse 4 yıl önce
BERKKIZILAY profil resmi
BERKKIZILAY
Filmin ilk yarım saati klasik modern aşk hikayesi gibi başlıyor. Sonrasında yavaş yavaş esas konuya giriş yapılıyor. Yönetmen biraz süreyi fazla tutmuş aşk sahnelerinde. Esas konuya odaklanmak gecikiyor. Müzikler ayrı güzel. Sürekli bir şey olcakmış beklentisi içindesin izlerken. Finalde etkilendim.
4 yıl önce
glcnzm profil resmi
glcnzm
Film ilgi alanına göre bakılırsa oldukça başarılı bir film aksi takdirde herkese sıkıcı ve gereksiz gelecektir. Ama ben genel olarak bile olsa izlenmesi gereken bi film olarak gördüm. Reenkarnasyona inanmak zorunda değilsiniz bu filmi izlemek için. Müzikleri de ayrı bir naşarı.
4 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Çok kötü değil ama bir şaheser de değil. Sadece reenkarnasyon konusuyla alakalıysanız sıkılmadan izlersiniz.
4 yıldan fazla önce
gasparnoe profil resmi
gasparnoe
sonunda radiohead çalmasalar objektif bi yorum yapabilirdim ama radiohead yüzünden filmden çok etkilendim
4 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Oldukça etkileyici. Kurgusal olarak değerlendirilmeli, fazlasıyla mantık ararsak çıkamıyoruz işin içinden :D
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
kendi içinde tutarsızlıkları olması ve kritik noktalarda mantıktan uzak ben yazdım oldu şeklindeki çözümleri nedeniyle başarısız sayılabilecek akışına rağmen, hayran bırakan paranormal finali nedeniyle beğendiğim bir film. finali dışında filmden bende kalan tek şey, o kadar kolay olması rahatsız etse de, duygusallıktan mantığa geçiş anıydı.
4 yıldan fazla önce
heheka profil resmi
heheka
Film izlerken gerçekten sürükleyiciydi fakat finali de bi o kadar vasattı.İlgi çekici bir senaryo varken sonu çok muazzam bitirilebilirdi filmi izlerken finalde ters köşe oluruz diye bekledik ama bizim bile sona ilişkin
alternatiflerimiz daha iyiymiş.
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
bence olmuş bu film... tavsiye olunur...
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Gözler üzerine ilginç bir bilim kurgu filmiydi. Oldukça da güzel bir filmdi özellikle finalini çok beğendim. 7/10
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Bilim ve spiritualizmi karsi karsiya getirmis oldukca etkileyici bir film. Son gunlerde izledigim en iyi filmlerden biriydi, tavsiye ederim;) Tabi film muziklerinin de hakkini yemeyelim. Filme ayri bir tat verdigi asikar.
4 yıldan fazla önce
Perfectstranger profil resmi
Perfectstranger
Kendi akvaryumunda balık olanlar izlemesin!
4 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Çok iyi bir film mutlaka izlenmeli bence, bilimsel bir perspektifte geçerken bir yandan ağlatmayı başaran bir film..
4 yıldan fazla önce
TanAvci profil resmi
TanAvci
Farklı bir bilim kurgu konusu çok çok iyi din ve bilim oyunculuklar , müzik, görüntü oldukça iyi özellikle asansör sahnesi etkileyici 10/8 İzlenmeli<
4 yıldan fazla önce
Yigitsakarya profil resmi
Yigitsakarya
Insanın ruhu gözlerinden okunur derler. Ya da ruhu yansır gözlerine, peki ya bu beden ruhumuza bir liman mıdır sadece. Yoksa biz kümülatif bir zihni miyiz hücrelerimizin. Bunların nedir orijini. Zamanla beden değiştiren varlıklar mı evrilmiş bir yapı mı? Mantık mı? Duygular mı? Ikisinin de açıklayamadığı bir yer mi? Karşınızda izledikçe derinleşmen senaryosuyla senenin en iyi bağımsız filmi. Iyi seyirler! Not:Beyincik'e bu filmi izlememi sağladığı için teşekkür ederim.
4 yıldan fazla önce
StarDust profil resmi
StarDust
''Konuyu'' sevenler, okuyanlar, araştıranlar, inananlar, ilgi duyanlar için anlamlı bir film oldugunu düşünüyorum. Sonuçta bu konuyla ilgili orjinal film bulmak zor ne de olsa. zamanın nasıl gectiğini anlamadım.
4 yıldan fazla önce
thirdman profil resmi
thirdman
klişe ve vasat buldum.
bağımsız sinema diye başladım sonuyla tam hollywooda bağladı.
4 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Finali biraz yavandı sanki ama yine yılın en orjinal filimlerinden biriydi bence. Genelde, yönetmen kendi yazdığı senaryoyu çekiyorsa o film daha başarılı oluyor. İzlettirdi ve sevdirdi kendini bu film.
4 yıldan fazla önce
Numenor profil resmi
Numenor
Oldukça etkileyici ve ilginç bir film. İzleyin..
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
konusu oldukca ilginç . yılın en orjinal konularından ve filmlerinden biri. vakti olan arkadaşlar için oldukca iyi bir secenek . tavsiye ederim :)
4 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
Gözler kalbin aynasıdır, peki ruhun... ?
4 yıldan fazla önce

I Origins filmini beğenenler

I Origins filmini içeren raflar

I Origins filmi hakkında ilgi çekici içerikler