İftarlık Gazoz (Iftarlik Gazoz) (2016)

İftarlık Gazoz (2016)Iftarlik Gazoz

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
115 dakika
248
13
730
100
Özet Fragman Beğenenler
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Küçük bir çocuğun üzerinden işlenen hikayenin çıkış yeri güzel, bence güzel bir dönem filmi ancak bazı şeyler artık klişe geliyor sanki klişe sahneler pas geçilebilirdi. Yaşlı teyzesinden Cem Yılmaz'ına kadar çoğu karakter sahnelerin hakkını fazlasıyla vermiş.
error_outline
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Son sahnesi ile ağlatan çok güzel bir film ?
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
İnsanın içini yakan bir film. Cızır cızır. Komedi gibi durduğuna bakmayın. Dumura uğratıyor. Ama öyle güzel öyle şahane bir film ki... Cem Yılmaz'ı da çok farklı göreceksiniz.
error_outline
cillembik profil fotoğrafı
cillembik
adem.. sonda baya sağlam ağladım. izlemekte geç kaldığım, çok güldüğüm, ağladığım içimizden, sıcacık bir ege filmi. izlenmeli.
error_outline
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Hem dram hem komedi. keyif veren bir cem yılmaz filmi.
error_outline
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Güzel film. İyi komedyenlerden iyi dram oyunculuğu çıkar klişesinin hakkını vermiş bir adet Cem Yılmaz barındıran film... Bu adam gerçeken dönemimizin en yetenekli insanlarından... Adem karakterini canlandıran Berat Efe'yi tebrik etmek lazım. Yüksel abi başarılı bir projeye imza atmış. Filmin içinde var olan animasyon kısmı da iyiydi. Dram bir sağlam filmdir. İzleyin.. Son olarak,

- devrimcilik nedir?
-Atatürk'ün ilkesidir.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Öok sıcak ve samimi bir film olmuş gerçekten. Kendisini şivelerin tatlılığı ve mahalle samimiyetini hissettirmesiyle filmin başında sevdiriyor size zaten. Sonrasında ise güzel bir hikaye ve güzel oyunculuklar var zaten. Film boyu eğlenirken sonunda gözlerinizi yaşartan bir film.
error_outline
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
İzlerken çok güldüğüm sahnelerde oldu.Çocukların karnelerini ailelerine göstermeleri ve yaşlı teyze olayı bitirdi.Yeter tamam istemiyor diyesim geldi :) Ama son duygusal ve üzücüydü.
error_outline
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Konu olarak gerçekten çok başarılı bulduğum bir film oldu. Ege insanın samimiyeti, dini ritüellerin uygulanması, dönemin çalkantılı siyasi görüntüsü filmde gayet güzel anlatılmış. Arada ki animasyon bölümleri sevdiğimi söyleyemeyeceğim, hiç olmamalıydı bence. Berat Efe'ye koskoca bir aferin demek lazım. Bu bir Cem Yılmaz filmi değil, oyuncu Cem Yılmaz'ın da yer aldığı bir film, bunu bilerek izlemekte fayda var. Farklı bir Cem izlemekte çok güzeldi. Öyle mesaj kaygıları olan bir film olduğunu düşünmüyorum. Gayet sade anlatmak istediğini anlatan bir film. Son sahneler herkes gibi beni de çok etkiledi, hele ki gazoz kapakları gelince... :(( Beğeneceğinizi düşünüyorum, iyi seyirler...
error_outline
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Çok fazla yerli film izleyen biri değilim. Ancak böyle kaliteli filmler görünce de izlemediğime pişman oluyorum. Senaryosu muhteşem, oyunculuklar muhteşem, müzikler muhteşem... Cem yılmaz yine kaliteli bir iş çıkarmış. Oyunculuğu da gayet iyiydi ancak ufaklığın yanında diğer herkes gibi sönük kalmış. Berat Efe Parlar sen nasıl bir şeysin evladım. Oyunculuğunu ifade edebilecek kelime bulamıyorum. Kendisine oyuncu/sanatçı diyen yüzlerce vasıfsız şahısa ders verecek nitelikte bir oyunculuk sergilemiş desem belki bir miktar ifade etmiş olurum. Filmin sonunda boğazımda koca bir yumru hissettim.. Emin olun siz de hissedeceksiniz. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler. (Dipnot: Adem 61 gün orucunu tuttu...)
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bir çocuk gözünden oruç, komünizm, aşk ve müthiş bir ciddiyetle yaptığı gazoz işi... Çok bizden bir film olmuş. Gözü ve kulağı tırmalayan hiçbir şey yoktu. Sadece bu tatlı filme o son yakışmamış bence. Nasıl başladıysa öyle bitmeliydi. Kendi halinde bir filme son dakikada iddia katmaya hiç gerek yoktu. Tabii on dakikalık bir sıkıntı için tüm filmi çöpe atamam. İyi vakit geçirdim, hele ki çocuğa zorla yemek yedirmeye çalışan teyze beni benden aldı. Ananem aklıma geldi. O da insana bir şey yedirinceye kadar susmaz. Tabii çocuk oyuncunun performansına değinmemek haksızlık olur. Filmi çok güzel taşıdı. Helal olsun. Ramazan da izlemek de ayrıca manidar oldu :)
error_outline
starch profil fotoğrafı
starch
Hem güldüm, hem ağladım. Son zamanlarda izlediğim en etkileyici ve en harika yerli film.
error_outline
cafcafx profil fotoğrafı
cafcafx
gerek ege şivesi, gerek güldürmesi, gerek ağlatması ve verdiği ince mesajlarla- tabi anlamak isteyene- güzel bir filmdi.
error_outline
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Berat Efe Parlar çok iyiydi. Cem Yılmaz'ı böyle izlemek güzeldi. Sıcak bir ege filmi. Yer yer güldürürken sonunda sağlam ağlattı.
error_outline
SihirliEnerji profil fotoğrafı
SihirliEnerji
komedi filmidir diye açtım, ağlayarak kapattım.....
error_outline