Hayallerin Ötesinde (Imagine) (2012) afişi

Hayallerin Ötesinde (2012)
Imagine

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Polonya
Süresi
105 dakika
Seda.. Görme yetisi olmayan Ian (Edward Hogg) , Lizbon’da görme engelliler için özel eğitim sağlayan bir enstitüye eğitmen olarak atanır. Hayat dolu idealist bir insan olan Ian buradaki öğrencilerine günlük olarak alışılmışın dışında eğitimler vermeye başlar. Mesela destek için baston kullanmayı reddeder, seslerin yankılarının kendilerini yönlendirmesi gerektiğine ve sorunlarının sadece dışarıdaki dünyayı hayal etmekle hallolduğuna inanmaktadır. Kendisi de baston kullanmamasına rağmen, normal görünen bir hayat sürmektedir. Öyle ki gerçekten görme engelli olduğuna inanmakta güçlük çekenler vardır. Enstitüdeki öğrencilerden biri olan Eva (Alexandra Maria Lara) da baston kullanmadan yürümeyi istemektedir. Ian onunla birlikte sokaklara atılarak, genç kadını daha önce görmediği bu dünyanın içerisinde farklı bir keşife çıkarır. Bu sırada onları takip eden bir diğer öğrenci Serrano da Ian’ın duyabildiği şeyleri duymak istemektedir. Ancak bütün bunlar enstitü müdürünün hoşuna gitmemektedir.

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
bakıpta görememek.. belki de tüm sorunumuz bu, gören gözlerin kör bakması. bize empati yaptıran (öyle ki bi sahnesinde istemsizce gözlerimi kapadım), algılarımız üzerine düşündüren çok sade ama etkileyici bir film. en önemlisi de filmi izlerken hissettiğim duygu huzur oldu
2
1 yıldan fazla önce
Gusto profil resmi
Gusto
Gözlerini kapat ve sadece yürü, hayal gücün seni varış noktana ulaştıracak. Hayal et, duyacaksın. Hayal et, konuşacak.. Güzel bir yapıt olmasının yanında bir ilham kaynağı.
3
2 yıldan fazla önce

Imagine filmini beğenenler

Imagine filmini içeren raflar

Imagine filmi hakkında ilgi çekici içerikler