Imagine Me & You (2005) afişi

Imagine Me & You (2005)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
90 dakika
starch Uzun zamandan beri hem dost hem sevgili olan Rachel ve Heck sonunda evlenirler. Düğün esnasında Rachel çiçekçileri Luce ile arkadaş olur. Rachel yeni arkadaşı Luce'a kocasının arkadaşı Cooper'ı ayarlamayı düşünürken, Luce'un lezbiyen olduğunu öğrenir. Arkadaşlıkları devam ederken, Rachel kendi cinselliğini sorgulamaya başlar. Yeni arkadaşına karşı bazı duygular hissettiğini keşfeden Rachel sonunda yanında en çok mutlu olabileceği kişiyi seçmek zorundadır: Rachel ailesinin de çok sevdiği kocası Heck'i mi yoksa hayatını ve aşkla ilgili bildiği her şeyi alt üst eden Luce'u mu seçecektir?

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Uzaktan şöyle bir bakınca basit bir film gibi duruyor ama tatlı, sevimli, mesaj verme kaygısına düşmeden güzel vakit geçirten, tebessüm bırakan bir film.
1
3 ay önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Lena Headey'in oyunculuğunu konuşturmadığı zamanlar.

0
1 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Bence İngilizler bu işi biliyor! Romantizmi, insan ilişkilerini, ilişkilerde saygıyı ve inceliği çok iyi analiz edip sinemaya aktardıklarını düşünüyorum.Bu filmi çok akıcı ve başarılı buldum.Diyalogların içine serpiştirilmiş ince espriler çok hoşuma gitti.Matthew Goode mimikleri ve tavırlarıyla filmin yıldızı bence ama diğer oyuncular da çok başarılı.İçinde destekleyici ebeveynlerin, saygılı insanların olduğu,çok duygusal ve güzel bir hikaye..Ayrıca ilk üç saniyede oluşan aşk tezini ben de destekliyorum :)
7
1 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Film oyuncu seçimleri açısından gerçekten çok yerinde olmuş, aşk tesadüfleri seviyor bir kez daha tanık oluyoruz:) Turtles'ın " happy together" şarkısını duymak da beni ayrı bir mutlu etti:)
3
1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Hiç ummadığınız filmler böyle eğlenceli,romantik we güzel olunca gerçekten mutlu oluyor insan .. öncelikle oyuncular gerçekten çok iyi zaten Lena Headey için bir şey söylemeye gerek yok , Piper Perabo ise Lost And Delirious filminde çıkardığı harika oyunculuktan sonra zaten benim açımdan yıldızlıdır , o kadar yerinde olmuş ki oyuncu seçimleri keşke şunun yerine bu olsaydı diyemiyorsunuz . hikayenin ilerleyişi işlenişi çok yerinde öyle ki ne sizi sıkıyor ne de komediyle dram we aşkın konu içinde erimesine izin weriyor , kesinlikle tawsiye ederim , hem iyi bir romantik-komedi hemde iyi bir dram-aşk filmi olmuş :)
3
neredeyse 2 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Bu film her ne kadar klişelerden nasibini almış olsa da,sevimli senaryosu,yerinde başrol oyuncusu seçimleri ve The Turtles ın "happy together" şarkısının ilk cümlesinden adını almış olmasından ve de Londra da geçip bize kimi oyuncuların İngiliz aksanından nasiplenmemize sebep olduğu için en azından ikinci bir şansı vermenizi hak eden bir yapım.

Lena Headey in sert mizaçlı karakterlerine alışkınsanız(Sarah Connor,Cersei) Çiçekçi Luce u yadırgayabilirsiniz.Daha sonraları Lena Headey in Luce karakteri için seçilmiş en iyi oyuncu olduğunu düşündürecek kadar güzel bir oyunculuk sergilemesi Lena isminin ne kadar yerinde bir karar olduğunu kanıtlar nitelikte.Piper Perabo nun Lost and Delirious tan gelen deneyimi ve Matthew Goode nin romantik-komedilere giden sevimli yüzü filmi daha da sevmeniz için bir diğer neden.

Film başlarda heteroseksüel ilişki odaklı bir filmken daha sonra filmi iki kadın arasında gelişen aşk macerasına çevirmeleri bir açıdan daha iyi olmuş :).Bu noktada biraz da olsa klişelerden sıyrılmış olabileceğini düşünüyorum.Rachel ın tam da mutluluğu bulduğunu sandığı bir anda hayatının başka bir yöne kayması ve aşkı tamamen başka cinsiyette bulması,evrenin aslında bizlere "aşk hakkında kesin cevapların olmadığının kanıtı değil midir?" Son olarak;

"You're a wanker number nine!"
2
neredeyse 2 yıl önce

Imagine Me & You filmini beğenenler

Imagine Me & You filmini içeren raflar

Imagine Me & You filmi hakkında ilgi çekici içerikler