Denizin Kalbinde (In the Heart of the Sea) (2015)

Denizin Kalbinde (2015)
In the Heart of the Sea

Puan Like 7.4 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
122 dakika
Ricky.McFloyd Charles Leavitt'in imza attığı senaryo, Nathanial Phillbrick'in aynı adı taşıyan romanından beyazperdeye taşınıyor. 1820 yılında Essex isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan film, Pasifik Okyanusu'nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Sadece 8 kişinin canlı olarak kurtulduğu bu olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville'in doğuracağı Moby Dick efsanesine de ilham veriyor.

Yorumlar

.SimS. profil resmi
.SimS.
şahsen çok sıkıcı buldum filmi hiç de güzel bir uyarlama olmamış çok yüzeysel çok duygusuz bir yapımdı . zaman kaybı !
3 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Moby Dick romanının esinlenildiği gerçek öykü. İzlerken balinadan nasıl kurtulabileceklerini merakla beklerken film bitiyor. Kendini izleten bir film.
9 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem bir uyarlama olmuş. Bazı sahnelerde duygu ve tedirginlikleri resmen yaşattılar diyebilirim. Kesinlikle izlenmeli.
2 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
harikulade bir filmdi kitabı da okumuş olduğum için görsellik şahane yansıtılmış müthişti...
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
Sıkılacağımı düşündüğüm bir film daha. Bazen gereksiz düşüncelere boğulabildiğimi farketmemi sağladı. Bir saniyesini bile gözümü kırpmadan izledim.
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Harika bi uyarlama olmuş. Ha şimdi ne olacak derken film bitti. Görsel olarakta enfesti..
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Moby Dick efsanesini bildiğim için güzel bir uyarlama olmuş. Efektlerde etkileyiciydi. Oldukça keyif aldım.
neredeyse 3 yıl önce
Yesilelmyra profil resmi
Yesilelmyra
Severek izledim, görsel efektleri güzeldi, tam konudan kopup sıkılmaya başlayacakken insanı tekrar kendine bağlayacak bir sahne geliyor...
neredeyse 3 yıl önce
Misa profil resmi
Misa
Heyecan ve macera arayanlar buraya. Enfes bir film olmuş ?
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir film olmuş. Filmde hikayenin analtıldığı kişi olan Herman Melville'in bu hikayeden yola çıkarak yazdığı roman zaten benim için efsane niteliğinde ve kitapları sevmemdeki neden. O yüzden büyük beklentiyle başladım. Aynı kitabın etkisiyle de denizcilik hikayelerinin büyük hayranıyım. Her anından büyük keyif aldım filmin. O dönemde çok önemli bir ticaret olan ispermeçet yağı uğruna öldürülen balinalardan dolayı insanlara kin besleyip saldırıya geçen devasa bir beyaz balinanın hikayesi. 9/10
neredeyse 3 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Denizde geçen felaket filmlerine bu sene iki tane daha eklendi(diğeri finest hours) Bu film yeni bir hikaye, vaadetmiyor belki,bu hikayeye farklı bir bakışta getirmemiş ama görsel efektler kesinlikle doyurucu ve gerçekçi.
3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Oscar ödüllü Ron Howard ’ın (“A Beautiful Mind”) yönettiği aksiyon macera “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”, Essex’in dramatik gerçek yolculuğunu konu alan, Nathaniel Philbrick’in en çok satan kitabına dayanıyor.
1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Gerçek bir deniz felaketi olan olay Herman Melville’in Moby-Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikayenin yalnızca yarısını anlattı. “In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında” bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor: Geminin sağ kalan mürettebatının sınırlarını sonuna kadar zorlayan, onları akla gelemeyecek şeyler yapmaya mecbur bırakan olayları. Sarsıcı fırtınalar, açlık, panik ve umutsuzluk karşısında bu adamlar, hayatlarının değerinden yaptıkları işin ahlakına kadar, en derin inançlarını sorgulayacaklardı.
“In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”nın başrollerini paylaşan isimler ve üstlendikleri roller şöyle: Geminin deneyimli ikinci kaptanı Owen Chase rolünde Chris Hemsworth (“The Avengers”, “Rush”); deneyimsiz Kaptan George Pollard rolünde Benjamin Walker (“Abraham Lincoln: Vampire Hunter”); üçüncü kaptan Matthew Joy rolünde Cillian Murphy (“The Dark Knight Rises”); ve araştırmaları sayesinde otuz yıl sonra olayların gün ışığına çıkmasına yardım eden romancı Herman Melville rolünde Ben Whishaw (“Spectre”, “The Danish Girl”). Ayrıca, Tom Holland (“The Impossible”) filmde denizci Tom Nickerson’ın gençliğini, Brendan Gleeson (“Edge of Tomorrow”, “Suffragette”) ise Nickerson’ın 30 yıl sonraki halini canlandırdı.
Howard’ın yönettiği filmin senaryosu Charles Leavitt’e (“Blood Diamond”), hikayesi Charles Leavitt, Rick Jaffa ve Amanda Silver’a (“Jurassic World”) ait. Film, Kurgu Olmayan Roman dalında 2000 Ulusal Kitap Ödülü almış olan, Nathaniel Philbrick imzalı In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex adlı kitaba dayanıyor.
Filmin yapımcılığını Joe Roth (“Oz the Great and Powerful”), Paula Weinstein (“Blood Diamond”, “This is Where I Leave You”), Will Ward, Oscar ödüllü Brian Grazer (“A Beautiful Mind”) ve Ron Howard; yönetici yapımcılığını Bruce Berman, Sarah Bradshaw, Palak Patel, Erica Huggins ve David Bergstein; ortak yapımcılığını ise William M. Connor gerçekleştirdi.
“In the Heart of the Sea/Denizin Ortasında”nın kamera arkası ekibi görüntü yönetiminde Oscar ödüllü Anthony Dod Mantle (“Slumdog Millionaire”, “Rush”), yapım tasarımında Mark Tildesley (“The Fifth Estate”), kurguda Oscar ödüllü Mike Hill ve Dan Hanley (her ikisi de “Apollo 13”de görev aldı); kostüm tasarımında ise Julian Day’den (“Rush”) oluşuyor. Filmin müziği Roque Baños’un (“Evil Dead”) imzasını taşıyor.
3 yıl önce

In the Heart of the Sea filmini beğenenler

In the Heart of the Sea filmi hakkında ilgi çekici içerikler