Çilginligin ötesinde (In the Mouth of Madness) (1994)

Çilginligin ötesinde (1994)In the Mouth of Madness

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
95 dakika
23
3
69
26
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
Yok böyle bişey! bu kadar eski olmasına rağmen ben böyle sağlam bi psikolojik korku filmi görmedim..bu adamın filmlerini izlememiş olmam da benim ayıbım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Carpenter'ın elbette çok daha iyi filmleri var aynı zamanda daha kötü filmleri de var. Arada bir yerde bu da. Korku janrındaki yeri de yadsınamaz tabii ki.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Garip bir film ve yıl 1994 düşünün. Gerilim ve korku filmlerin o yıllarda çok sevildiğini düşününce hakkatli, anlamlandıramadığım, anormal bir film olmuş. Stephen King'i gömsede ondan etkilenilmiş gibi geldi bana. 10 sene evvel gece yarısı izlesem ışıkları aça aça evin içinde odadan odaya geçerdim galiba. Ayrıca korkunçlu sahneler bir ikisi rüyaya girecek cinsten.
error_outline
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Lovecraft kitaplarının enfes bir yansıması. Alt metniyle sorduğu sorularla bizleri de deliliğin ve gerçekliğin sınırlarında gezdirecek bir yapım. Sonu başta mantıksız gelse de üzerine kafa yorunca gayet güzel ve mantıklı bir son olduğunu anlayabiliyoruz. Sam Neill' e gelince çok iyi olmasa da izlediğim en iyi performansıydı herhalde. Ben şiddetle öneririm Capenter' ın en sağlam ve kült yapımlarından.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
her acidan sacmalik...
error_outline
8 yıldan fazla önce