Çilginligin ötesinde (In the Mouth of Madness) (1994)

Çilginligin ötesinde (1994)
In the Mouth of Madness

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
95 dakika
Philosophy John Trent, tek derdi sıkıcı işini sürdürüp de biraz para kazanmak olan bir sigorta müfettişidir. Bir gün keşfettiği bir mevzu, hayatının akış yönünün tamamen değişmesine sebebiyet verecektir. Zira bir korku kitabı yazarının iflah olmaz bir hayranının yazardan etkilenişi, edebi dünyanın çok daha dışına taşmaya başlamıştır. Korkunç bir katilleşme öyküsü kapıdadır. Sinemanın en büyük ustalarından John Carpenter'ın 1990'larda çektiği en iyi filmlerinden biri olan In the Mouth of Madness'ın başrolünde Sam Neill var. Alıntı:Beyazperde.com

Yorumlar

Melkor profil resmi
Melkor
Carpenter'ın elbette çok daha iyi filmleri var aynı zamanda daha kötü filmleri de var. Arada bir yerde bu da. Korku janrındaki yeri de yadsınamaz tabii ki.
4 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Garip bir film ve yıl 1994 düşünün. Gerilim ve korku filmlerin o yıllarda çok sevildiğini düşününce hakkatli, anlamlandıramadığım, anormal bir film olmuş. Stephen King'i gömsede ondan etkilenilmiş gibi geldi bana. 10 sene evvel gece yarısı izlesem ışıkları aça aça evin içinde odadan odaya geçerdim galiba. Ayrıca korkunçlu sahneler bir ikisi rüyaya girecek cinsten.
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Lovecraft kitaplarının enfes bir yansıması. Alt metniyle sorduğu sorularla bizleri de deliliğin ve gerçekliğin sınırlarında gezdirecek bir yapım. Sonu başta mantıksız gelse de üzerine kafa yorunca gayet güzel ve mantıklı bir son olduğunu anlayabiliyoruz. Sam Neill' e gelince çok iyi olmasa da izlediğim en iyi performansıydı herhalde. Ben şiddetle öneririm Capenter' ın en sağlam ve kült yapımlarından.
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
her acidan sacmalik...
neredeyse 5 yıl önce

In the Mouth of Madness filmini beğenenler

In the Mouth of Madness filmini içeren raflar

In the Mouth of Madness filmi hakkında ilgi çekici içerikler