Babam Icin (In the Name of the Father) (1993)

Babam Icin (1993)
In the Name of the Father

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram
Yönetmen
Ülke
İrlanda
Süresi
133 dakika
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Tek kelime ile etkileyici bir yapım. Yer yer gözlerim doldu izlerken. Sinirlendim. Gerek baş kahramana gerekse adalet sistemine, yapılan haksızlıklara... Oyunculuklar baş rollerden tutun yan rollere kadar harika. Filmde hissetmeniz gereken ne varsa hissediyorsunuz, aktarımı çok başarılı. Süresi biraz daha kısa olsa aralarda oluşan sıkılma duygusunu da yaşatmayacak aslında. Biyografi sevenler kesinlikle kaçırmasın. 8.5/10
neredeyse 2 yıl önce
bukowski profil resmi
bukowski
film suçsuz yere hapise atılan insanların hak arama mücadelesiydi.( bir örneği bizdeki PARDON filmidir).film çok güzeldi.sadece ortalarına doğru biraz sıkmaya ve sarkmaya başlıyor.ama son 20 dakikası muazzamdı. daniel day lewis oscarlık bir oyun sergilemiş.kaçırmayın üzülürsünüz.
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi ama beklentim çok daha fazlasıydı. Zaman zaman birazcık sıkar gibi olsa da izlemeye değer bir yapım.
4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Day Lewis'in kariyenin dönüm noktası bir baş yapıt. Konu bizim ülkemizde sıklıkla yaşandığı için bize pek fazla uzak değil. Biliyoruz , yaşıyoruz, görüyoruz böylesini, hatta yanlışlıkla hapse atılan adam hikayeleri sinemamıza bile 10larca defa yerini bulmuş. Devletin ideolojik aygıtlarının fiziksel şiddet boyutunda yaşandığı suçluyu cezalandırma yöntemlerinden birini eleştirirken, bireyi yüceltiyor ve öldürmeyen şeyin güçlendiği bir adam yaratıyor Day- Lewis'ten yönetmen Jim Sheridan.
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
babam için. irlanda özgürlük mücadelesine odaklanan sıradanın biraz altındaki film. büyük umutlar beslemeyin
5 yıl önce
ilkedilan profil resmi
ilkedilan
bu kadar mükemmel oyucuların oynadığı bu kadar kaliteli film çok yoktur. kesinlikle izlenmeli. izlemeyenlere izletilmeli. film irlanda-ingiltere karışıklığında geçen bir kısım gencin ve bir ailenin gerçek yaşamını anlatıyor.
5 yıldan fazla önce