Cehennem (Inferno) (2016) afişi

Cehennem (2016)
Inferno

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.2 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
121 dakika
KerseL Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

Yorumlar

pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
dan brown un hemen hemen bütün kitaplarını beğenerek okurum.. genelde de önce kitabını okuyup, sonra filmini izlerdim.. ama cehennem kitabını almama rağmen okuma fırsatım olmadı evde öyle duruyor en yakın zamanda da okuyacağım kitabı.. onun için kitabının nasıl olduğunu bilmediğim için filmi ile kıyaslayamayacağım.. da vincinin şifresinin kitabı çok güzeldi filmide bir o kadar güzeldi.. melekler ve şeytanların kitabı çok güzeldi filmide bir o kadar güzeldi.. eminim ki cehenneminde kitabı güzeldir ve filmide muhteşemdi.. bu filmi diğer serideki filmlerle kıyaslamak aptallıktır,, onların konuları farklıydı bunun konusu işleyişi farklı yani kitaptaki konu ne ise filmdeki konu işleyişte o dur.. filmi beğenmeyenleride anlamıyorum, kitaptan çok farkı olacağını da düşünmüyorum.. filmi beğenmeyen gitsin recep ivedik izlesin.. tom hanks robert london rolüne çok yakışıyor adeta onunla bütünleşmiş bir rol başka birinin olmasını düşünmek bile istemiyorum ve çok başarılı.. son olarak tekrar belirteyim muh te şem bir film.. puanım : 8.0
3
2 ay önce
starch profil resmi
starch
Filmin ilk yarısı, koşturur gibi hızla geçti. Aksiyon sahnesi denemez, sadece gereksiz yere hızlıydı, Floransa görüntülerini sindiremedik. Belki süresi 3 saat olsaydı, daha normal hızda izleyebilirdik. Kitabını okumadan izleyenlerin çok hoşlanacağını sanmıyorum. Brown, Howard ve Hanks üçlüsünü seviyorum...
3
2 ay önce
BeyaZenci profil resmi
BeyaZenci
gayet güzel bi film macera filmi arıyanlara tavsiyem..Tom Hanks oyunculuğuyla beraber film gayet hoş olmuş bu arada film İstanbuldada geçiyor
0
4 ay önce
tugbadursun profil resmi
tugbadursun
Sonu kitaptan baya farklı olmuş.
0
5 ay önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
tom hanks yine kurtarmış günü :)
1
5 ay önce
Emrex profil resmi
Emrex
Kedinin fareye dönüştüğü bir hikaye beni sarmadı açıkçası. Robert abimizin hastaneye giriş sebebini bulması çok uzatılmış ve dolayısıyla hayran olduğumuz o zekayı sergilemek için fazla zaman kalmamış. İlk 2 filme göre daha aşağılarda bir film olmuş maalesef.
1
5 ay önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
önceki filmleri düşününce vasat diyenlere hak veriyorum. mevcut biyolojik felaket senaryosuna robert langdon'ı monte etmek için işi bilmeceli/bulmacalı bir hale getirmeye çalışmışlar sanki. filmin ikinci yarısı boyunca "kötü adam bu işi niye böyle uzatmış ki?" diye düşündüm. tahran görünümlü istanbul sahneleri de çok hoş olmuş. bir nevi hollywood geleneği oldu galiba.
0
5 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Kitabı okumadım. Çoğu kişi filmden daha iyi olduğunu söylüyor. Muhtemelen öyledir de ama film de gayet başarılıydı. İstanbul'da çekilen sahnelerde ne denir bilmiyorum. Bir adamla konuşuyorlar muhteşem ingilizcesi var ama kravatsız, düz sakallı falan. Sıkıldım bu olaylardan. Bunun dışında güzel, aksiyonu bol heyecanı bitmeyen bir filmdi. Bir de filme sanat eklendiği için daha da güzelleşmiş. ^^
0
6 ay önce
mels profil resmi
mels
Kitabını uzun zaman önce okuduğum ve artık unuttuğum için filmi çok beğendim. Tavsiye edilir. :)
0
6 ay önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
-SPOİLER- 7-8 saatte dünya nüfusunun %95ini yok edebilecek bir virüsü elle rahatlıkla açılabilen bir kutuya koymak.İşte aradığım şey.
4
8 ay önce
Hermione profil resmi
Hermione
Kitabını okumuş olan (Benim gibi) hayal kırıklığına uğrar. Filmi kitaptan ayrı düşünürsek güzeldi fakat ben ayrı düşünemiyorum :( Kitabı efsaneydi benim için ve okurken bana çok önemli gelen şeylerin bile filmde değiştirilmiş olması hoşuma gitmedi. Kısacası kitabı okuyan, okuduğunu unutup gitsin. Eğer öyle yaparsa filmden çok zevk alır :)
0
8 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Sinemada seans yokluğundan gittiğim film. Standart, tüm tipik Hollywood senaryosuna uygun bir film. Yenilik aramayın. Parçaları birbirine koyan yönetmenden ayrı bir unsur da beklemeyin. Vasat- hatta vasat altı.
2
8 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Dan Brown'un Hollywood için yazdığını düşünmüşümdür hep. Kitabı neresinden kesersen kes, bozulmuyor. Her seferinde sinemada seyir zevki olan bir filme dönüşüveriyor. Edebi anlamda gözümde pek değeri olmasa da, adamın hayal gücünü de küçümsememek lazım. "Bir bilet alana, bir bilet bedava" günlerinde izlemelik, çerezlik filmlerden. Bu arada Robert Langdon'lı yeni bir kitap daha yoldaymış, haberiniz olsun.
2
9 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Konu ilgi çekiciydi. Renkler muhteşemdi. Oyuncular harikaydı. Kurgu da iyiyidi. İşlenişte ufak tefek sıkıntılar olmadı değil yalnız izlemeye değer bir filmdi. Tom Hanks yine oyunculuğunu konuşturmuş. Bu adam kolay yaşlanmayacak anlaşıldı. Yalnız bazı sahnelerde kamera cidden çok aşırı hareketli geldi bana. Olaylara hakim olmanızı zorlaştıracak derece hareketliydi. Her iki taraf da kendince haklı sebepler uğruna mücadele verdi. Bu bakımdan ilgi çekici bir filmdi.

4
9 ay önce
Selocan profil resmi
Selocan
Tom Hanks kesinlikle bir yaradılış efsanesi.. Kitap uyarlaması olduğu için kıyaslama yapılacaktır ama yapılmamalı. Kitabın verdiği tat ayrıdır filmin tadı ayrıdır.. Ve film gerçekten muazzamdı. Heyecanı yüksek, merakı çok canlıydı.
3
9 ay önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Çok güzeldi .. sıkılmadan izledim İstanbul sahneleri hakkında neler düşünüyorsunuz merak ettim ?
1
9 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
hiç sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz güzel bir filmdi kolay iş değil 2 saat soluksuz bir film yapmak çok başarılı buldum ..
3
9 ay önce
Guapo profil resmi
Guapo
Kitaptan filme uyarlamak her zaman zor iştir. Genel olarak sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olmuş. Bond, Kurtlar İmparatorluğu, Taken gibi bu filmde İstanbul'da çekilen filmler arasında yerini almış oldu. Bizimle ilgili sahneleri görünce oryantalizmin değişmediğini söyleyebilirim, Batılı bizi 200 yıl önce nasıl görüyorsa şimdi de öyle göstermekte kararlı.
7
9 ay önce

Inferno filmini beğenenler

Inferno filmini izlemek isteyenler

Inferno filmini içeren raflar

Inferno filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön