Cehennem (Inferno) (2016) afişi

Cehennem (2016)
Inferno

Yönetmen
Ülke
ABD
KerseL Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

mels profil resmi
mels
Kitabını uzun zaman önce okuduğum ve artık unuttuğum için filmi çok beğendim. Tavsiye edilir. :)
0
6 gün önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
-SPOİLER- 7-8 saatte dünya nüfusunun %95ini yok edebilecek bir virüsü elle rahatlıkla açılabilen bir kutuya koymak.İşte aradığım şey.
4
2 ay önce
Hermione profil resmi
Hermione
Kitabını okumuş olan (Benim gibi) hayal kırıklığına uğrar. Filmi kitaptan ayrı düşünürsek güzeldi fakat ben ayrı düşünemiyorum :( Kitabı efsaneydi benim için ve okurken bana çok önemli gelen şeylerin bile filmde değiştirilmiş olması hoşuma gitmedi. Kısacası kitabı okuyan, okuduğunu unutup gitsin. Eğer öyle yaparsa filmden çok zevk alır :)
0
2 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Sinemada seans yokluğundan gittiğim film. Standart, tüm tipik Hollywood senaryosuna uygun bir film. Yenilik aramayın. Parçaları birbirine koyan yönetmenden ayrı bir unsur da beklemeyin. Vasat- hatta vasat altı.
2
2 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Dan Brown'un Hollywood için yazdığını düşünmüşümdür hep. Kitabı neresinden kesersen kes, bozulmuyor. Her seferinde sinemada seyir zevki olan bir filme dönüşüveriyor. Edebi anlamda gözümde pek değeri olmasa da, adamın hayal gücünü de küçümsememek lazım. "Bir bilet alana, bir bilet bedava" günlerinde izlemelik, çerezlik filmlerden. Bu arada Robert Langdon'lı yeni bir kitap daha yoldaymış, haberiniz olsun.
2
3 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Konu ilgi çekiciydi. Renkler muhteşemdi. Oyuncular harikaydı. Kurgu da iyiyidi. İşlenişte ufak tefek sıkıntılar olmadı değil yalnız izlemeye değer bir filmdi. Tom Hanks yine oyunculuğunu konuşturmuş. Bu adam kolay yaşlanmayacak anlaşıldı. Yalnız bazı sahnelerde kamera cidden çok aşırı hareketli geldi bana. Olaylara hakim olmanızı zorlaştıracak derece hareketliydi. Her iki taraf da kendince haklı sebepler uğruna mücadele verdi. Bu bakımdan ilgi çekici bir filmdi.

3
3 ay önce
Selocan profil resmi
Selocan
Tom Hanks kesinlikle bir yaradılış efsanesi.. Kitap uyarlaması olduğu için kıyaslama yapılacaktır ama yapılmamalı. Kitabın verdiği tat ayrıdır filmin tadı ayrıdır.. Ve film gerçekten muazzamdı. Heyecanı yüksek, merakı çok canlıydı.
2
3 ay önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Çok güzeldi .. sıkılmadan izledim İstanbul sahneleri hakkında neler düşünüyorsunuz merak ettim ?
1
3 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
hiç sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğiniz güzel bir filmdi kolay iş değil 2 saat soluksuz bir film yapmak çok başarılı buldum ..
3
3 ay önce
IlayDE profil resmi
IlayDE
Kitaptan filme uyarlamak her zaman zor iştir. Genel olarak sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olmuş. Bond, Kurtlar İmparatorluğu, Taken gibi bu filmde İstanbul'da çekilen filmler arasında yerini almış oldu. Bizimle ilgili sahneleri görünce oryantalizmin değişmediğini söyleyebilirim, Batılı bizi 200 yıl önce nasıl görüyorsa şimdi de öyle göstermekte kararlı.
7
3 ay önce

Inferno filmini beğenenler

Inferno filmini izlemek isteyenler

Inferno filmini içeren raflar

Inferno filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön