Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) (2009) afişi

Soysuzlar Çetesi (2009)
Inglourious Basterds

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.6 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
153 dakika
bigeselin Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Siyasi gerçeklikten uzaklaşması açıkçası benim çok hoşuma gitmedi birkaç sahnesi dışında da Tarantino klasının altında kalan bir film olmuş
1
3 ay önce
starch profil resmi
starch
Ne yazık ki filmi sonuna kadar izlemek benim için işkence olacak. Başlangıçta çalan iki harika parça bana yeter. Kıymetli vaktimi bana hoş gelecek filmlere ayırmayı düşünüyorum.
3
5 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Her dakikası buram buram Tarantino kokan muhteşem bir eser. Silahların sahneye çıktığı her an "İşte bu iş böyle yapılır!" diyerek izledim. Yine Quentin Tarantino usulü bölümlere ayrılmış bir film. Her bölümde birbirinden ilginç karakterler tanımanın yanı sıra, adım adım büyük bir planın parçalarını birleştiriyoruz. Her biri üst düzey kalitede muhteşem oyuncuların canlandırdığı muhteşem karakterler.. Tam da bu noktada Brad Pitt ve Christoph Waltz için ayrı bir parantez açıp devasa boyutlarda övgüler yağdırmalıyım. Brad Pitt' in aksanı kulaklarımdan uzun bir süre silinmeyecek sanırım. Christoph Waltz' ın canlandırdığı karakter ise Joker'den sonra ikinci büyük psikopat olarak sinema tarihine geçmeli. Tarih demişken filmin tarihi gerçeklikten uzak bir kurgusu var. Yine mi naziler yine mi almanlar diye düşünenler bence filme önyargılı yaklaşmasınlar. Biraz uzun kaçan süresine rağmen her dakikasından inanılmaz zevk aldım. Mutlaka ama mutlaka izleyin :)
5
5 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Tarantino yapar da olmaz mı. Bence olmuş. Çok sevdim. Tamam onun filmleri içinde en iyisi diyemem tabi ama güzel filmdi be. Daha ne bekliyorsunuz ki eğlenceli, aksiyonu bol, konusu güzel, oyunculuklar zaten yerli yerinde. Biz seyirciler bazen şansımızı çok zorluyoruz bence :D
4
1 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Ben beğendim, konuyu değişik bir işleyiş tarzı vardı filmin. Akıcı ve güzeldi.
1
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Christoph Waltz resmen Nirvanaya yükselmiş. Harika bi oyunculuk. Zaten standart bi tarantino filmi olduğu için herkeste oyunculuk hatsafada. Kan, küfür, vahşet gene bi tarantino klasiği olarak filmde bolca mevcut. Bide Brad Pitt in çenesine insanın yumruk arası geliyor. Çıkarma mk şu çeneye öne.
0
neredeyse 2 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Vaktim değerli diyosan izleme.
0
2 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Quentin Tarantino gibi mütiş bir yönetmenin elinden çıkan mükemmel bir film daha.oyunculuklar mükemmeldi özellikle Cristoph Waltz müthiş bir performans sergilemiş.izlemeyenler hemen izlemeli :)
3
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tarantino başyapıtı diyebilirim. Mükemmel bir film olmuş. Oyunculuklar beni benden aldı özellikle Cristoph Waltz ve Brad Pitt harikaydı. Fazla bir şey demeye gerek yok eğer izlemeyen kaldıysa benim gibi daha fazla geç kalmadan izlesin derim.
4
2 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
izlediğim en kötü tarantino filmi sona doğru bir kaç sahne hariç tam bir fiyaskoydu benim için..bu filmde tarantinoya tek teşekkürüm sadece Christoph Waltz olabilir
1
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Nazilere nazi gibi davranmak gerekir.
1
neredeyse 3 yıl önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
Çook güzel film. Brad ve Waltz harika
2
neredeyse 3 yıl önce
kaisersoze profil resmi
kaisersoze
2
neredeyse 3 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
tarantino'yu bana sevdiren film :)
0
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
klasik tarantino özellikli bir filmde komik brad pitt, etkileyici waltz ve birçok renkli karakter varsa daha ne isteriz ki
0
3 yıl önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
tipik Tarantino tarzı
0
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir film. Özellikle C.Waltz'ın oyunculuğuna hayran kaldım filmde.
1
3 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Ah sevgili Tarantino, yine yapmışsın yapacağını.Hepimizin bir parça içinden geçmiyor mu tarihin tozlu sayfalarını çevirip acıları gördükçe Hitler'in böyle bir sonunun olması? Eminim geçiyordur. Tarantino bu filmle o istepe kulak vermiş. Ayrıca Hitler'in temsilinin bir parça farklı göründüğünü düşündüm nedense, en azından diğer filmlerden farklı olan bir yanı vardı. Başarılı bir filmdi, 4 koldan ilerleyip olayları birleştirmesi falan, tam Tarantino işi.
1
3 yıldan fazla önce
nilufer510 profil resmi
nilufer510
quentin tarantino'nun en sevdiğim filmi.
0
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
hayran oldugum alman ekibin hollywood'a transferi benim icin hayal kirikligi oldu... tarantino filmi olmasi az da olsa teselli gibi..
0
3 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
C.Waltz ne oynamıştır ama.İyi oynamıştır,güzel oynamıştır.Tarantino nun tipik kanlı fantazisi devam etmektedir.Bu kez tarihsel bir yaraya parmak basarak.Yahudi soykırımına uğrayanların intikamıdır bu film.
3
3 yıldan fazla önce
crimson profil resmi
crimson
süt ve kart sahneleri dışında tipik bir q.tarantino filmi. uzun,absürtlüklerle dolu,izlenilmekten keyif alınacak sahnelerinin toplamı 20 dakikayı geçmeyecek bir görüntü kirliliğinden ibaret. bir de bu adamın saçmalayışlarını "adam dâhi abi,böyle adamlar absürtlüğü sever" diyerek savunan bir kitle var ki aman aman... yarım yamalak filmleriyle izleyicilerinde "sanatçı umursamazlığı" izlenimi uyandırmaktan başka yeteneği olmayan tarantino'ya büyük usta a.hitchcock'un: "sen hangi cüretle az sayıdaki üstün insanlara dahil olduğunu sanıyorsun?" sorusunu iletmek istiyorum.. zaman kaybı.
4
3 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
Altyazılı izleyince filmin kalitesi ortaya çıktı
1
neredeyse 4 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Konu harika ama daha akıcı olmalıydı
0
neredeyse 4 yıl önce

Inglourious Basterds filmini beğenenler

Inglourious Basterds filmi hakkında ilgi çekici içerikler