Gizli Kusur (Inherent Vice) (2014)

Gizli Kusur (2014)Inherent Vice

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gizem, Komik
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
148 dakika
30
3
94
85
gamzedelen profil fotoğrafı
gamzedelen
konu açısından değil ama işleniş açısından kesinlikle sınıfta kaldı. süre olarak çok uzun. sanki süreyi uzatalım diye konuyu öyle bir dağıtmışlar ki bir daha da toplayamamışlar.
error_outline
6 ay önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
İzlerken kafam mı dağınık benim diye düşündüm meğer film dağınıkmış. Dikkatle biraz da sabırla izlenmesi gerekiyor, ben izlerken yoruldum.
error_outline
1 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çirkin adam ve güzel oyunculuk...Phoenix yine formundaydı. Olayların tuhaflığı ve diyalogların muzipliği arasında gidip geldim. En büyük sıkıntı bir sürü isim var ve takip etmekte zorlandım. Çok etkilendim diyemem ama izlemesi güzeldi bence.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Filmden beklediğim hemen hemen hiçbirşeyi bulamadım. Süresi de uzun olunca sıkıcı bir hal aldı zaman zaman. Kara listenin bayağı yakınlarında gezinen bir filmdi benim için.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Derli toplu bir konu etrafında, mantıklı bir süreç içinde gelişen olaylar beklemeyin bu filmden. Olaylar, karakterler ziyadesiyle karışık ve bulanık. Ama bunları filmin kusurları olarak yazmıyorum aksine zaten böyle olması hedeflenmiş. Arka planda yatan kapitalist, beyaz sistemin sizin bile anlayamayacağınız biçimlerde türlü ve gizli yollardan sizi ele geçirmiş olduğu fikrini ve filmin esasen konusunun bu olduğunu hissetseniz de, bu sonuca ulaşmak hiç kolay olmuyor. Filmi izlerken, hemen hemen her sahnede bolca gördüğünüz bilimum maddeden kulanmışsınız gibi bir hisse kapılabilirsiniz :) Bu açıdan, yani Juaqin Phoenix malum hippi kafasını size de hissettirmesi bakımından oldukça başarılı bir iş çıkarmış :) Gelgelelim bu kadar karmaşa film açısından ileri ve itici derecede bir anlaşılmazlığa sürüklüyor seyirciyi. Belki de Paul Thomas Anderson yeni bir David Lynch olmaya özeniyodur :) Sonuç itibariyle filme kötü denemez ama zorlayıcı olduğu kesin. Çok dolaylı ve esasen anlattığı mesele yeni olmamakla birlikte her ne kadar değşik ve çarpıcı bir anlatım geliştirmeye çalışsa da bunu başaramıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
filmin amacı zaten anlaşılmamak üzere kurulu. Amerikan rüyasının illüzyonu ve eroinin bulanık dünyası daha başka nasıl anlatılabilirdi ki.. ama söyleyeyim, izlemesi zor bir yapım.

bir şey daha var: las vegas'ta korku ve nefreti sevenler bunu da severler !
error_outline
6 yıldan fazla önce
eness profil fotoğrafı
eness
filmin kunusu cok dağınık ve alt yazı olduğu için konuyu aklınızda oparlamak biraz zor olabilir filmden sürekli bişey olmasını bekliyorsunuz ama pek istenilen seviyeye gelmiyor bitene kadar
error_outline
6 yıldan fazla önce