Hatiralarin masumiyeti (Innocence of Memories) (2015) afişi

Hatiralarin masumiyeti (2015)
Innocence of Memories

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
97 dakika
Femmefatale Dünya çapında 12 milyonu aşkın okuyucuyla buluşan Orhan Pamuk'un aynı adlı romanından uyarlanan Masumiyet Müzesi Kemal ve Füsun’un 70’li yıllarda yaşadıkları trajik aşkın ve bu aşka tanıklık eden eşyaların hikâyesini anlatıyor. Hayallerden kurulu bir müze olur mu? Sahibi Nobel Edebiyat Ödüllü dünya çapında bir yazarsa olur. Hatıraların Masumiyeti, yalnızca bir edebiyat şaheseri değil aynı zamanda yedinci sanatı da besleyen hayal ürünü ama gerçek bir müze.Film, eşyalardan hareketle şehrin büyülü kimyası, manzarası ve aşk hikayelerine doğru bizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Başarılı belgeselci ve klip yönetmeni Grant Gee’nin kişisel merakıyla başladığı film yolculuğunu gerçekle hayalin, yazarla karakterlerin ve aşk ile İstanbul’un iç içe geçtiği olağanüstü bir filme dönüşüyor.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Aslında film çok güzel olabilirdi. Çok sevdiğim ve etkilendigim kitabın müzesini görme şansım hiç olmadı malesef. Filmde kitaptan alıntılarla eş zamanlı müze ve ilgili İstanbul mekanları vardı. Bu kısım beni çok cezbetti. Kitabı adeta yaşama fırsatı buldum. Buraya kadar her şey güzel fakat içine Orhan Pamuk söyleşisi katmak (vermeye çalıştığı bazı mesajlarla birlikte ) taksici, kaptan ve hatta Türkan Şoray i konusturmak kimin aklına geldiyse kendisine teesssuf ediyorum. Bu kadar derin bir aşk mevzusunu siiyasi mesajlarla hiç etmek akıl karı değil. Muhtemelen bir kafa karışıklığı olmuş, bu da beni rahatsız etti. En sevdiklerim arasına girebilecekken vasat bir film haline gelmesine üzüldüm.
0
neredeyse 2 yıl önce
dreaf profil resmi
dreaf
vasat ötesi bi film ne umutlarla gittim kitabı okuyup müzeyi gezdiğim için ingilizce olması apayrı bi saçmalık orhan pamuk kendini pohpohlamak için yapmış resmen
1
neredeyse 2 yıl önce

Innocence of Memories filmini beğenenler

Innocence of Memories filmini içeren raflar

Innocence of Memories filmi hakkında ilgi çekici içerikler