Sen Sarkilarini Söyle (Inside Llewyn Davis) (2013)

Sen Sarkilarini Söyle (2013)
Inside Llewyn Davis

Puan Like 7.1 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
104 dakika
Blacklion Müzik tarihinden melankolik, bazen acımasız olduğu kadar da eğlenceli bir dönemi anlatan Coen Kardeşlerin son filmi, genç bir folk şarkıcısının 1961 yılında New York müzik piyasasında tutunma mücadelesini izliyor. New York kışının insafına kalan Llewyn Davis elinde gitarıyla bazılarına kendi yol açtığı türlü aksilikleri aşmaya çabalamaktadır. Ne iş olursa yapmakta, Greenwich Village'daki kafelerden görüşme yapmak üzere boş Chicago kulüplerine savrulup durmaktadır.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Harika folk müziklerle , oyunculuklarla süslenmiş yine güzel bir cohen kardeşler filmi.
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bilemedim, bir şeyler eksik gibi filmde. Müzikler çoğu filmin kurtarıcısıdır ama bunda işe yaradığını söyleyemeyeceğim.Belki de "folk music" benim tarzım değildir. Filmden çok sık koptum. Tam olarak nedenini açıklayamasam da sevmedim.
neredeyse 3 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
en sevmediğim Cohen Kardeşler filmi oldu
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Altmışların blues müziğine sakin bir yolculuk...
3 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
Tam Cohen filmii. akıyor akıyor akıyor...ya o sarı kediş yok mu fıstık fıstık. o kapıdan kaçışları: kedi severler bilir: çıkarmak istersin çıkmaz ama özgür ruhlar ya kaçar giderler canları istediklerinde. ulysses de llewyn de aynı ruha sahip gibiler sadece özgürler ...
3 yıldan fazla önce
melikebf profil resmi
melikebf
Hımm ne desem bilemedim kötü desem kesinlikle olmaz çok iyi de diyemem ortalarda bi yerde desem zannetmiyorum. Sanırım değerlendirmeye alamayacağım... Bence sakin (çok sakin ama )bir ruh hali içindeyken izlerseniz sıkılmadan sonunu getirebilirsiniz aksi takdirde 20 dakika içinde bunalırsınız.. Sıkılmadığımı da ayrıca belirteyim. Coen kardeşler bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama sonuçta bi şekilde kapılıyorsunuz filme. ( Kedicilere not: Toplanın :) )
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film zaman zaman biraz sıksa da içindeki çok güzel müziklerle kendine bağlı tutuyor.
neredeyse 4 yıl önce
colorful profil resmi
colorful
ah bu coen kardeşler yok mu...
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Coen Kardeşler'in elinden çıktığı her saniyesinde anlaşılıyor İnside Llewyn Davis'in. Noir sahnelerin üzerine döşenen umut taşları, izleyicilerin her an içinde yer almak için yer aldığı resimler, akılda izlerini bırakmadan gitmiyor. Sinema, yaşamın siyah beyaz olduğu yerlerde bile rengarenk bir insanın hikayesini arayıp buluyor sandıklarda. Bu adamın gerçek adı ise Llewyn Davis karakterinin içinde bir yerlerde gizli. Dave Van Ronk ilham kaynağı olmuş Coen kardeşlere, enteresan bir hikaye üzerine bıraktığı şarkıların resitali bu film de. Film ismini Insede Von Ronk albümünden almakta. Üzerine idam edilmesi gereken bolca şişe bırakma tehlikesi içerdiğini söylemeden edemeyeceğim.
4 yıl önce
xavalon profil resmi
xavalon
Özellikle kedi sever izleyecilere tavsiyemdir. Güzel bir dönem filmi. Justin Timberlake bir görünüp kaçtı. İzlemekte fayda var.
4 yıl önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
:) bu sanatsa ben sanattan anlamıyorum.tabi eleştirirken şuna dikkat etmek lazım zaten filmin olayı bu dram yani kendi türünde amacına ulaşmış bi film başarılı
4 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
muhteşem müziklere sahip oldukça güzel bir coen filmi.
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Isınamadığım bir film . Film başladı ve ben birşeyler olmasını beklerken bitti :) müzikleri , oyunculukları güzeldi fakat demek istediğim yavaş ve sonunu beğenmediğim bir film oldu .
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
nasıl becerdiklerini bilmiyorum ama bu adamların filmleri insanı teslim alıyor gibi. öylece izliyorsun soluksuz. nedense mutlu son dilemiştim filmi izlerken... olmadı tabi ki
neredeyse 5 yıl önce

Inside Llewyn Davis filmini beğenenler

Inside Llewyn Davis filmi hakkında ilgi çekici içerikler