Sen Sarkilarini Söyle (Inside Llewyn Davis) (2013)

Sen Sarkilarini Söyle (2013)Inside Llewyn Davis

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
104 dakika
163
4
443
293
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Melankolik sahneler arasında hayatın sıradan ve tekdüze tarafını hissetmek iyi geldi. Llewyn Davis'in hayata karşı pasif direnişini izlerken herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum. Sürekli bir kaybolup bir ortaya çıkan bir kedinin peşinde koşan ve kim ne derse desin kendisi olmayı ve değişmeyi kabul etmediği için hayatındaki her şeyi iki koliye sığdırıp ama yine de hiçbir yere sığamayan- sığdırılamayan, ukala gibi görünen ama söylediği şarkılar ardında kendini saklayan, hayatın içinden mükemmel bir karakter Llewyn Davis. Oscar Isaac rol için biçilmiş kaftan olduğunu söylediği müziklerle ve müzik geçmişiyle kanıtlamış. Coen Kardeşler'in perspektifinden gerçekten yaşadığını hissettiğim bir karakteri izlemek ise ayrı bir keyif verdi.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yer yer sıkıldığım zamanlar oldu ama müzik bir şekilde bağladı.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Harika folk müziklerle , oyunculuklarla süslenmiş yine güzel bir cohen kardeşler filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bilemedim, bir şeyler eksik gibi filmde. Müzikler çoğu filmin kurtarıcısıdır ama bunda işe yaradığını söyleyemeyeceğim.Belki de "folk music" benim tarzım değildir. Filmden çok sık koptum. Tam olarak nedenini açıklayamasam da sevmedim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
en sevmediğim Cohen Kardeşler filmi oldu
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Altmışların blues müziğine sakin bir yolculuk...
error_outline
7 yıldan fazla önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
Tam Cohen filmii. akıyor akıyor akıyor...ya o sarı kediş yok mu fıstık fıstık. o kapıdan kaçışları: kedi severler bilir: çıkarmak istersin çıkmaz ama özgür ruhlar ya kaçar giderler canları istediklerinde. ulysses de llewyn de aynı ruha sahip gibiler sadece özgürler ...
error_outline
7 yıldan fazla önce
melikebf profil fotoğrafı
melikebf
Hımm ne desem bilemedim kötü desem kesinlikle olmaz çok iyi de diyemem ortalarda bi yerde desem zannetmiyorum. Sanırım değerlendirmeye alamayacağım... Bence sakin (çok sakin ama )bir ruh hali içindeyken izlerseniz sıkılmadan sonunu getirebilirsiniz aksi takdirde 20 dakika içinde bunalırsınız.. Sıkılmadığımı da ayrıca belirteyim. Coen kardeşler bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama sonuçta bi şekilde kapılıyorsunuz filme. ( Kedicilere not: Toplanın :) )
error_outline
7 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Film zaman zaman biraz sıksa da içindeki çok güzel müziklerle kendine bağlı tutuyor.
error_outline
7 yıldan fazla önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
ah bu coen kardeşler yok mu...
error_outline
7 yıldan fazla önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Coen Kardeşler'in elinden çıktığı her saniyesinde anlaşılıyor İnside Llewyn Davis'in. Noir sahnelerin üzerine döşenen umut taşları, izleyicilerin her an içinde yer almak için yer aldığı resimler, akılda izlerini bırakmadan gitmiyor. Sinema, yaşamın siyah beyaz olduğu yerlerde bile rengarenk bir insanın hikayesini arayıp buluyor sandıklarda. Bu adamın gerçek adı ise Llewyn Davis karakterinin içinde bir yerlerde gizli. Dave Van Ronk ilham kaynağı olmuş Coen kardeşlere, enteresan bir hikaye üzerine bıraktığı şarkıların resitali bu film de. Film ismini Insede Von Ronk albümünden almakta. Üzerine idam edilmesi gereken bolca şişe bırakma tehlikesi içerdiğini söylemeden edemeyeceğim.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Özellikle kedi sever izleyecilere tavsiyemdir. Güzel bir dönem filmi. Justin Timberlake bir görünüp kaçtı. İzlemekte fayda var.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
mrfaruk profil fotoğrafı
mrfaruk
:) bu sanatsa ben sanattan anlamıyorum.tabi eleştirirken şuna dikkat etmek lazım zaten filmin olayı bu dram yani kendi türünde amacına ulaşmış bi film başarılı
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
TabuttaRovasata profil fotoğrafı
TabuttaRovasata
muhteşem müziklere sahip oldukça güzel bir coen filmi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Isınamadığım bir film . Film başladı ve ben birşeyler olmasını beklerken bitti :) müzikleri , oyunculukları güzeldi fakat demek istediğim yavaş ve sonunu beğenmediğim bir film oldu .
error_outline
8 yıldan fazla önce