Ters Yüz (Inside Out) (2015) afişi

Ters Yüz (2015)
Inside Out

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 9.2 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Komik, Huzur
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
95 dakika
Blacklion Bulutların üzerinde macera dolu bir balon yolculuğundan canavarlarla dolu bir şehre varış. Babası San Francisco’da yeni bir işe başlayınca Orta-Batı’daki hayatından kopmak zorunda kalan Riley de hepimiz gibi duyguları ile hareket eden bir kızdır. Neşe, Korku, Öfke, Tiksinti ve Üzüntü (Gupse Özay)... Bu duygular, Riley’nin zihninin içinde ana merkezde yaşar ve ona günlük hayatında tavsiyeler verirler. Riley ve duyguları San Francisco’da yeni bir hayata alışmak için çabalarken ana merkezde kargaşa baş gösterir. Neşe’nin, Riley’nin en önemli duygusu olmasına ve her şeyi pozitif tutmaya çalışmasına rağmen, diğer duygular yeni bir şehre, eve ve okula uyum sağlama konusunda birbirleriyle çelişir.

Yorumlar

zirzop001 profil resmi
zirzop001
Duygu kavramı çok güzel işlenmiş. Tatlı şirin bir filmdi :)
23 gün önce
Simurg. profil resmi
Simurg.
İzlediğim en iyi animasyonlardan biriydi. Hayal gücüne hayran kaldım MUHTEŞEM..
3 ay önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
çevreme zorla izlettirdiğim animasyon. anlamadıysa bi daha izlettiriyorum o derece :))) duygularının farkında olan ve sistemin nasıl işlediğini bilen insanlarla yaşamak istiyorum çünkü :) her duyguya kucak açın, onları iyi kötü diye ayırıp ötekileştirmeyin, duygularınızı yaşayın yoksa panik atak olursunuz :))) filme dönecek olursak eğlenceli/eğitici tatliş bir animasyon. yayalım :)
6 ay önce
TheBride profil resmi
TheBride
Çok tatlı bir film. Yaşınız kaç olursa olsun animasyon filmlerini seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.
8 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Kabul etmeliyim ki gerçekten çok iyi yapılmış bir belgesel - animasyon filmidir. İnsan duygularının nereden geldiği ve neden bu kadar değişken olduğunu bize anlatmaya çalışır. Çok başarılı buldum
8 ay önce
Melkor profil resmi
Melkor
Neden bu kadar geç kaldım ki ...
1 yıl önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Eveeet tatlış mı tatlış bir animasyonla daha karşınızdayız.... Baya oldu böyle güzel, kaliteli, iyi düşünülmüş bir animasyon izlemeyeli. İnsan zihni ancak bu kadar eğlenceli anlatılabilir. Resmen oyun gibi anlatmışlar. Çok eğlendim ben izlerken :)
1 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
izlediğime değdi. unutulmicak filmlerden. hayat neşe ile geçmiyor üzüntü de şart :-)
baş rolde 5 duygu vardı diğerleri neden düşünülmemişki. belki riley küçük olduğundan dedim ama yetişkinlerde de 5 tane vardı. eksik yanlarından biriydi bence. mantıkla duyguların kavgasını da görmek isterdim. içimde ikincisi gelmeyecek gibi bir his var. umarım yanılırım.
1 yıldan fazla önce
mylethe profil resmi
mylethe
Sen ne tatlı filmsin ya? Filmin en sevdiğim yanı hayatımızda uzuldugumuz zamanların da olduğu ve bunların olması gerektiğinin de anlatılmış olması gerektiğiydi. Çünkü hata yapmaktan korkan , risk almayan insanlarız bu da yaratıcı dusuncenin önündeki en büyük engel. Senaryo ve filmin görselliği harika ayrıca değindiği noktalara çok eğlenceli bir hava ile yaklaşmış kesinlikle çok başarılı bulduğum bir film oldu benim için
1 yıldan fazla önce
Novel profil resmi
Novel
Çok özel bir senaryo. Yaratmanın artık bu kadarı. Dahası düşünülebilir mi bilemiyorum. Kısacası; çarptı. Farklı örneklerine sık rastlamamız ümidiyle diyelim.
1 yıldan fazla önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
İzlediğim en güzel animasyon filmlerinden biriydi İnanılmaz bir kurgu yapılmış her detayı düşünülmüş. Hem güldüm hem ağladım. 2. filmini sabırsızlıkla bekliyorum
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Son zamanlarda izlediğim en tatlı, şeker animasyon. Hayal gücüne hayran kalınası. İnsan düşünmüyor değil beynim de böyle küçük mutluluklar olsa diye. Yaratıcılığa hayran kaldım. Lütfen izleyin.
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
ya ne sevimli bi fikir, nasıl tapılası bi yaratıcılıktır bu. hem ağlatan hem güldüren geneline 10 puan, credits olayına 10 kere 10 puan, "kız alarmı" sahnesine milyon kere 10 puan :D
1 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
çok etkileyici, çok çok sevdim.. üzgün olduğumuz anlar olmasaydı sevincimiz de bu kadar kıymetli olmazdı mesajını çok güzel yansıtmış. bu kadar geç izlediğim için kafamdaki minik kırmızı şeyden ateşler çıkıyo şu an :)
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Oldukça orijinal bir fikir, mükemmel bir konu... Bunun için bile kaçırmayın derim ki çocuklar için harikulade bir yapım. Öğretmen veya ebeveyn falansanız 'çocuklara izletilecek filmler' listesinde kesinlikle yer almalı...
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Bu sene içinde Hayat Kitabı'ndan sonra izlediğim en etkileyici animasyon diyebilirim. O kadar etkilendim ki ama bu sadece çocuk kalanların anlayabileceği bir duygu. İnsanı bu kadar basit ve tatlı bir dille insana anlatıyor. Öyleyse etkileyici bir tiyatro oyunu kadar iyiydi diyebiliriz. Duygularımız, Bilinçaltımız, Anılarımız, Çocukken kendi kendimize kurduğumuz oyun evrenleri. en değerli oyuncaklarımız ve dostluklarımız bir kez daha geliyor gözümüzün önüne. Küçükken taşındığımda hissettiklerim, arkadaşlarımı özleyişim, evimi özleyişim bu kadar gerçek olabilirdi dedirtiyor gerçekten. İzleyen bir şey kaybetmez mi bilemiyorum ama izlemeyen çok şey kaybeder. Pixar adını duyduğumda bu kadar etkileneceğimi zaten biliyordum. Helal olsun hala çocuk kalanlara ve bize çocukluğumuzu geri kavuşturanlara. Elinizi sıkmak isterdim.
neredeyse 2 yıl önce
Feedback profil resmi
Feedback
gecegece izlememdenmidir bilmiyorum ama diger animasyonlar gibi neselendiremedi beni, tam aksine ya ben olsaydim diye soru sordurarak huzunlendirdi. Gercekten cok iyi bir animasyon izleyen hic birsey kaybetmez.
neredeyse 2 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
ya nasil güzellik! cok guzel noktalara deginilmis ve çok da güzel bir hayal gucu arti guldurdu de. tereddut etmemeli izlemek icin. benim gibi utopyalara inanmaya dunden razi insanlari da moda sokar o ayri. sondaki kedi sahnesine koptum :Dd
neredeyse 2 yıl önce
sercandevran profil resmi
sercandevran
izlediğim en iyi animasyon filmiydi. müthiş bir hayalgücüyle yapılmış ve en ince detaylara kadar muazzam eğlenceli bir şekilde sunulmuş bir film. bugüne kadar öğrendiğim şeylerin, duyguların çok kompleks ve çözülmesi zor durumlar olduğunu düşünürdüm film bittikten sonra evet ya işte bu kadar basit dedim :)
neredeyse 2 yıl önce
Swanson profil resmi
Swanson
Pixar yapınca kötü olmaz diyorsun... Yok artık dedirtecek detaylara kadar olayı harika anlatıyor.
neredeyse 2 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Çok güzel betimlemelere ve göndermelere sahip film
neredeyse 2 yıl önce
pelinsvr profil resmi
pelinsvr
harika bi hayal gücü ürünü, çok güzel animasyon filmi
neredeyse 2 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok değişik ve güzel bir animasyon filmi.. izlediğim en iyi animasyon filmlerinden biri..
2 yıl önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
just say wow! bir animasyon nasıl bu kadar gerçekçi olabilir...kahkaha attım ki bu bana kolay kolay olmaz (içimde genelde hüzünlünün sesi hakim) aynı anda duygulandım yahu.Harikaydı! izleyin,izlettirin,yeniden yeniden izleyin ;)
2 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
İzlediğim en iyi animasyonlar arasında. Duygulandırdı .
2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Pixar yeniden çıtayı yükseltmiş. Artık bundan sonraki projelerini herhalde çok daha büyük beklentilerle izleyeceğiz. Finding Nemo' dan beri izlediğim en iyi Pixar animasyonuydu açıkçası. Konu çok yaratıcı ki sadece konuyla sınırlı kalmıyor içerisinde gerçekten çok yaratıcı sahneler var. Dram ve komedi müthiş harmanlanmış. Daha nice böyle harika yapımlara.
2 yıl önce
Turuncuklaket profil resmi
Turuncuklaket
Ben bu filmi annemle izledim ve çok eğlendik, ilk başta bana çizgi film mi izletçen kız filan dedi ama sonra o da filme baya kaptırdı kendini :) Bi ara hadi hadi koşun koşun filan diyodu hatta :) Ben şiddetle tavsiye ederim animasyon severlere, sevmeyenlere de tabi bu filmden sonra severler belki :) Şöyle bi düşününce hepimiz kendimizi bulabilir bu filmde. Filmi izledikten sonra bana bir pozitiflik geldi, neşe yi hemen devreye sokuyorm. Neşe çok iyi kız, onu üzmeyin :) Umarım bu pozitifliğimin etkisi uzun sürer :)
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Her duyguyu yaşadığım çok tatlı bir animasyondu. Filmi ilk açtığımda Küçükken izlediğim bir varmış bir yokmuş insan vücudu çizgi filmini anımsatmıştı. Süperdi beni çok etkiledi konusu işlenişi harikaydı. Şiddetle tavsiye...
2 yıl önce
DUA profil resmi
DUA
milletin neşesi ne fedakar :) çok güzel bir animasyon ....
2 yıl önce
perdoso profil resmi
perdoso
Çok değişik bir kafa ile yapılmış bir film. İnsanın kişilik gelişimini çok güzel anlatıyor.
2 yıl önce
DedektifGadget profil resmi
DedektifGadget
Bugün bana emanet edilen 7 yaşında zıpır yeğenim ile izledim. Ordan oraya koşturan çocuk filmden sonra bi sakinleşti. bu filmin senaryosunu yazan böyle hayal gücüne sahip insanlara hayran kalmamak elde değil..
2 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
Çok tatlıydılarr :) her duyguyu yaşadım gerçekten izlerken :D
2 yıldan fazla önce
Mouge profil resmi
Mouge
Pixar her seferinde kendini aşıyor. Kesinlikle herkesin seyretmesi gereken muhteşem bir filmdi. Ay ben animasyonu ne yapiyim çocuk muyum falan diyip geçmeyin çünkü izlediğim nice filmden daha sağlam bir senaryo ve işlenişe sahipti. Ayrıca acayip de komikti :)
2 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
İstisnasız herkese tavsiye edilir :)
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
bu ne güzel animasyon bu ne güzel filmdi öyle :) tek kelimeyle BAYILDIIIM :) çok farklı konusu olan çok farklı duygular yaşatan izlerken keyif aldıran we düşündüren çok beğendiğim bir animasyon filmi oldu , mutlaka 2. filmde çıkmalı ki bence ''Ergenlik'' derken beğenirseniz ergenlikte neler olur görürsünüz mesajı wardır :D ben çok beğendim uzun zamandır izlediğim en iyi en farklı animasyondu tawsiye ederim :)
2 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Animasyon deyince eğlenceli komik bişey düşünülür genellikle. Buda öyleydi ama altında çok derin mevzular vardı. Her bir duyguyu ayrı sevdim :D Üzüntüye biraz sinir olmuş olabilirim başlarda. Favorim sinirli ''Felaket tellalı anne treni istasyona yaklaşıyor tü tü tü'' :D iyiydi beklentimin üstündeydi. Bir tavsiyede benden izleyin diyorum.
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Çok tatlı bi animasyondu.Aslında duygularımız bizi kontrol ediyor gibi görünüyor ama belki de biz onları kontrol ediyoruzdur.Belki kafamızın içinde bize yardım eden dostlarımız,bizim için kendini paralayan bir adet neşe'li yardımcımız vardır ve tek yapmamız gereken, üzgüntü ve kızgıntımızı da yanımıza alıp ona daha çok yardım etmektir ;) şu an en çok kendi kafamın içindeki tipleri merak ediyorum :D gerçekten çok eğlenceliydi,izlemenizi tavsiye ederim..
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu filme nasıl bir yorum yapayım bilemedim. Her yönüyle mükemmeldi. Fikir senaryo komedi ve dram harikaydı. Gülüp gülüp hüzünlendim :) Yakınlarda olsalar gidip tek tek senaristlerin ellerini öperdim :D Son yıllarda izlediğim en iyi animasyon filmiydi.
2 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Bayildim, izledigim en guzel animasyon diyebilirim. Cok cok guzel, mutlaka izleyin.
2 yıldan fazla önce
Gunes profil resmi
Gunes
harika
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
İlk izlediğimde abartmışım gibi gelmişti ama gerçekten güzel bir yapım... Pixarın genel çizgisinden farklı bir yol seçmiş -ki bence bir adım üste taşımış- risk alan zorlayıcı bir hikayesi vardı.Çok beğendim. Dublajlısı çıkınca, bir kez de öyle seyrederim herhalde...
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Mükemmel bir filmdi uzun zamandan beri bu kadar tatlı film izlememistim bayıldım harika mutlaka izleyin:))
2 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Konusuna göz atmaksızın başladığım, beni epeyce şaşırtan bir film oldu. Doğrusu duyguların ve beyin işleyişinin bu şekilde ele alınması hoşuma gitti. İtiraf etmeliyim, bazen tüm 'little voices' ekibini bazen duyabiliyorum.
2 yıldan fazla önce
psykhe profil resmi
psykhe
çok güzeldi :)
2 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
waffle yemeye gidip tiremisuyla dönmüş gibiyim :'(
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Pixar isminin hakkını verememekle birlikte güzel bir animasyon. Zira isim Pixar olunca beklenti aşırı oluyor. güzel film tavsiye ederim
2 yıldan fazla önce
FragmanTV profil resmi

Inside Out filmini beğenenler

Inside Out filmi hakkında ilgi çekici içerikler