Uykusuz (Insomnia) (2002)

Uykusuz (2002)Insomnia

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
118 dakika
282
18
1005
354
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Oyunculuklar çok iyi, polisiye kısmı da yeterliydi, sürekli bir gerilim vardı, genel hatlarıyla beğendiğim ama mutlaka izle de demeyeceğim bir film oldu benim için.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Kadroya aldandığım filmlerden biri oldu :/ Gizem yok ki hr şey aleni bir şekilde ortada. Robin Williamsı yad ettmiş olsum en azından.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
Bu süper kadroya ve bu yönetmene rağmen vasattı. Bende mi sorun var bilmiyorum ama gerçekten beğenmedim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
her karakterin kendi dünyasında hataları,hırsları,pişmanlıkları mükemmel işlenmiş.al pacino nun mükemmel oyunculuğu!! neredeyse film boyunca uykusuz görünmesi çok gerçekçiydi,ve son sahnedeki replik:''bırak uyuyayım''(tüylerim diken diken hala)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Kısacası "Yolunu kaybetme."
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
İki efsane oyuncu ve muhteşem bir yönetmen.. Al Pacino ve Robbin Williamsı görür görmez anlamıştım zaten kötü bir film olamayacağını. Üstüne bir de yönetmen Christopher Nolan olunca... Konusuna gelecek olursak aslında polisiye bir film. Bir cinayet soruşturması izliyoruz. Olaylar zinciri gerçekten de kusursuz. Kendinizi filme kelepçelenmiş bir şekilde olayın peşinden sürüklenirken buluyorsunuz. Müthiş bir merak duygusuyla izledim. Oyuncuların başarısının bunda payı çok büyük. Al Pacino'nun çektiği uykusuzluğu ekranın başında resmen iliklerime kadar hissettim. Çok başarılıydı. Robin Williams ise onu görmeye alışkın olduğum tarzın dışında bir roldeydi. Kendisinin yeri bende ayrıdır. Çok değerli bir oyuncu ve bu filmde de gerçekten başarılıydı. Kendisine hayranlığım bir kez daha perçinlenmiş oldu. Filmde gerçekten kaliteli diyaloglar mevcuttu. Ama beni en çok etkileyen şu cümle oldu, "Don't lose your way." Filmi izledikten sonra siz de anlayacaksınız. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Seda.. profil fotoğrafı
Seda..
Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank ve Christopher Nolan.. bu 4 isim varken kötü birşey çıkması zaten mümkün değildi. film başlar başlamaz beni içine aldı ve 2 saat nasıl geçti bilmiyorum. senaryo, oyunculuk, atmosfer çok çok başarılı, izlemeyenler daha fazla beklemesin bence :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Uyuyamamak böyle güzel anlatılabilirdi kesinlikle filmi beğendim evet tabi büyük bir beklentiyle izlediğim için sade geldi kesinlikle Al Pacino oyunculukta gayet iyiydi kesinlikle..Bir tavsiye çok büyük beklentiyle izlemeyin filmi zevk alamazsınız...
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Kaliteli oyunculardan oluşan kaliteli bir film. Al Pacino yine döktürmüş. Robin Williams'ında kötü adam rolünü oynaması ilginç olmuş. Sıkılmadan zeka kokan bu yapımı izleyebilirsiniz.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
AstiageS profil fotoğrafı
AstiageS
başrollerinde üç koca yürek al pacino robin williams ve hillary swank i barındıran iyi bir film...özellikle alpacino'nun içsel çatışmasını çok iyi yansıtmış
error_outline
6 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
GÜZEL BİR POLİSİYE Al Pacino ve Robin Williams olunca çok da birşey söylemeye gerek yok. Yine de fonda İnsomnia(uykusuzluk) un işlenişi keşke olmasaymış çünkü olmamış! Çok başka bir iskelet üzerine hikaye kurulabilirdi...Sona dek heyecanla seyrediliyor.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
zuzo profil fotoğrafı
zuzo
basarılı bır fılm sıkılmadan ızledım
error_outline
7 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
uykusuzluk hastalığından muzdarip bir polisin hikayesi. robin Williams kötü adam bu arada; dikkate değer
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Yönetmen, senaryo, oyuncular, mekan...çoookk güzeldi. Bilenler şimdiye kadar neden söylemedi? :)
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
KuledekiAdam profil fotoğrafı
KuledekiAdam
Nolan her filminde olduğu gibi burda da zekasını konuşturmuş senaryo aşamasında. Ondan beklenilen her şeyi fazlasıyla veriyor. Döneminin en iyisi herhalde..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce