Uykusuz (Insomnia) (2002) afişi

Uykusuz (2002)
Insomnia

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.2 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
118 dakika
Blacklion Los Angeles polis departmanında görevli Will Dormer, 17 yaşındaki genç bir kızın ölümü üzerine ortağı Hap Eckhart ile birlikte Alaska’da küçük bir kasaba olan Nightmute’a gönderilir. Burada yerel bir polis memuru olan Ellie Burr’un yardımlarıyla, olayı soruşturmaya başlarlar. Ancak Dormer için işler yolunda gitmeyecektir. Bölgenin coğrafi koşullarına uyum sağlamakta güçlük çeken Dormer bir yandan uykusuzluk çekerken bir yandan da en büyük şüpheli olan yazar Walter Finch”i tutuklamak için yeterli delil bulamamaktadır. Dormer ve ortağı katile bir tuzak kurar ancak Dormer, katil yerine kazara ortağı Hap’i vurur. Olayı rapor etmek yerine, kanıtları örtbas etmeyi tercih eden Dormer, olaya katilin de tanık olması nedeniyle avcı konumundan av konumuna düşecektir.

Yorumlar

raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
her karakterin kendi dünyasında hataları,hırsları,pişmanlıkları mükemmel işlenmiş.al pacino nun mükemmel oyunculuğu!! neredeyse film boyunca uykusuz görünmesi çok gerçekçiydi,ve son sahnedeki replik:''bırak uyuyayım''(tüylerim diken diken hala)
14
4 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kısacası "Yolunu kaybetme."
7
4 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
İki efsane oyuncu ve muhteşem bir yönetmen.. Al Pacino ve Robbin Williamsı görür görmez anlamıştım zaten kötü bir film olamayacağını. Üstüne bir de yönetmen Christopher Nolan olunca... Konusuna gelecek olursak aslında polisiye bir film. Bir cinayet soruşturması izliyoruz. Olaylar zinciri gerçekten de kusursuz. Kendinizi filme kelepçelenmiş bir şekilde olayın peşinden sürüklenirken buluyorsunuz. Müthiş bir merak duygusuyla izledim. Oyuncuların başarısının bunda payı çok büyük. Al Pacino'nun çektiği uykusuzluğu ekranın başında resmen iliklerime kadar hissettim. Çok başarılıydı. Robin Williams ise onu görmeye alışkın olduğum tarzın dışında bir roldeydi. Kendisinin yeri bende ayrıdır. Çok değerli bir oyuncu ve bu filmde de gerçekten başarılıydı. Kendisine hayranlığım bir kez daha perçinlenmiş oldu. Filmde gerçekten kaliteli diyaloglar mevcuttu. Ama beni en çok etkileyen şu cümle oldu, "Don't lose your way." Filmi izledikten sonra siz de anlayacaksınız. Şimdiden iyi seyirler :)
4
7 ay önce
Seda.. profil resmi
Seda..
Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank ve Christopher Nolan.. bu 4 isim varken kötü birşey çıkması zaten mümkün değildi. film başlar başlamaz beni içine aldı ve 2 saat nasıl geçti bilmiyorum. senaryo, oyunculuk, atmosfer çok çok başarılı, izlemeyenler daha fazla beklemesin bence :)
8
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Uyuyamamak böyle güzel anlatılabilirdi kesinlikle filmi beğendim evet tabi büyük bir beklentiyle izlediğim için sade geldi kesinlikle Al Pacino oyunculukta gayet iyiydi kesinlikle..Bir tavsiye çok büyük beklentiyle izlemeyin filmi zevk alamazsınız...
1
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Kaliteli oyunculardan oluşan kaliteli bir film. Al Pacino yine döktürmüş. Robin Williams'ında kötü adam rolünü oynaması ilginç olmuş. Sıkılmadan zeka kokan bu yapımı izleyebilirsiniz.
2
1 yıldan fazla önce
AstiageS profil resmi
AstiageS
başrollerinde üç koca yürek al pacino robin williams ve hillary swank i barındıran iyi bir film...özellikle alpacino'nun içsel çatışmasını çok iyi yansıtmış
1
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GÜZEL BİR POLİSİYE Al Pacino ve Robin Williams olunca çok da birşey söylemeye gerek yok. Yine de fonda İnsomnia(uykusuzluk) un işlenişi keşke olmasaymış çünkü olmamış! Çok başka bir iskelet üzerine hikaye kurulabilirdi...Sona dek heyecanla seyrediliyor.
1
2 yıldan fazla önce
zuzo profil resmi
zuzo
basarılı bır fılm sıkılmadan ızledım
1
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
uykusuzluk hastalığından muzdarip bir polisin hikayesi. robin Williams kötü adam bu arada; dikkate değer
1
3 yıl önce
starch profil resmi
starch
Yönetmen, senaryo, oyuncular, mekan...çoookk güzeldi. Bilenler şimdiye kadar neden söylemedi? :)
3
3 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Nolan her filminde olduğu gibi burda da zekasını konuşturmuş senaryo aşamasında. Ondan beklenilen her şeyi fazlasıyla veriyor. Döneminin en iyisi herhalde..
1
3 yıldan fazla önce

Insomnia filmini beğenenler

Insomnia filmi hakkında ilgi çekici içerikler