Institute Benjamenta, or This Dream People Call Human Life (Institute Benjamenta, or This Dream That One Calls Human Life) (1995)

Institute Benjamenta, or This Dream People Call Human Life (1995)Institute Benjamenta, or This Dream That One Calls Human Life

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Absürt
Dil
Afrikaans
Ülke
İngiltere
Süre
105 dakika
6
0
13
21
thirdman profil resmi
thirdman
insan olarak doğarız, sonra çevremiz, hayat başlar kendini bilinçaltımıza işlemeye... din, saygı, itaat, biat... pasifize edici bir sürü algoritmik kodlamanın eşiğinde kendini var etmeye çalışan insanın karşısında sorgulaması gereken gerçekliklerle uğraşmak zorundayızdır. hayat sizden istenenlerle yapmak istediklerinizin dengesiyse eğer herkes kaybetmiştir... bu kaybetmişleiğin bilinciyle hatta kaybetmne isteğiyle girersiniz enstütüye... ve sizle işleri bittiğinde artık sizden istenilen herşeyi yapmaya razı olmuş bir kaybedensinizdir... başka yorumlarımda da yazdım kafkanın kurduğu o karanlık dünyada yaşıyoruz, kaybetmemek gibi bir lüksümüz yok..
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
etkileyici sinematografisi ve çok çok dolaylı anlatımıyla tam bir "sanat için sanat" filmi. baştan sona yayılan mazoşizm, hiç görmediğimiz ama hissettiğimiz ensest, metaforlarla yapılan fetişizm çağrışımlarıyla tam olarak algılayamadığım ama ilgiyle izlediğim bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
quay kardeşlerden görüntü şöleni...biraz da kafkaesk.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce