Özgürlük Yolu (Into the Wild) (2007)

Özgürlük Yolu (2007)Into the Wild

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
148 dakika
2449
69
4792
785
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
İzleyince bir şey kazanmazsınız, izlemeyince de bir şey kaybetmezsiniz. İnsanlıktan kopmak isteyen bir insan(tema bu) neden insanın yaptıklarıyla hayatına devam eder ironik. Şahsen boş film abartıldığınız düşünüyorum.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
merodesidero profil fotoğrafı
merodesidero
Çok uzun zaman önce izleme listeme almışım bu filmi ama hep öteleyip durmuşum. Herkesin övdüğü bir işi izleyince "bu muydu yani?" sorusunu kendime sormak, hayal kırıklığı yaşamak istemediğim içindi sanırım bu çekincem. Nihayet bugün izledim ve bu kadar geciktirdiğim için çok kızdım. Gerçekte yaşanmış bu olay filmde daha "cool" ele alınmış. Yakışıklı da bir başrol koymuşlar önümüze. Şehir hayatının getirdiği karmaşık düzenden, aile baskılarından, iş hayatındaki yoğun stresten kendimizi sıyırıp uzaklaşmak için müthiş gaz veriyor cidden. Fakat gerçekte Christopher McCandless'a bakarsak gençlik heyecanına kapılmış, aile içinde problemleri olan, kişilik bunalımı yaşayan biri. hiçbir önlem almadan çıktığı yolculukta tamamen şans eseri hayatta kalabilmiş. Zaten şu anki şartlarda asıl macera kalabalık büyük şehirlerde hayatını sürdürebilmek, valla bak. :)

Film gerçekten çok iyi. Evde bilgisayar başındayken şahane bir yolculuğa çıkartıyor, Christopher'a yol arkadaşı oluyorsunuz. Ana karakterin zaman zaman seyirciyle göz teması kurması bu anlamda çok iyi düşünülmüş. Müziklerden ayrıca bahsedilmeli. Duyar duymaz kalbimi ele geçiren "Doing The Wrong Thing" eşliğinde yazdım bunları.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Yaşamın çekmesini açan çocuk Alexander Supertramp.. Çok saf bi film. Yakıcı bi güzellik.. Biraz ağır ilerlediği için ilk etapta sıkılır gibi oldum ama sonra bişey oldu. Film beni çağırdı, kocaaman bi kucak açtı bana. Ben de bu davete icabet ettim tabii. Çook etkileyiciydi. Öyle bişey ki huzur huzursuzluğu, bu huzursuzlukta huzuru doğuruyor ve bu hep böle devam ediyor film bitene kadar. Her repliği bi dünya.. Üzerine fazla fazla düşünülebilir. Bu yüzden mental olarak düşünmeye hazır olduğunuzda izlemenizi öneririm. Ama kesinlikle öneririm. "Özgürlük ve yalın güzellik vazgeçmek için fazla güzel..." Peki ya o çekmecede ne buldun Christopher Johnson McCandless?
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Öylesine muhteşem bir hayat ki anlatamam. İnanılmazdı bayıldım. Gerçek olması ise çok üzücü. Her insanın düşündüğünü uygulayan bir adamın hikayesi. Muhteşem mesajlar barındıran, harika görsellikler ve müziklerle bunları süsleyen muhteşem bir yapım. Oyunculuklar ise çok kaliteliydi. Bu kadar beklettiğim için çok pişmanım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Arkadaş ne uzun film ya.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
DiLaBah profil fotoğrafı
DiLaBah
Tek kelimeyle muhteşem
error_outline
4 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Öncelikle film boyunca mest oldum. görsellere ,hikayeye, gerçek yaşam hissine,beni kamçılayan her şeye. En çok da müziklerine. Özellikle de buna:
"Benim için bir gizem bu
Kabullendik açgözlülüğümüzü
İhtiyacından fazlasını istediğini
Hepsi senin olmadıkça yetinmeyeceğini
Toplum ne çılgın şeysin sen
Umarım bensiz yalnızlık çekmezsin"çevirenin ellerine sağlık en aklı selim çeviri buydu. Ve ben şarkıya vuruldum. Eddie Vedder'la geç karşılaştığım için üzgünüm ama tanışmam bu filmle olduğu için çok mutluyum. Bu filmi en iyi anlatan şarkı diyebilirim.
Filmin sonunda bir an gelen her şeyi bırakıp dağa bayıra kaçma isteği...Ruhumu yansıtan bir filmdi. Ancak geç karşılaştım ve tabi ki amalarım var. Amalarınız yoksa bir de siz deneyin. Belki Yeni "Alexander Süpertramp"larımız olur...;)
Bu arada psikolojimizin bozulacağıyla ilgili yorum yapan arkadaşa saygılar...Çok yerinde tespit.:) Keyifli seyirler...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
“Ücra ormanlarda bir haz vardır;
Issız kıyılarda mest olurum;
Hiç kimsenin rahatsız etmediği bir toplum vardır;
Derin denizlerde ve uğultusunda bir müzik vardır;
İnsanı daha az sevmem ama doğayı ondan çok severim.” Lord Byron Güzeldi baya baya güzeldi. Tam vaktinde izlemişim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
uzun fakat siz olmadığınız bir ömür mü yoksa hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz ve tam anlamıyla kendinizi yaşadığınız bir ömür mü ? Bu gerçekliği de çok sevdim. İzleyin, düşünün, hissedin..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
17-24 yaş arası için çok çok güzel bir film. Pek çok kişiyi etkisi altına almış fakat objektif bakışın biraz daha yetkinleştiği 24'ten sonraki yaşlar için temkinli yaklaşılması gereken bir film. Sakın ha, klasik kült bir film olacağını zannetmeyin!
error_outline
6 yıldan fazla önce
missimiki profil fotoğrafı
missimiki
yani çok söylenecek bir şey yok. izleyince bir şey kaybetmiyorsunuz. ama çok da şeyyapmayın.
error_outline
6 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
İçimdeki kaçıp gitme arzusunu körükledi.. Şehirin kasvetinin monotonluğunu gereksiziğini vuruyor suramıza sertçe..
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
2 buçuk saat az gelmiş bu film için. Çok daha fazla olsa gözümü kırpmadan gene izlerdim. Tek kelime ile harika bir film. Sean Penn çok büyük iş başarmış. Müzikler, sekanslar, açılar hepsi birbirinden iyi. Emile Hirsch rolüne çok sağlam bürünmüş. Mccandless gibi çok zor bir ruh yapısına sahip karakteri inanarak ve başarıyla oynamış. Kurgusu yok denecek kadar az. Birebir bir yansıtma var aslında. O yüzden izledikten sonra insanda çok derin izler bırakıyor. Kesinlikle izleyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Muhtesem bir film daha.Hangimizin hayali degil ki sirt cantamizi alip dogayla basbasa kalmak , yasadigimiz ortamdan uzaklasmak ,icerisinde bulundugumuz sistemden kurtulmak.... Christoper bunu basariyor hickimseye aldiris etmeden ozgurlugun ve hayallerinin pesinden gidiyor. Filmdeki muzikler , doga manzaralari, oyunculuklar cok basarili.
error_outline
6 yıldan fazla önce