Özgürlük Yolu (Into the Wild) (2007)

Özgürlük Yolu (2007)
Into the Wild

Puan Like 8.6 / 38 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
148 dakika
Ricky.McFloyd Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. Bütün parasını yakıyor ve Alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor. McCandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor. McCandless, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.

Yorumlar

Aaisha profil resmi
Aaisha
Öncelikle film boyunca mest oldum. görsellere ,hikayeye, gerçek yaşam hissine,beni kamçılayan her şeye. En çok da müziklerine. Özellikle de buna:
"Benim için bir gizem bu
Kabullendik açgözlülüğümüzü
İhtiyacından fazlasını istediğini
Hepsi senin olmadıkça yetinmeyeceğini
Toplum ne çılgın şeysin sen
Umarım bensiz yalnızlık çekmezsin"çevirenin ellerine sağlık en aklı selim çeviri buydu. Ve ben şarkıya vuruldum. Eddie Vedder'la geç karşılaştığım için üzgünüm ama tanışmam bu filmle olduğu için çok mutluyum. Bu filmi en iyi anlatan şarkı diyebilirim.
Filmin sonunda bir an gelen her şeyi bırakıp dağa bayıra kaçma isteği...Ruhumu yansıtan bir filmdi. Ancak geç karşılaştım ve tabi ki amalarım var. Amalarınız yoksa bir de siz deneyin. Belki Yeni "Alexander Süpertramp"larımız olur...;)
Bu arada psikolojimizin bozulacağıyla ilgili yorum yapan arkadaşa saygılar...Çok yerinde tespit.:) Keyifli seyirler...
1 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
“Ücra ormanlarda bir haz vardır;
Issız kıyılarda mest olurum;
Hiç kimsenin rahatsız etmediği bir toplum vardır;
Derin denizlerde ve uğultusunda bir müzik vardır;
İnsanı daha az sevmem ama doğayı ondan çok severim.” Lord Byron Güzeldi baya baya güzeldi. Tam vaktinde izlemişim.
1 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
uzun fakat siz olmadığınız bir ömür mü yoksa hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz ve tam anlamıyla kendinizi yaşadığınız bir ömür mü ? Bu gerçekliği de çok sevdim. İzleyin, düşünün, hissedin..
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
17-24 yaş arası için çok çok güzel bir film. Pek çok kişiyi etkisi altına almış fakat objektif bakışın biraz daha yetkinleştiği 24'ten sonraki yaşlar için temkinli yaklaşılması gereken bir film. Sakın ha, klasik kült bir film olacağını zannetmeyin!
neredeyse 2 yıl önce
missimiki profil resmi
missimiki
yani çok söylenecek bir şey yok. izleyince bir şey kaybetmiyorsunuz. ama çok da şeyyapmayın.
neredeyse 2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İçimdeki kaçıp gitme arzusunu körükledi.. Şehirin kasvetinin monotonluğunu gereksiziğini vuruyor suramıza sertçe..
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
2 buçuk saat az gelmiş bu film için. Çok daha fazla olsa gözümü kırpmadan gene izlerdim. Tek kelime ile harika bir film. Sean Penn çok büyük iş başarmış. Müzikler, sekanslar, açılar hepsi birbirinden iyi. Emile Hirsch rolüne çok sağlam bürünmüş. Mccandless gibi çok zor bir ruh yapısına sahip karakteri inanarak ve başarıyla oynamış. Kurgusu yok denecek kadar az. Birebir bir yansıtma var aslında. O yüzden izledikten sonra insanda çok derin izler bırakıyor. Kesinlikle izleyin.
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhtesem bir film daha.Hangimizin hayali degil ki sirt cantamizi alip dogayla basbasa kalmak , yasadigimiz ortamdan uzaklasmak ,icerisinde bulundugumuz sistemden kurtulmak.... Christoper bunu basariyor hickimseye aldiris etmeden ozgurlugun ve hayallerinin pesinden gidiyor. Filmdeki muzikler , doga manzaralari, oyunculuklar cok basarili.
2 yıl önce
hivron profil resmi
hivron
filmi izledikten sonra gel de bu sıkıcı yaşantına kaldığın yerden devam et :(
2 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
...Tabiatın Kucağında Uyuyan İnsan McCandless... İlk önce şununla başlayayım; İnsanın hayata bakış açısını değiştirebilecek yapımlardan biri bana göre belkide en başta olanı.. Beton yapılar arasına sıkışmış insanoğlunun paradan başka birşeyi düşünmediği düşünmek istemediği daha güzel nasıl anlatılabilir..!! McCandless 20.yy eleştiren insan peki 21.yy görsen acaba nereye kaçmak isterdin..? Hiçbir zaman veremeyeceği bir cevap.. Normal olarak şuanda yaşayabilirdi ancak başına o talihsiz olay gelmeseydi.. Emile Hirsch.. Kademe atladığı bir film olarak görüyorum o zaman 22 yaşında olmasına rağmen.. Bir filme daha oyunculuk bakımından daha neler verebilirdi ki.. Gerçekten çok başarılıydı.. Etkileyici bir oyun çıkarmanın ötesinde, kendisini hikayeye çok iyi oturtmuş ve izleyenlere karakterin özelliklerini, gerçekleştirdiği bu kaçışın nelerden kaynaklandığını anlatmada kendine düşen görevi layıkığla yerine getirmiş.. Fiziksel olarakta bu film için acaip derecede kilo vermiş.. Tabiatta geçirdiği zamanda, bir ara sanırsam antilop sürüsüne yaşlı gözlerle baktığı yüz ifadesi ve tam bir başka hayvanı vuracağı zaman arkasından yavrusunu görünce vazgeçtiği sahneler harikaydı bana göre.. Başrol oyuncusundan girmişken filmdeki oyunculardan biri Kristen Stewart\'la ilk tanıştığım film idi.. Yönetmen ve Müzikler.. Aktör ve yönetmen Sean Penn bu filmde ustaca bir iş çıkarmış.. Müziklere gelicek olursak tek kelime ile Eddie Vedder.. Klişe ama gerçekten süperdi yaptığı her müzik.. Orjinal şarkı ödülüde kazandı film.. Ayrıca film Belgesel tadındaydı.. Harika doğa olaylarıyla, konu iyice harmanlanmış işte film budur denilecek halini almıştı.. Gerçekte yaşanması insanın hüzünlenmesine neden oluyor ancak sanatsal açıdan filmin çekilmesi çok iyi.. Son sahne filmin en can alıcı noktası.. Halen izlemeyenler için tavsiyem bu filmi mutlaka izleyin.. Gerektiği kadar bu gerçeklere kulak verin.. Mükemmel görüntüler eşliğinde değişik bir yolculuğa çıkmaya ve birkaç defa daha izleyeceğiniz bir yapıma hazır olun.. 9/10..!! ***Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir...
neredeyse 3 yıl önce
raintimex profil resmi
raintimex
Film hakkında yazabileceğim tek şey gerçekten mükemmel hobi olarak boş zamanlarımda bu filmi izliyorum az önce tekrar izledim :)
3 yıl önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Sadece İZLE ....
DiYoT İmza ...
3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
genel olarak etkileyici ,düşündürücü,sorgulayıcı bir yapım , uzunluğundan dolayı bir ara sıkılmış olsam da özellikle sonunda gerçekten yaşanmış bir hikaye olmasıyla etkilemeyi başardı , yani demek istediğim izlerken bir insanın tüm bunları yapmış olması olabileceği hiç inandırıcı gelmiyor we bazen yok artık deli mi bu ne gerek war diyorsunuz , ama sonra bir yerden sonra acaba bende böyle yola çıksam mı , keşke karawanım olsa we yollara atsam kendimi ne olacam yarın ne olacak kaygısı yaşamadan , filmi izlerken değil film bittikten sonra beğenip etkilendiğim bir yapım oldu :)
3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
film gerçekten çok cesurca bir adım atarak herşeyi herkesi arkasında bırakan bir adamın hikayesi. müzikleri manzaraları ayrı bir güzeldi filmin. filmin altmetnindeki mesajlar bu yolculuğu daha doğrusu hayatı tercih etmesinin altında yatan nedenleri yaşam döngüsünü sonuçlarını çok güzel bağlamış ara ara yoğun duygusal anlar yaşattı harikaydı çok beğendim...
3 yıldan fazla önce
ahmetygt profil resmi
ahmetygt
Bence kariyer denen şey bir 20. yüzyıl icadıdır ve ben bir kariyer istemiyorum.
neredeyse 4 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
En iyi üniversiteden mezun olup,hayırlı evlat olmak,sonrasında ben böyle bir hayat istemiyorum deyip aileyi geride bırakmak,cebindeki tüm parayı yakmak,ismini değiştirip yollara düşmek..
Böyle bir adamın hikayesi...Mükemmel oyunculuklar,manzaralar,özellikle müzikler...Aralarda kalmış,uzun ama izleyince unutulmayacak bir film.
neredeyse 4 yıl önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
abd'de bir sığınakta izlediğim film. evet, bu tarz güzel filmleri özellikle saklarım, zamanı gelince izlerim. into the wild da doğanın beni öldürmeye en yakın olduğu anda, irene kasırgası esnasında izlemiştim. benim açımdan filmin anlam ve önemi bu olup, filmin güzelliğini tekrar tekrar anlatmaya lüzum görmüyorum.
neredeyse 4 yıl önce
nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
çok fazla aksiyon,olay olmamasına rağmen hiç sıkılmadım ve çok çok güzeldi...tasımı tarağımı toplayıp çekip gitmeyi düşünmedim değil...sonra aklıma türkiyede olduğum ve ilk otostopta tecavüze uğrayacağım aklıma geldi vazgeçtim...
neredeyse 4 yıl önce
Retribuere profil resmi
Retribuere
En sonunda
neredeyse 4 yıl önce
eness profil resmi
eness
gerçek hikayedeki kişiyle oynayan kişinin bukadar birbirine benzediği başka bir film görmedim
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Gerçek hayattan bir hikaye. Filme çok güzel giydirilmiş bir hikaye. Tatlı bir film ya.
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Eddie Vedder’in soundtrackini yaptığı In to the wild dolu dolu modern amerika toplumunu eleştiren şarkılarla bezeli. Society'de Vedder " toplum umarım bensiz kendini yalnız hissetmezsin ‘’ derken sadece supertrump'ın hikayesini anlatmıyor , aslında yakalanması gereken yerinden yakalıyor toplumu ve kaçış hikayelerine dair en güzel şarkılardan biri olarak kendi listesine ekliyor. Pearl jam’in do the evolotion’ı ya da sınıfını silahla tarayan hayali kahramanı jeremy'de aynı dertten muzdarip. Karıncaları ezen mutlu bir heidi ya da amerikan bayrağıyla kendini ateşe atan jeremy; Mc candless kadar kaçaktırlar.Hepsinin de yolları ve kurguları modern toplumun yalanlarından , pantolon giyen ilk memeli olmaktan, yağmalardan geçer.

İblisler hikayenin kendine düşen kısımlarını iyi oynamışlardır ve modern tahakkümün bireyin üstünde oynadığı kısımları ,bireyin naturalizasyonuna imkan tanımamaktadır.Doğaya dönüş çeşitli pratiklerle mümkün gibi görülebilir. Yaşama dürtüsünün varlığı ,kaybolan’’ insan-doğa pratiklerinin ‘’yeniden ve çabuk bir geri dönüşünü garanti etmez.Sanayi toplumunun çektiği duvarlar sadece şehir , teknoloji ve bireyin dışarı çıkmasına engel olmaz. Sürekliliği halinde bireyin doğayla olan bütünlüğünü SIFIR'a indirir.Artık birey sokakları tanıdığı kadar hayvanları tanımamaktadır ve bitkiler yemek kitaplarındaki tariflere benzemezler. Avcılık ya da doğa sporları adı altında yaşatılmaya çalışılan ilişkiler modern olmayan insanın pratiklerinden çok uzaktır. Sistematiğin içine endüstrinin çeşitli kolları girer.Örneğin avcılık sektörü başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede silah sektörünün dayatmalarıyla devam etmektedir. Michael Moore un bowling to Columbine da savaş açtığı silah şirketleri columbine katliamında kuşkusuz suçludur.Fakat 93 te Vedder'ın hayali Jeremy'sinin katliamında suçu kimde aramak gerekmektedir?
Cevabını Eddie Vedder ‘’ in to the wild ‘’ soundtrackinde vermiştir.Arayın bulun...
4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Gerçek olabilir mi diye düşünebilirsiniz.. Kitabını da okuduysanız sonra Christopher McCandless gibi yaşadığınız hayatın onunkinden farklı olmadığını anlıyorsunuz. Yollarda Eddie Vedder'in şarkılarını dinlemeye başlıyorsunuz. Hayatımda beğendiğim en iyi mükemmel film demek hafif kalır.
4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Yine bir filmde gözlerim doldu, cok etkilendim. İzlemek icin neden bu kadar geç kaldigimi da sordum kendime. İz bırakan filmlerim arasında yerini aldi coktan.
4 yıl önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Sen efsanesin ya :D
4 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Son dönemde izlediğim en iyi film diyebilirim. sağlam etki bıraktı. Özellikle Ron amcanın isteği ve esas oglanin arkasından bakışı kahrediciydi. Çok başarılı buldum. Tavsiye olunur.
4 yıl önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
Asla cesaret edemeyeceğimiz bir film imrenerek izledim.Gerçek olması zaten beni çok çok şaşırttı demek ki hayal kurmayı bırakıp yaşayan insanlar varmış dedim.
4 yıl önce
damlaozdemir profil resmi
damlaozdemir
''Ya yüzümde büyük bir gülümsemeyle kollarınıza koşuyor olsaydım o zaman sizde benim bu gördüklerimi görür müydünüz.'' Bir an için sıksa da sonunda iyi ki kapatmamışım dediğim filmlerden
4 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Güzel replikler var filmde aslında ortalarında biraz sıkıldım ama sırf sonunu merak ettiğim için devam ettim izlediğime de pişman olmadım bence izlenmesi gerekenlerden, gerçek bir hayat öyküsünden alınmış olması filmi daha anlamlı kılıyor.
4 yıl önce
StarDust profil resmi
StarDust
''mutluluk sadece paylaşınca gerçek'' diyor chris.. başarılı bulduğum bir film oldu. sadece çok sakin bir kafayla izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. yaşanmışlığını dikkate almak gerek. ama filmin sonlarına doğru
4 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Sean Peen in yönetmenlikte zirveye çıktığı, uzun yıllar unutulmayacak efsanevi film
4 yıldan fazla önce
Saphire profil resmi
Saphire
İnanılmaz sıkıcı bir filmdi!
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İnsanı bambaşka düşüncelere sürükleyen olayın içine çeken sonunda da kalbine adeta yumruğu indiren bir film. Hayatımın 5 filminden biridir.
4 yıldan fazla önce
Seydanurcelik profil resmi
Seydanurcelik
ne yorum yapılır ki böyle film için bilemiyorum.ama hayata bakış açısını değiştirdiği çok net. ve oyunculuk zaten harika ya efso bi film
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
süper süper bir film ve müzikleri her zaman ipodda bulunan bir film... izlenesi ve koleksiyonda olmazsa olmaz film ..
4 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
sanırım hepimizin hayalidir paraları yakıp, karavana atlayıp kendimizi dağlara vurmak. Bu filmin bu kadar sevilmesinin nedeni bu olsa gerek. Zaman zaman biraz sıkılsam da genel olarak güzel bir filmdi.
4 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
Christopher McCandless'ın hayatını anlatan etkileyici bir film. İzlerken gerçekten de herşeyi bırakıp gidesi geliyor insanın, yaşadığın hayattan sıkıldığını hissediyorsun.. Filmde duyduğumuz Eddie Vedder şarkılarına ise diyecek söz yok, muhteşemler. Herşeyiyle çok güzel bir film, gerçekten yaşanmış olması da ayrı bir etkiliyor
4 yıldan fazla önce
cagdasilke profil resmi
cagdasilke
Ergenligimin tam zamaninda izlwmistim k gece evden bile kacmayi dusundum tabi sonra uyuyup sabah okula gittim mukemmel otesidir
4 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan mk filmi . izlediğinde insana her türlü umudu aşılayan ama icraate gelince bi b.k yapamayacağımızı bildiğimiz , insanın kafasını attıran bi film. izleyin iyice psikolojiniz bozulsun
4 yıldan fazla önce
Feyzagul profil resmi
Feyzagul
mükemmel bir filmdi.Film yaşanmış bir hikayeyi anlatır.Bazı sahnelerinde sıkılacağınız ama genel olarak çok beğeniceğiniz bir film.
4 yıldan fazla önce
Aleaf profil resmi
Aleaf
Her seyi geride birakip daga kacasi geliyor insanin bu filmi izlediginde... sadece arkada eddie vedder ın enfes sarkilarini duymak icin bile izlenir
4 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
her şeyiyle başarılı bir film. Müzikleri ayrı bir güzel.
neredeyse 5 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
have no fear when u are alone
neredeyse 5 yıl önce

Into the Wild filmini beğenenler

Into the Wild filmini içeren raflar

Into the Wild filmi hakkında ilgi çekici içerikler