Yenilmez (Invictus) (2009) afişi

Yenilmez (2009)
Invictus

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
134 dakika
Blacklion Dört kez Oscar® kazanan Clint Eastwood (Million Dollar Baby/Milyonluk Bebek, Unforgiven/Affedilmeyen) tarafından yönetilen Invinctus/Yenilmez, Nelson Mandella'nın (Morgan Freeman) ülkesinde birliği ve beraberliği sağlamak için Güney Afrika futbol takımı kaptanıyla (Matt Damon) yaptığı işbirliğinin ilham verici hikayesini anlatıyor. Yeni seçilen Nelson Mandela, milletinin ırk ve ekonomik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğradığını bilmektedir. Mandela sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için, 1995 Dünya Kupası'nda inanılması güç bir çıkış yapan Güney Afrika futbol takımını destekler.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Bazı insanlar spordan nefret eder. Bakın sevmez ya da ilgilenmez demiyorum direk nefret ederler. Bu insanlara önerebileceğim bir film. Çok etkileyici demiyorum ama fikirlerinizin değişmesinde yardımcı rol oynayabilir.
0
1 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Ağır akan bir spor filmi.
0
neredeyse 3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Liderlik eğitiminde bize ödev olarak bu filmi vermişlerdi.LİDERLİK adına muhteşem eğitici bir filmdir izlediklerim arasına eklemeyi unutmuşum görünce pek bi sewindim :)
1
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Sporun doğru kullanılırsa nasıl birleştirici bir unsur olduğunu gösteren muhteşem bir film. Tabi aynı zamanda Nelson Mandela'nın da ne kadar büyük bir lider olduğunu da gösteren bir film.
3
3 yıl önce

Invictus filmini beğenenler

Invictus filmi hakkında ilgi çekici içerikler