Istanbul Kırmızısı (Red Istanbul) (2017)

Istanbul Kırmızısı (2017)Red Istanbul

Puan 5.8 (18 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
İtalya
Süre
110 dakika
24
15
127
56
arifcicek profil resmi
arifcicek
Nejat İşler'e ne olduğunu hala anlamadığım ve havada kalan bir senaryo olmuş. Tuba Büyüküstün'e aşık olmak diye bir gerçek var evet ama film çok yavan kalmış.

İki yazarın birbirinin hayatını sorgulaması diyebiliriz ama az, mesela Yusuf'ta soru işareti kaldı.

Havada kalan film.
report_problem
8 ay önce
Melkor profil resmi
Melkor
Ne o övülen muhteşem İstanbul görüntülerini ne de o çok çok sevilen oyunculukların hiçbirini göremedim şahsen. Aşırı beğeni toplamış yönetmenin anlattığı konu da bu kadar kötü anlatılamazdı bence. Filmi okuyanların gördüğünü söylediği twistimsi şeyle uymayan da tonla sahne var. Konuşmalar zaten Türkçe bile değil. Müzikleri çok güzel çok güzel demişler, "ler" kısmını anlayamadım onun da. Ve ilginçtir, kaybedenler kulübü hayranlarının azalarak bittiğini sanıyordum, kötü alışkanlıkları olmayanları falan filan saçmalığını sevenleri gördükçe yanıldığımı da fark etmiş oldum.
report_problem
1 yıl önce
BELIT profil resmi
BELIT
"Kötü alışkanlıkları olmayan insanlara guvenmem " dedi ve beni benden aldı
report_problem
1 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Zor film. Çok Güzel sahneler ve diyaloglar var ama.. hepsi boşukta duruyor gibi. Beğenmeme rağmen izlemesem de olurdu...
report_problem
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
açıkcası film bittiğinde ben de çoğu insan gibi önce anlamadan bi kalakaldım ama sonra şimdi bu ne anlatmak istedi bize diye üzerinde biraz düşününce puzzleın parçaları kafamda bir bir yerine oturdu ve işte o zaman beğendim filmi. bu filmi anlamadan sevmenin imkanı yok. hele bi de önyargıyla sevmemeye meğilli iseniz birçok olumsuz unsur bulabilirsiniz. benim de gözüme batan çok şey oldu ama ben beğenmeye meğilliydim galiba :) kısacası ferzan özpetek kulağını tersten göstermiş diyebilirim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
kolay anlaşılmayacak çok değişik bir filmdi psikolojik olarak yoruyor film ama altında çok güzel mesajlar war oyunculuklar zaten iyi mesela sıkıldığınız anlar oluyor ama filmi kapatamıyorsunuz öyle de bir film beğendin mi derseniz ewet demem ama hayır da demem sıkıntı o zaten film kesin bir yargı barındırmıyor içinizde :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Queenofhearts profil resmi
Queenofhearts
Ben begendim hatta hala etkisindeyim
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
weneedtotalkaboutirmak profil resmi
weneedtotalkaboutirmak
Türk izleyici tarafından fazla anlaşılmadığını, dolayısıyla da hak ettiği beğeniyi toplayamayan film.ben bazı ufak tefek şeyler hariç - ki onların da filme kasten konduğunu düşünüyorum.- filmi çok beğendim.Müzik ve görüntüde müthiş bir ziyafet sunuyor. İstanbul'u yaşamayan kolay anlayamaz. zaten film nereye kadar anlaşılabilir orası da tartışılır. ama bu filmi konusu nedeniyle beğenmemek anlamamaktır.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
asilzade profil resmi
asilzade
Bi bitmediniz
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
AsliKt profil resmi
AsliKt
Film ile aynı isme sahip kitabı ile filmi benzer değil .Kitabını okuyup beğenmiştim ferzan özpetek in diğer filmlerinide beğenmiştim bu film
ise tam bir hayalkırıklığı oldu .beklentimin çok aşağısında kaldı maalesef
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
dilber34 profil resmi
dilber34
bu kadroyla ancak bu kadar olmayabilirdi herhalde..nasıl anlatamasak diye çekilmiş adeta. kitabını okumadım ama filmi hiç olmamış..büyük hayal kırıklığı.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Fragman muhteşem merak ediyorum çok !
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Dolu dolu bir kadro, sanırım en ufak rolde dahi tanıdık simaları izleyeceğiz. Merakla bekliyorum, fragman bile keyif verici.
report_problem
3 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Fragmanı 5-6 kez izledim Ferzan Özpetek hikaye olarak kendi çizgisini aşmış. Fragmanda Mevlana' dan bir alıntı var muhteşem. Karakterlerinin peşinde bir yazar konusu gayet güzel umarım film fragmanı kadar iyi olur
report_problem
3 yıl önce
Queenofhearts profil resmi
Queenofhearts
Ferzan özpeteğin izlemediğim tek filmi heyacanla bekliyorum
report_problem
3 yıldan fazla önce