Şahane Hayat (It's a Wonderful Life) (1946)

Şahane Hayat (1946)It's a Wonderful Life

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Romantik, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
130 dakika
219
3
429
176
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Zamanını aşmış olan filmerden biri daha..İyi hissettiren, içten, sıcacık...Hayat bize sadece itibar, para, başarı kazandırmıyor hakiki sevgiyi, dostluğu da kazandırıyor. Ne zaman dara düşsek, bunalsak elbet bir çıkış yolunun olduğunu anlatıyor. Elbet bir mucize vardır. İşte o zaman hayat şahane ✨
error_outline
2 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Eskilerden bir 'kendini iyi hisset' filmi. Zamanına göre gayet ileri, açık, yetkin bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
Bu hayatta herkesin bir var olma sebebi vardır. Her insan bir şeyler katar bize ya da biz farkında olmadan dünyayı değiştiririz. Mükemmel bir film.<3
error_outline
3 yıldan fazla önce
zevdush profil fotoğrafı
zevdush
Bu geleceğin belirsiz ve korku dolu olduğu günlerde izlemek çok iyi geldi, içim açıldı. Herkese tavsiye ederim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Ben bu filmi siyah-beyaz olarak defalarca izlemiştim. 2007'de renklendirilmiş, çok başarılı olmuş. Kıymetli bir film. İzlemeyen kalmasın.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Harika bir filmdi,hele yapım yılına bakılırsa çok başarılı.Senaryoya öldüm bittim resmen.Keyif veren,gülümseten,şükrettiren nadir filmlerden.Ama çok üzüldüm ilk başta george a, bi sürü güzel hayali vardı bambaşka bir hayat yaşadı diyordum ki son sahneler fikrimi değiştirdi tam da olması gerektiği gibiymiş:)) izlemeyenler yılına siyahbeyazlığına takılmayın(renklendirilmiş çekimi de var) izleyin ya! kenara atılacak bir film değil
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Muhtesem film icin herkes okadar guzel yorumlar yazmis ki ne yazsam ne desem az ve yetersiz kalır. Her yılbasi yaklastigında yıla güzel baslamak icin bu filmi izleyecegim artik o kesinleşti :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Son zamanlarda bu kadar iyi bir film izlememiştim. İzlemek için bunca zaman varken geç kalmış olmak üzdü beni.. Hissettirdiği duygular, verdiği mesajlar o kadar güzel ki... Son sahnelerini yüzümde kocaman bir gülümseme ve gözlerimde hafif bir pusu ile izledim. Bunu başaran çok az filme denk gelmişimdir bu da onlardan biri oldu. Birçok duyguyu aynı anda yaşatan adı gibi şahane bir film. Bu filme geç kalmayın arkadaşlar. İzleyin. 10/10
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Harika bir film...
error_outline
6 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Çok etkileyiciydi gerçekten. Bu film pek çok filmin çıkış noktası olmuş bunu gördüm. Alf'in bir bölümü, Back to the future, Shrek'in ve Brave'in konusu ve daha nice film.. Filmle ilgili o kadar boş yorum okudum ki yok sıkıcı yok bilmem ne gerçekten ya sabırsızsınız ya da fazla aptal. Eğer verilen sahneleri anlamlandıramıyorsanız hiç film izlemeyin daha iyi. Filmin katolik mesajlarını bir kenara bırakacak olursak zenginliğin parayla ölçülmediği, kazanılan dostların bolluğu olduğunu savunan yapısı takdirlik. Kompleksi olan, kendini hiç gibi hisseden insanların izleyip hayatta oldukları yer için kendilerini mutlu hissetmelerini söyleyen bir film. Bu inançtır hayata karşı mücadele etme isteğinizdir onu bilemem ama varılacak sonuç aynı olacaktır. Filmin başları da önce dört dörtlük bir ailesi, sosyalliği, sınıfsal yapının kazandırdığı ilişkileri ve ebeveyn aşkı ile yanıp tutuşan romantik bir adamı gösterip daha sonra dehşetin yaşanması için tasarlanmıştır. Trajedinin de ödevidir bu. Başka bir anlamda değerlendirecek olursak hayat ölüm gelmeden tam anlamıyla bitmez bir şeyleri değiştirmek için hep bir şansımız vardır. Filmden sıkılanlar ya da izlemeye üşenenler sizler melekleri hiçbir zaman göremeyeceksiniz. Melek derken şunu da tamamlayayım yaşanılan hayattan mutlu olmayan bir şeylerin eksik olduğunu düşünen birini mutlu etmek için gönderilen kişi de kendini eksik hisseden bir melek. Yani aslında burada bu mesajı zaten veriyor. "İnsanların meleklere ihtiyacı olduğu kadar, meleklerin de insanlara ihtiyacı var." Yani karşılıklı bir memnun ediş söz konusu. Ayrıca dublajı her kim yapmışsa ağzına sağlık bu nasıl bir komedidir böyle. Zamanlamasından tut lafları gevelemesine kadar sanki ayrı bir oyunculuk kuramı gibi hissettiriyor. Oyunculuklara söylenecek hiçbir söz yok; en fazla bu kadar gerçekçi anlatılabilir. Yani silkinin ve kendinize gelin ey insanlık; insanları kıskanmayın, komplekslere girmeyin, insanlar neden mutlu diye düşünmek yerine insanların mutlu oluşundan keyif alın. Bu yorumu da filmin gazıyla yazdım; görün ne kadar etkilediğini.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Film çok eski, eminim yayınlandığı dönemde çok fazla yankı uyandırmıştır; ama şu an benzer mesajlar içeren filmler yapıldı ve bende sırf puanı çok yüksek olduğu için izledim. 2 saat 10 dakikalık filmde sadece son yarım saati ; yani filmin finali güzeldi o kadar. İlk 1 saate sabretmesi biraz zor açıkcası.
error_outline
7 yıldan fazla önce
92mali profil fotoğrafı
92mali
Verdiği mesajlar benim görüşlerimle uyuşmuyor olsa da çok sıcak(heartwarming) ve eğlenceli buldum filmi,izlemenizi öneririm :) asla eskimeyeceği aşikar bi yapıt :)
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Güzel iyi hissettiren başarılı filmlerin başında geliyor süphesiz. Fakat film iyi hisset filmlerinden çok daha fazlası orası çok açık.Ağır bir kapitalizm ve sistem eleştirisi olmuş. Hatta çekildiği dönemi düşünürsek komünizm propagandası olduğunu bile söyleyebiliriz. Arada Rockelfeller ailesine alaladen yapılan göndermeler de dikkat çekiyordu. Bunların farkında olarak izlemek çok daha yararlı olacaktır.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Sadece dürüst ve iyi insanların var olduğu bir dünya hayal etmeme sebep olan şahane bir klasik.Önemsiz gibi görünen bireysel hayatlarımızla koskocaman bir puzzle'ın minicik parçalarıyız,ama puzzle'ın bir parçası bile eksik olsa resim tamamlanamaz.Bize verilen armağanı küçümsemeden gülümsemeye devam.. :) izlememe sebep olan yazcsefa'ya teşekkür ederim ;)
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
damla. profil fotoğrafı
damla.
hani bu filmi nasıl anlatsam bilemedim inanılmaz film bir konu bu kadar mı güzel anlatılır. Filmin sonunda gözlerim doldu..
Evet film yavaş ilerliyor. 2 saatlik filmde her ne oluyorsa son 15 dakikasında oluyor.. ama bir şeyler kattı mı? elbette. önemli olanda bu...
error_outline
8 yıldan fazla önce