Şahane Hayat (It's a Wonderful Life) (1946)

Şahane Hayat (1946)It's a Wonderful Life

Puan 9.3 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Kült, Romantik, Aile Filmi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
130 dakika
196
3
383
156
starch profil resmi
starch
Ben bu filmi siyah-beyaz olarak defalarca izlemiştim. 2007'de renklendirilmiş, çok başarılı olmuş. Kıymetli bir film. İzlemeyen kalmasın.
report_problem
7 ay önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Harika bir filmdi,hele yapım yılına bakılırsa çok başarılı.Senaryoya öldüm bittim resmen.Keyif veren,gülümseten,şükrettiren nadir filmlerden.Ama çok üzüldüm ilk başta george a, bi sürü güzel hayali vardı bambaşka bir hayat yaşadı diyordum ki son sahneler fikrimi değiştirdi tam da olması gerektiği gibiymiş:)) izlemeyenler yılına siyahbeyazlığına takılmayın(renklendirilmiş çekimi de var) izleyin ya! kenara atılacak bir film değil
report_problem
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhtesem film icin herkes okadar guzel yorumlar yazmis ki ne yazsam ne desem az ve yetersiz kalır. Her yılbasi yaklastigında yıla güzel baslamak icin bu filmi izleyecegim artik o kesinleşti :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Son zamanlarda bu kadar iyi bir film izlememiştim. İzlemek için bunca zaman varken geç kalmış olmak üzdü beni.. Hissettirdiği duygular, verdiği mesajlar o kadar güzel ki... Son sahnelerini yüzümde kocaman bir gülümseme ve gözlerimde hafif bir pusu ile izledim. Bunu başaran çok az filme denk gelmişimdir bu da onlardan biri oldu. Birçok duyguyu aynı anda yaşatan adı gibi şahane bir film. Bu filme geç kalmayın arkadaşlar. İzleyin. 10/10
report_problem
2 yıldan fazla önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Harika bir film...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Çok etkileyiciydi gerçekten. Bu film pek çok filmin çıkış noktası olmuş bunu gördüm. Alf'in bir bölümü, Back to the future, Shrek'in ve Brave'in konusu ve daha nice film.. Filmle ilgili o kadar boş yorum okudum ki yok sıkıcı yok bilmem ne gerçekten ya sabırsızsınız ya da fazla aptal. Eğer verilen sahneleri anlamlandıramıyorsanız hiç film izlemeyin daha iyi. Filmin katolik mesajlarını bir kenara bırakacak olursak zenginliğin parayla ölçülmediği, kazanılan dostların bolluğu olduğunu savunan yapısı takdirlik. Kompleksi olan, kendini hiç gibi hisseden insanların izleyip hayatta oldukları yer için kendilerini mutlu hissetmelerini söyleyen bir film. Bu inançtır hayata karşı mücadele etme isteğinizdir onu bilemem ama varılacak sonuç aynı olacaktır. Filmin başları da önce dört dörtlük bir ailesi, sosyalliği, sınıfsal yapının kazandırdığı ilişkileri ve ebeveyn aşkı ile yanıp tutuşan romantik bir adamı gösterip daha sonra dehşetin yaşanması için tasarlanmıştır. Trajedinin de ödevidir bu. Başka bir anlamda değerlendirecek olursak hayat ölüm gelmeden tam anlamıyla bitmez bir şeyleri değiştirmek için hep bir şansımız vardır. Filmden sıkılanlar ya da izlemeye üşenenler sizler melekleri hiçbir zaman göremeyeceksiniz. Melek derken şunu da tamamlayayım yaşanılan hayattan mutlu olmayan bir şeylerin eksik olduğunu düşünen birini mutlu etmek için gönderilen kişi de kendini eksik hisseden bir melek. Yani aslında burada bu mesajı zaten veriyor. "İnsanların meleklere ihtiyacı olduğu kadar, meleklerin de insanlara ihtiyacı var." Yani karşılıklı bir memnun ediş söz konusu. Ayrıca dublajı her kim yapmışsa ağzına sağlık bu nasıl bir komedidir böyle. Zamanlamasından tut lafları gevelemesine kadar sanki ayrı bir oyunculuk kuramı gibi hissettiriyor. Oyunculuklara söylenecek hiçbir söz yok; en fazla bu kadar gerçekçi anlatılabilir. Yani silkinin ve kendinize gelin ey insanlık; insanları kıskanmayın, komplekslere girmeyin, insanlar neden mutlu diye düşünmek yerine insanların mutlu oluşundan keyif alın. Bu yorumu da filmin gazıyla yazdım; görün ne kadar etkilediğini.
report_problem
3 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Film çok eski, eminim yayınlandığı dönemde çok fazla yankı uyandırmıştır; ama şu an benzer mesajlar içeren filmler yapıldı ve bende sırf puanı çok yüksek olduğu için izledim. 2 saat 10 dakikalık filmde sadece son yarım saati ; yani filmin finali güzeldi o kadar. İlk 1 saate sabretmesi biraz zor açıkcası.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Verdiği mesajlar benim görüşlerimle uyuşmuyor olsa da çok sıcak(heartwarming) ve eğlenceli buldum filmi,izlemenizi öneririm :) asla eskimeyeceği aşikar bi yapıt :)
report_problem
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Güzel iyi hissettiren başarılı filmlerin başında geliyor süphesiz. Fakat film iyi hisset filmlerinden çok daha fazlası orası çok açık.Ağır bir kapitalizm ve sistem eleştirisi olmuş. Hatta çekildiği dönemi düşünürsek komünizm propagandası olduğunu bile söyleyebiliriz. Arada Rockelfeller ailesine alaladen yapılan göndermeler de dikkat çekiyordu. Bunların farkında olarak izlemek çok daha yararlı olacaktır.
report_problem
4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Sadece dürüst ve iyi insanların var olduğu bir dünya hayal etmeme sebep olan şahane bir klasik.Önemsiz gibi görünen bireysel hayatlarımızla koskocaman bir puzzle'ın minicik parçalarıyız,ama puzzle'ın bir parçası bile eksik olsa resim tamamlanamaz.Bize verilen armağanı küçümsemeden gülümsemeye devam.. :) izlememe sebep olan yazcsefa'ya teşekkür ederim ;)
report_problem
4 yıl önce
damla. profil resmi
damla.
hani bu filmi nasıl anlatsam bilemedim inanılmaz film bir konu bu kadar mı güzel anlatılır. Filmin sonunda gözlerim doldu..
Evet film yavaş ilerliyor. 2 saatlik filmde her ne oluyorsa son 15 dakikasında oluyor.. ama bir şeyler kattı mı? elbette. önemli olanda bu...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
imdb puanını çok yüksek bulsam da çok güzel bir film. Fantastik kısımlara pek bayılmadım zaten günümüz teknolojisi bile çok ilgimi çekmezken. Ama konusu senaryosu oldukça güzel.
report_problem
5 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
son 5-6 dakikası bir sürü filme bedel film fakat herkes filmin umut dolu ne bilim işte hayatın kıymeti falan diyor ama ben George Baileyi,eşi ve dostları gibi insanların olmadığı dünyada bana ne kadarda kötü dönemde yaşadığımızı düşündürttü ve çok üzüldüm keşke hayat bu filmdeki insanlar gibi saf,temiz olsa...
report_problem
5 yıl önce
bercem profil resmi
bercem
inanılmaz bir fil :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
feridun profil resmi
feridun
muhteşem ötesi bir film çok eglenceli bir film çok güzel bir senaryosu var özellikle finaliyle izleyiciyi etkileyen bir film çok eglenerek izledim filmi herkese tavsiyemdir bir nevi forrest gump gibi bir film
report_problem
5 yıldan fazla önce