Itirazim Var (2014) afişi

Itirazim Var (2014)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.5 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
110 dakika
PaRaNoYa7 Selman Bulut’un imamı olduğu camide bir cinayet işlenir. İmam Selman Bulut, polisin pek de ilgilenmediği cinayeti çözmek için kolları sıvar. Ancak imamın yöntemleri de kendisi kadar sıra dışıdır. Sıra dışı imam ve çevresindeki diğer sıra dışı insanların hepsi cinayetle bağlantılıdır. Ortada yıllarca saklanmış sırlar , yalanlar, tefecinin paraları, aç bir köpek, aşk ve herkesin şüphelisi olduğu bir cinayet vardır.

Yorumlar

alicancam profil resmi
alicancam
Ufak tefek eksikliğiyle harika taptatlı bir film. Yerli yapım olması daha da bi hoşuma gitti. Umuyorum ki devamı gelir ve böyle filmler çekilmeye devam edilir.
0
1 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Böyle güzel giderken hala "ee noldu şimdi" dedim. O kadar anlaşılmadığı belli ki senarist açıklamak için ayrı bi sahneye ihtiyaç duymuş.bu karmaşa dışında yine de akıyo akıyo mu akıyo. Serkan keskin var bi kere? ve harika ibretlik sözler... Belki gidişat kafanızı karıştırabilir ama sözler harika? onur ünlü filmlerine dalış başlasın?
0
1 yıldan fazla önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Serkan Keskin varsa izlenir
0
1 yıldan fazla önce
merveglldg profil resmi
merveglldg
Onur ünlü'nün neredeyse tüm filmlerini izlemiş biri olarak en beğendiklerim arasında birinci sırayı aldı. İçi boş senaryoların aksine her cümlesinde hem mizahi hem eleştirel ögeler barındıran bir senaryo. Tüm oyuncular rollerin hakkını vermiş özellikle Serkan Keskin, bu adam karakter oyuncusu olmak için gelmiş oynadığı her karakter birbirinden farklı ve hepsinde de beni içine alabiliyor. Filmin ikincisi çekilir inş ve selman bulut karakterini tekrar izliyebiliriz tadı damağımda kaldı. ("Karını dövmek isteyip de dövemezsen merhametten,dövmek isteyip de dövmezsen kibirden!"-selman bulut-)
3
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Onur Ünlü filmi. Verdiğim mesajlar, üst düzey espriler ve cinayet çözmeye çalışan bir imam! daha ne olsun. Türk sineması için üst düzey bir film.
0
2 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
- Katili nasıl buldunuz?
- at!
- at mı ?
- at at bildiğin at hayvanı :D:D:D:D
0
2 yıl önce
erkayamehmet profil resmi
erkayamehmet
Onur Ünlü'nün zayıf, popilist hatta neredeyse sıkıcı filmlerinden birisi. Kızının kaçırıldığı kısıma kadar bir nebze akan film o dakikadan sonra sıkıcı olmaya başlıyor.
0
2 yıldan fazla önce
PskDanisman profil resmi
PskDanisman
çok iyiydi...
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Eli yüzü düzgün bir polisiye... Kimi polisiye olarak hep Av Mevsimi'ni gösterse de İtirazım Var onu çoktan aşmış, kendi sesini bulmaya çalışmış çok daha özgün bir film. Veee elbette Türk sinemasına adını çoktan altın harflerle yazdırmış bir karakter var artık: İmam Selman Bulut... :)
4
2 yıldan fazla önce
cemalizm profil resmi
cemalizm
Diyanet Görevlisi: Siyaset bilimi de okumuşsunuz.
İmam Selman Bulut (Serkan Keskin): Üzerine yüksek lisans yaptım. Antropoloji.
Diyanet Görevlisi: Niye?
İmam Selman Bulut: Niçin tek bir tanrıya inanmamız gerektiğiyle ilgili bazı rasyonel izahlara ihtiyaç duymuştum.
Diyanet Görevlisi: Ulaşabildiniz mi?
İmam Selman Bulut: Eh işte, Hegel kadar.
3
2 yıldan fazla önce
cemalizm profil resmi
cemalizm
Mükemmel bir Polisiye / Kara Komedi / Dram filmi!

Yönetmen artık kendi adıyla anılabilecek bir tarza sahip: "Onur Ünlü Tarzı"

0
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Onur Ünlü tarzına az çok aşinaysanız yadırgamadan keyifle izlenecek bir film olmuş. Eleştiriler ustaca yerleştirilmiş. Serkan Keskin'e zaten İsmail Abi'den itibaren büyük bir hayranlığım mevcut. Bu filmde de şaşırtmadı beni. Filme getirilen +18 sınırlamasına da çok güldüm. Demek ki Onur Ünlü hedeflediğini başarmış.
1
neredeyse 3 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Harika bir polisiye olmuş. Oyunculuklar zaten 10 numara söyleyecek söz yok.
2
neredeyse 3 yıl önce
Elifimou profil resmi
Elifimou
Son zamanlarda izlediğim en iyi Türk filmlerinden. Hem verdiği mesajlar çok anlamlı hem de bizim kültürümüzden uzak olmayan bir polisiye. Bence izleyen herkes keyif alır.
1
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fazla bayılmamakla birlikte hoş bir filmdi. Bazı yerleri biraz daha iyi olabilir ve final birazcık daha kısa olabilirdi ama yine de güzeldi. Ayrıca bu yıl bana mı denk geldi bilmiyorum Büşra Pekin ne çok filmde oynamış :)
0
neredeyse 3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Oldukça güzel bir film. Onur ünlü giderek çıtayı yükseltiyor; bi de final uzamasaymış :/
1
neredeyse 3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
film bölük pörçük falan değil, Sherlock'un kurgusuna yazdıkları senaryoyu oturtmaya çalışmışlar becerdikleri yerler var beceremedikleri yerler var. Yönetmen zaten bir diğer karaktere bu sebeple Watson diyor müziklerini de neredeyse kopyalıyor. Anadoludaki çeşitli değerlerden beslenen enterasan bir polisiye İtirazım var. Oldukça başarılı 2014'te yapılan en iyi işlerden biri. Fakat karakterin Türkiye'nin içinden geçtiği genel ahlaki durumdan biraz uzak olmasından ( ve karakterin günümüz realitesine karşı bir duruşu olduğu için ) pek pazarlanmamış, el altından aksın istenmiş sanırsam. Keza bu tarz eleştirel diyalektiği olan işlerle günümüzde sanat yaptığınız da, kaza ile populer olursanız CEZALANDIRILIYORsunuz malesef. O yüzden adı çok duyrulmamış bir film ve bunun kasıtlı bir tavır olduğunu düşünüyorum... Senaryosu oldukça başarılıydı, Onur Ünlü ve Sırrı Süreyya tarafından yazılmış. Oldukça zor bir iş polisiye yazıp izleyiciyi şaşırtmak günümüzde. Film bunu başarıyor... Güzel sürükleyici dakikalar, tanışmaya değecek bir İmam karakteri sizleri bekliyor ...
6
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
bölük pörçük, savruk bir film olmuş. hatta o kadar olmamış ki. onur ünlü'de bunu farketmiş olmalı ki taşları yerine oturtmak için yaklaşık 20 dk açıklamaya çalışmış. beğenmedim hocam.
0
neredeyse 3 yıl önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Beş para etmeyen filmleri milyonlar izlerken bu filmi sadece 137.ooo kişinin izlemiş olması içime sinmiyor.. Son yılların en iyi Türk filmlerinden biri. Onur Ünlü çok iyi bir iş çıkarmış herzamanki gibi. Serkan Keskin harikaydı...
8
neredeyse 3 yıl önce
Dileks profil resmi
Dileks
Madem din adamları olmak zorunda, en azından filmdeki gibi olsun. Güzel film, şahsen severek izledim.
5
neredeyse 3 yıl önce
Ailhn profil resmi
Ailhn
filmi nerden izleyebilrim, bilgisi olan var mı? hiç bir sitede yok
0
3 yıl önce
A.Gndz profil resmi
A.Gndz
Sinemada izleyemedim. Nerden nasıl izlerim bi el atın.?? :/
0
3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
0
3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
vallahi şaşılası bir senaryo.. oyunculara diyecek olur mu hiç? Serkan Keskin muazzam bir oyuncu.. Ayrıca o gözleri var ya bakışları ile ağlatabilir Çok acaip bir adam neyse film sonunu tahmin edemeyeceginiz meraktan kivrananacaginiz cok da eglenceli bir film..
2
3 yıl önce
dadassedat profil resmi
dadassedat
sinemada izlediğim ve hayran kaldığım Onur Ünlü başyapıtı, mutlaka izlenmeli..
0
3 yıl önce
marilyn profil resmi
marilyn
son zamanlarda izlediğim türk yapımı olup sinemada beni kendi kurgusunun içine bu kadar alabilen bir film yoktu.adam iş öğrenmiş.
2
3 yıldan fazla önce

Itirazim Var filmini beğenenler

Itirazim Var filmi hakkında ilgi çekici içerikler