Iyi ki Yapmisim (I'm Glad I Did) (2020)

Iyi ki Yapmisim (2020)I'm Glad I Did

Puan 9.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
144 dakika
11
0
25
4
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Çok şükür Metin Akpınar hala hayattayken böyle güzel bir iş, böyle güzel bir belgesel yapılmış. İzlerken gülümsüyorsunuz, bazı yerlerde hüzünleniyorsunuz. yakın tarihin ve toplumumuzun nasıl evrildiğini, geliştiğini izleyebiliyorsunuz. Metin Akpınar gibi çağdaş ve cumhuriyetçi bir sanatçının mesleğine olan sevgisini ve meslekteki ustalığını saygıyla izleyebildiğimiz bir yapım olmuş. çok beğendim.
error_outline
10 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Öyle güzel bir belgeseldi ki. İzlerken hem kahkahalar atıp hem hüzünlü tebessümler ettim, gözlerin dolması da cabasıydı. Belki 144 dakikaya sığmadı anlatılanlar, anlatılacaklar.. Birçok gideni görmek geçmiş günlerde kaybettiğimiz Ferhan Şensoy'u da görmek hüzünlendirdi. Ne güzel ki böyle sanatçılar ile aynı dönemde yaşayıp, izlediğim için şanslı hissettim. İyi ki kelimesi sık kullanıldığından mıdır anlamını yitirtildiğini düşündüğüm bir kelime olsa da iyi ki izlemişim diyorum.
error_outline
11 ay önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
İyi ki varsınız... İyi ki olmuşsunuz... En yüksek saygılar ve sevgiler sizin için ....
Ancak Zeki ayrı bir dünyadır, aynı belgesel Zeki için yapılsa çok daha farklı duygular hissedilir. Zaten Metin Abi kendisi de söylüyor... Daha insan canlısı, daha çok adaletten yana, daha çok sosyalist diye....
Yalan olmasın yanlışsam düzeltin... Bir kitapta okumuştum zamanında, Metin biraz daha paraya , dünya düzenine , meyilli o zamanki sistemden yana ancak Zeki biraz daha fevri , yok arkadaş diyen bir üslup takınmış... Tabii ki ne oldu ne bitti ikisi arasında.... Valla şu kokuşmuşlukta , bu iki üstadı tabii ki yargılamak veya sormak bile haddimize değil ... Metin abim, Zeki abim... Sizleri çok sevdik biz... Hayat ❤❤❤
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Bir sanatçı kolay yetişmiyor derler ya; izlerken ciğerime kadar hissettim yaşananları. Bir sanatçının çok yönlü olması, yaratıcı olması, toparlayıcı olması, örnek olması, bildiklerini söylemekten göstermekten çekinmemesi ne kadar önemli birşey. İlerlemiş yaşında adliye koridorlarında zaman geçirmesine sebep olanları yıllar öncesinde görmek, hissetmek, gelecek hakkında öngörülerini paylaşmak, dünya ve ülke meselelerine gözünü kapamamak, bunları hepsini yapmış bir Metin Akpınar izledim. Röportaj yapılanların ve ustanın anlattıkları o dönemleri yaşattı. Devekuşu Kabare'ye özlemim arttı. "Aynı oyunları bu dönemde de oynar mısınız?" sorusuna Cihat Tamer'in cevabı, mimikleri beni ağlattı. Hele Zeki Alasya o daha da çok ağlattı. Çok yalın, çok kararında, çok güzel bir belgesel olmuş. Tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce