Jackie Brown (1997) afişi

Jackie Brown (1997)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
154 dakika
Blacklion Amerika'nın en uyduruk havayollarından birinde hava hostesi olan Jackie Brown'ın emekliliği giderek yaklaşmaktadır. Hostesimiz ayın sonunu getirebilmek için silah kaçakçısı Ordell için çalışmaktadır. Polis durumdan haberdardır. Ordell de polisin haberdar olduğundan ve dolayısıyla Jackie'nin hayatının bıçak sırtında olduğundan.Olaylar ortaya çıktığuında Jackie ve Ordell cephelerine yeni yardımcılar katılır ve herkes yarım milyon doların peşine düşer.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Tarantino'nun elinden çıkan en pasif film.Diğer filmleri ile hiç alaksı yok. Ne senaryo, ne çekim, ne kurgu... Tam bağımsız bir film aslında.
Temelini "Ali Cengiz oyunu" diye tabir edilen dolandırıcılık türüne atmış. Biraz karmaşık ilerleyen bir konusu var. Jackie karakteri tam anlamıyla bir karakutu.Planları ve fikirleri sürekli değişiyor, veya biz öyle zannediyoruz. Samuel L. Jackson ise herzaman ki gibi sert siyahi adamı bol küfürle canlandırmış. Ona sözümüz yok. Ama anlamadığım, Robert De Niro'nun bu filmde nasıl oynadığıdır. Ya sen koskoca De Niro'sun. Yan rolün de yan rolünde oynamak nedir? Q. T ne dedi de kandırdı seni?
Soundtrackler de gene Tarantino'nun kendi arşivinden çıkan nadide parçalar. Adam müzik seçimini iyi biliyor. Mekanlara ve zamanlara parçalar "cuk" diye oturuyor. Ama nr yazık ki bunlar da filmi kurtarmaya yetmiyor. İyi değil, kötüye yakın.
0
7 ay önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
Max karakteri çok orjinal.
0
11 ay önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Tarantino'ya yakışmayan bir film. Hiç heyecanlı bir sahne yok sonu çok sıradan.
1
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tarantino yine çok iyi iş çıkarmış ama diğer filmlerine oranla bu filmin biraz daha zayıf kaldığını söyleyebilirim. Süresi bana biraz uzun geldi daha da kısa olabilirmiş. De Niro, S.Jackson ve Keaton mükemmellerdi ama Pam Grier' e ciddi manada sinir oldum, donuk bakışları ve ağzını sağa seğirerek konuşması canımı çok sıktı. Keşke farklı bir oyuncu bulsaydı.
1
2 yıl önce
surlamer profil resmi
surlamer
Pam girer in harika sigara içtiği filmi. Özendirici adeta.
0
neredeyse 3 yıl önce

Jackie Brown filmini beğenenler

Jackie Brown filmini izlemek isteyenler

Jackie Brown filmini içeren raflar

Jackie Brown filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön