Jason Bourne (2016)

Jason Bourne (2016)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
123 dakika
96
4
255
46
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Eski Jason Bourne filmlerini sinemada izleyemediğimden ötürü koşarak gitmiştim ama o filmlerin tadını bu yapımda elbette alamamıştım. Düz aksiyon seven için yine kalbur üstü bir filmken, Bourne tutkunları için vasatın altı bir iş diyebilirim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Yine bütün olay dönüp dolaşıp en tepedeki adamın pisliklerine döndü. Jason aynı jason, sadece biraz yaşlanmış. Alicia güzel olmuş, hem teklonojik hem de güzel yani kadın... Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir ajan filmidir.
error_outline
4 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Bu seri ne kadar sürerse sürsün sıkmayacakmış gibi geliyor bana. Yine aksiyonu bol, sürükleyici kafa yormayan bir film olmuş. Matt Damon devam filmine olumsuz baksa da umarım en azından bir final filmiyle bağlarlar. Las Vegas'taki kovalamaca sahnesinin çekimi 5 hafta sürmüş ve 170 araba pert olmuş. Bizimkiler 5 haftada 1 film çekiyor şaka gibi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
sürükleyici, aksiyonu bol çok beğendim.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Eski filmleren braz geride olsa da adı aksiyonu ve Damon'ın duruşuyla kendisini keyifle izleten bir film. Tekrar Bourne'u görmek oldukça güzeldi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Jason bourne filmin adı yorumlara bakmaya gerek yok :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
bol aksiyonlu, güzel bir film.. fakat diğer serilerinin bir tık altında kalmış.. bu yüzden filme puanım : 7.6
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Efsane serinin filmleri kadar olmasada yinede beğenerek izledim. Aksiyon açısından oldukça zengin, hikaye açısından ise biraz zayıf kalmış. Onun dışında seyir zevki güzeldi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
emre1910 profil fotoğrafı
emre1910
Bence yine güzeldi olumsuz düşünenlerde haksız değil hani
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
mrtks89 profil fotoğrafı
mrtks89
O eski efsane tat olmasa da Jason reisin hatırına izlenir
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Actionporn tabiri cuk diye oturuyor bu filme. Adam akıllı konu veya konuşma yok. Sadece silahlar ve parçalanan arabalar var. Ortalama bir film benim için. Harcanan paraya da yazık bu arada.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Diğer filmlere nazaran çok çok iyi olmasa da iyi ki hayatımızdasın Jason Bourne :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir----------->yıl 2002. bourne ile tanıştık. ilk yılında tahtını sarsacak siyah giyen adamlar vardı bir tek, onlar da bilimkurgu ajanları. türdeş film değil. türünde yalnız ilerleyen film, aksiyon, macera, dövüş sahneleri ve hikayesiyle yapıştırdı bizleri ekrana. görevimiz tehlike bile ara vermişti 2006 ya kadar. rakipsizdi bourne. hatta bourne nin başarısı hareketlendirmiş olabilir 3.film için görevimiz tehlikeyi. neyse..
şimdi, ne ajanlar geldi geçti. 47 ler ve reacher aklıma geldi de. bourne yapıyorsun izleyicinin haberini aldığı anda herşeyi bırakıp takip edeceği adam. biraz daha özen gösterilseydi hikaye ve senaryoya keşke. bunun dışında tipik bourne. yaşlandığını göstermek istedikleri kesin. gözaltı torbalarını gözümüze soktular. vincent cassel i aksiyon halinde görmeyi hep sevmişimdir. varlığı beni sevindirdi. yeni hikayeyi merakla bekliyorum. bir sonraki filmde daha ayrıntıcı ve hikayeye önem verilsin isterim. ayrıca 2 şey. içeriden yardım ve jason ölmeli modası geçmediği belli. çeşit çok ya onlardan öne geçmenin bir yolunu bulmalı ya da seriyi bırakmalı. daha çok izleyiciyi hüsrana uğratmamalı.
dikkatinizi çekti mi bilmem julia stiles in karakteri ortaya çıkmasa jason ın babasını islam şehitleri örgütünün öldürdüğü sanılmaya devam edilecekti. çıktı da sayesinde bourne babasının ölümünün peşine düştü, böylece suçun bu örgüte atıldığını ispatladı. 20 küsür sene sonra.....
bunların dışında sosyal alem sitelerine değinilmesi hoşuma gitti. hatta kalloor karakterinin halka güvenlik önceliğimiz diye söz verdikten sonra cıa direktörüyle görüşmeye gidip geçmişte söylediği yalanlardan utandığını belirtmesi artık yardım etmeyeceğini söylemesi-ki geçmişte güvenlik kuralını ihlal edip bilgi verdiği anlamına geldi-ve bu gibi programların güvenilmez olduğunu gözler önüne sermiş olması cesurca bir hamleydi. sonunda örtpass edileceğini duymak rahatlattı beni. bilmemek mutluluktur sonuçta. bilmediğin sorun yaratmaz. en azından filmin evrenindekiler için :-) mat damon'u bourne olarak görmek her hayran için ayrı bir zevktir diye düşünüyorum. sonunda şu müziği özlem içinde olmadan tekrar dinleyebilmek bile güzeldi aslında. jason gol gol gol diye tezahurat olsa döner bakarım :-)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
heyyybrotherr profil fotoğrafı
heyyybrotherr
diğer filmlere bakınca çok da beklediğim etkiyi bırakmadı açıkcası
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Başrol kadın oyuncu ses dublorü kullanmalıymış.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce