Jason Bourne (2016)

Jason Bourne (2016)

Puan Like 7.1 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
123 dakika
FairyTalee Jason Bourne 2004 yılında gözlerden kaybolmuş ve meraklı gözlerden uzak durmuştur. Fakat yeniden ortaya çıkmak zorunda kalacaktır. Geçmişindeki en önemli sırları keşfetmesi ve asıl kimliğiyle birlikte babasının ölümü hakkındaki detayları öğrenmesi, güçlü düşmanların dikkatini çekecektir…

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Bu seri ne kadar sürerse sürsün sıkmayacakmış gibi geliyor bana. Yine aksiyonu bol, sürükleyici kafa yormayan bir film olmuş. Matt Damon devam filmine olumsuz baksa da umarım en azından bir final filmiyle bağlarlar. Las Vegas'taki kovalamaca sahnesinin çekimi 5 hafta sürmüş ve 170 araba pert olmuş. Bizimkiler 5 haftada 1 film çekiyor şaka gibi.
5 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
sürükleyici, aksiyonu bol çok beğendim.
7 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Eski filmleren braz geride olsa da adı aksiyonu ve Damon'ın duruşuyla kendisini keyifle izleten bir film. Tekrar Bourne'u görmek oldukça güzeldi.
1 yıldan fazla önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Jason bourne filmin adı yorumlara bakmaya gerek yok :)
1 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
bol aksiyonlu, güzel bir film.. fakat diğer serilerinin bir tık altında kalmış.. bu yüzden filme puanım : 7.6
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Efsane serinin filmleri kadar olmasada yinede beğenerek izledim. Aksiyon açısından oldukça zengin, hikaye açısından ise biraz zayıf kalmış. Onun dışında seyir zevki güzeldi.
2 yıl önce
emre1910 profil resmi
emre1910
Bence yine güzeldi olumsuz düşünenlerde haksız değil hani
2 yıl önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
O eski efsane tat olmasa da Jason reisin hatırına izlenir
2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Actionporn tabiri cuk diye oturuyor bu filme. Adam akıllı konu veya konuşma yok. Sadece silahlar ve parçalanan arabalar var. Ortalama bir film benim için. Harcanan paraya da yazık bu arada.
2 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Diğer filmlere nazaran çok çok iyi olmasa da iyi ki hayatımızdasın Jason Bourne :)
2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir----------->yıl 2002. bourne ile tanıştık. ilk yılında tahtını sarsacak siyah giyen adamlar vardı bir tek, onlar da bilimkurgu ajanları. türdeş film değil. türünde yalnız ilerleyen film, aksiyon, macera, dövüş sahneleri ve hikayesiyle yapıştırdı bizleri ekrana. görevimiz tehlike bile ara vermişti 2006 ya kadar. rakipsizdi bourne. hatta bourne nin başarısı hareketlendirmiş olabilir 3.film için görevimiz tehlikeyi. neyse..
şimdi, ne ajanlar geldi geçti. 47 ler ve reacher aklıma geldi de. bourne yapıyorsun izleyicinin haberini aldığı anda herşeyi bırakıp takip edeceği adam. biraz daha özen gösterilseydi hikaye ve senaryoya keşke. bunun dışında tipik bourne. yaşlandığını göstermek istedikleri kesin. gözaltı torbalarını gözümüze soktular. vincent cassel i aksiyon halinde görmeyi hep sevmişimdir. varlığı beni sevindirdi. yeni hikayeyi merakla bekliyorum. bir sonraki filmde daha ayrıntıcı ve hikayeye önem verilsin isterim. ayrıca 2 şey. içeriden yardım ve jason ölmeli modası geçmediği belli. çeşit çok ya onlardan öne geçmenin bir yolunu bulmalı ya da seriyi bırakmalı. daha çok izleyiciyi hüsrana uğratmamalı.
dikkatinizi çekti mi bilmem julia stiles in karakteri ortaya çıkmasa jason ın babasını islam şehitleri örgütünün öldürdüğü sanılmaya devam edilecekti. çıktı da sayesinde bourne babasının ölümünün peşine düştü, böylece suçun bu örgüte atıldığını ispatladı. 20 küsür sene sonra.....
bunların dışında sosyal alem sitelerine değinilmesi hoşuma gitti. hatta kalloor karakterinin halka güvenlik önceliğimiz diye söz verdikten sonra cıa direktörüyle görüşmeye gidip geçmişte söylediği yalanlardan utandığını belirtmesi artık yardım etmeyeceğini söylemesi-ki geçmişte güvenlik kuralını ihlal edip bilgi verdiği anlamına geldi-ve bu gibi programların güvenilmez olduğunu gözler önüne sermiş olması cesurca bir hamleydi. sonunda örtpass edileceğini duymak rahatlattı beni. bilmemek mutluluktur sonuçta. bilmediğin sorun yaratmaz. en azından filmin evrenindekiler için :-) mat damon'u bourne olarak görmek her hayran için ayrı bir zevktir diye düşünüyorum. sonunda şu müziği özlem içinde olmadan tekrar dinleyebilmek bile güzeldi aslında. jason gol gol gol diye tezahurat olsa döner bakarım :-)
2 yıl önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
diğer filmlere bakınca çok da beklediğim etkiyi bırakmadı açıkcası
2 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Başrol kadın oyuncu ses dublorü kullanmalıymış.
2 yıldan fazla önce
elganja. profil resmi
elganja.
9 Yıllık özlemin verdiği açlıklar ilk seansa koşa koşa gittim. 'Bourne' bize armağan eden Robert Ludlum CIA İle ilişkileri olan bir yazardı. Bundan dolayı, onun yazdığı romanlar gerçek ajan kimliğine hep diğer yazarlardan daha yakın oldu. Bourne serisi 3 kitapdır. Ludlum'dan sonra Bourne serisini yazan Eric Van Lustbader seriyi ne yazık ki mahvetti. Bourne resmen 007 gibi içi boşaltılmış bir ajan tipine dönüştürdü. Film serisinin başarılı olmasının sebebi, temelinde Ludlum'un hikayesinden çıkmasıydı. Diğer en büyük etkenler Matt, Grangers ve senarist Tony Gilroy'du. İlk 4 filmin senaristi Tony Gilroy bu filmin senaristi değil. Ve bu ne yazık ki, filmde fazlasıyla hissediliyor. 9 yıllık hasretten sonra ortaya çıkan film ne yazık ki, serisinin diğer filmlerinden çok uzakta kalıyor. İlk 3 filmde izlediğimiz Bourne tibi bu filmde tamamen abartılı aksiyon sahnelerinin içine oturtulmuş bir ajan profili çiziyor. Hatt ajan profilinden de öte, sanki Jason Statham'ın filmlerinde ki gibi senaryo profili var filmde. O tanıdık bildiğimiz Zeki Bourne yok! Senaryo çok zayıf. Tamamen ilk 3 filmden, hatta Matt'in olmadığı 4,üncü filmde dahil, bunlardan kırma bir film çıkarmışlar. Ne yazık ki 9 Yıllık özlemimi dindiremedi. Serinin diğer filmlerini defalarca izledim. Yine oturur izlerim. Ancak bu film o defalarca izlenen Bourne filmlerinden değil. Olmamış be Bourne reis. Ama yine çekilsin yine gider sinemaya izlerim orasıda ayrı bir mevzu. 'Forever Jason Bourne...
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Teknik her zamanki gibi mükemmele yakın ancak hikaye çok zayıf. Çemberi tamamlamış üç filmin ardından bu film tam anlamıyla pişmiş aşa su katıyor. Seriye yeni eklenen karakterler ve öyküler ise ikna edicilikten uzak.Kendi hikayesini anlatmaktansa önceki filmlere öykünen motivasyonu düşük bir film...
2 yıldan fazla önce

Jason Bourne filmini beğenenler

Jason Bourne filmini içeren raflar

Jason Bourne filmi hakkında ilgi çekici içerikler