Jeder für sich und Gott gegen alle (The Enigma of Kaspar Hauser) (1974) afişi

Jeder für sich und Gott gegen alle (1974)
The Enigma of Kaspar Hauser

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Batı Almanya
Süresi
110 dakika
Nergisg Polisler, 1828 yılında Nürnberg sokaklarında yürümeye çalışan genç bir adam bulur. Elinde bir kaptana iletilmesi istenen bir not vardır. Sadece adını yazabilmektedir, konuşamamaktadır. Ayaklarının yapısından daha önce hemen hemen hiç yürümemiş olduğu, ellerini pek kullanmadığı anlaşılmaktadır. Dönemin bilim adamları için hazine gibidir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

.Calcifer. profil resmi
.Calcifer.
Bu hikayeye yönelik çeşitli tezler var. Kasper bir prensti belki de ve de miras ya da iktidar kavgaları sebebiyle tutuklu tutuldu. Belki de yalnızca bilimsel kaygılarla, yani bir deney yapma sebebiyle Kasper 30 sene boyunca gizli tutuldu ve sonra serbest bırakıldı, belki de bir manyak sadece sadist dürtülerle bunu gerçekleştirdi. Suçlu bulunamıyor. Çözülemeyen dosyalar arasına karışıyor Kasper’in hikayesi.
Kasper ona o delikte sürdürmüş olduğu yaşantısında zihninde hiç tanrı fikri belirdi mi sorusunu yönelten rahiplere: ‘Hayır ben tanrıyı bilmiyorum, hiç onun fikri zihnime girmedi’ diyor. Din felsefesini tehlikeye sokacak bu söylem din adamlarını kızdırıyor.
2
1 yıl önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
toplum sizden cok sey bekler. bazen kendinizi sirkte sergilenirken dahi bulabilirsiniz. sonradan topluma atilan bir bireyin denek olarak kullanildigi, kasparın ise turlu sorgulamalarla sizi duygulandirdigi filmdir kendileri.
0
1 yıldan fazla önce

Jeder für sich und Gott gegen alle filmini beğenenler

Jeder für sich und Gott gegen alle filmini izlemek isteyenler

Jeder für sich und Gott gegen alle filmini içeren raflar

Jeder für sich und Gott gegen alle filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön