Jeder für sich und Gott gegen alle (The Enigma of Kaspar Hauser) (1974)

Jeder für sich und Gott gegen alle (1974)The Enigma of Kaspar Hauser

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Batı Almanya
Süre
110 dakika
22
0
40
35
eskon profil fotoğrafı
eskon
Yaşanmış tarihi bir olayı perdeye getiriyor Herzog. Özellikle insan psikolojisi ve bu konuda yapılmış çeşitli deneylerle ilgilenenlere tavsiye edilir. Güzel bir tasvirsel biyografik yapım diyebiliriz kısaca.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
tavanarasindekidelikadin profil fotoğrafı
tavanarasindekidelikadin
Bu hikayeye yönelik çeşitli tezler var. Kasper bir prensti belki de ve de miras ya da iktidar kavgaları sebebiyle tutuklu tutuldu. Belki de yalnızca bilimsel kaygılarla, yani bir deney yapma sebebiyle Kasper 30 sene boyunca gizli tutuldu ve sonra serbest bırakıldı, belki de bir manyak sadece sadist dürtülerle bunu gerçekleştirdi. Suçlu bulunamıyor. Çözülemeyen dosyalar arasına karışıyor Kasper’in hikayesi.
Kasper ona o delikte sürdürmüş olduğu yaşantısında zihninde hiç tanrı fikri belirdi mi sorusunu yönelten rahiplere: ‘Hayır ben tanrıyı bilmiyorum, hiç onun fikri zihnime girmedi’ diyor. Din felsefesini tehlikeye sokacak bu söylem din adamlarını kızdırıyor.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
toplum sizden cok sey bekler. bazen kendinizi sirkte sergilenirken dahi bulabilirsiniz. sonradan topluma atilan bir bireyin denek olarak kullanildigi, kasparın ise turlu sorgulamalarla sizi duygulandirdigi filmdir kendileri.
error_outline
6 yıldan fazla önce