Joker (2019)

Joker (2019)

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
365
13
681
40
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Gerçekten çok etkileyici idi. Joaquin Phoenix resmen karakteri içinde yaşamış. Yalnız onu nasıl bir vücut yapısı öyle çok enteresandı.
Konusu, işleyişi bağlayıcılığı çok üst düzeydeydi. Film sayesinde Batman'ın ortaya çıkışını da anlamış olduk. Batman olmadan Joker, Joker olmadan Batman olmaz...
error_outline
5 ay önce
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Filmi her izlediğimde sanki başka anlamlar çıkarıyorum normalde böyle tarzlar sevmem ama her karesinden inanılmaz etkilendim. Bı kere Joaquin Phoenix oyunculuğuna asla laf edilemez zaten bence izlediğim en iyi Joker filmi.
error_outline
7 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Joker karakterinin nasıl oluştuğu, hikayenin başını anlatan film. Rise of Joker diyebiliriz. Bir adamın nasıl bir suçlu ve anti-kahramana dönüştüğünü anlatıyor. Çok güzel değinmeleri ve psikolojik çıkarımları var. Sistem nasıl Joker'i yaratmışsa beginning of Joker'de Batman'i yaratmış. Joker olmadan Batman, Batman olmadan Joker olmaz metaforu...
error_outline
7 ay önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Saygıyla eğiliyorum bu başyapıt karşısında, umduğumdan da güzeldi. Film boyu Arthur'un işitilen kahkasının derine indikçe acılı bir ağıt olduğunu görmek... Bana kalırsa filmi beğenenler 3'e ayrılıyor. Birincisi; toplum tarafından bizzat dışlanmış, hor görülmüşlüğün ne olduğunu tatmış kişiler, ikincisi; hayatta böyle insanlarda varmış diyen ve farklı bir yaşanmışlığa dair empati kuranlar, üçüncüsü ise popüler olduğu için beğenmiş kişiler... Yalnızlığın, görünmezliğin sancılarını hissettim. Yeraltının kirli ve kendine has dünyasını yakından görmek için açık bir kitap gibi olmuş adeta. Filmi izlemedim de okudum sanki, çok farklıydı... Joaquin Phoneix rol yapmamış, yaşamış ve seyirciye de yaşatmış bu aşikâr. Anlaşılan tekrar izleyeceğim. Son olarak yorumu Nietzsche'den bir söz ile bitiriyorum; "Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanırlar." Ve bizler deli değiliz, sadece hissedenleriz... 🤡🖤 Dansa devam.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
phyliz1 profil fotoğrafı
phyliz1
Kopukluk yoktu detaylar guzel islenmisti. Joker karakterini joaquin phoenix guzel oynadi ama yinede gönlümdeki 1. Sırada Heath Ledger /dark knight oyunculugunu geçemedi 😭. Yaşasaydi bu filmde oynasaydi nasıl bir performans olurdu diye dusunemeden edemiyorum
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Çok çok çok iyiydi!!!
error_outline
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Overrated bir film. Sadece Batman / Joker hayranlarının "nasıl izlemezsin ya?" , "Abi?" gibi tepkiler verdiği bir film. Çok fazla psikolojik derinlik bekledim. Beyond Two Souls hikayesinin önüne geçemedi. Çoğu sahne Ben X ile aynı. Böyle bir filmle gişe sıkıntısı yaşamamak için Joaquin Phoenix'i oynatalım. Bir de mutlaka Robert De Niro, Al Pacino gibi ünlü bir isim alalım ki gişe yapalım düşüncelerini taşıyan bir film olmuş. Ne Batman izledim ne de Çizgiromanlarını okudum ama "Joker" i de biliyorum yani. Şans eseri Joker olan bir adam izledim. Palyaço makyajının V(Guy Fawkes) gibi bir anarşi sembolü olması. Joker'in fenomenleşmesi ve müritlerinin de fan kitlesinden oluşması vesaire vesaire.. Daha uzun yazmak isterdim ama bu kadar yani.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
burcudrn profil fotoğrafı
burcudrn
Şahsen film çok güzeldi. En çok Joaquin Phoenix'in oyunculuğunu beğendim. Film sinematografisi çok iyiydi bence. Filmde kullanılan müzikleri ayrı sevdim. Her şeye rağmen hala gönlümde bir Heath Ledger'ın performansı kadar yer edemedi Joaquin fakat 2.nci olduğu kesin :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
Bize sonunda Joker'i de sevdirdiniz sizi lanet olasıcalar :)))
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Oyunculuğun kesinlikle tavan yaptığı, tek başına bir insanın nasıl bir filmi göklere çıkardığının kanıtı olan bir yapımdı, film ve senaryo olarak gayet güzel bir film ama tavsiyenin asıl güzelliğin bütün alkışların nedeni tamamen oyunculuk bence. O yüzden zaten total bir güzellik de ortaya çıkıyor.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Kesinlikle overrated bir film. Çok fazla abartıldı vizyona girmeden önce ve insanlar bunun etkisiyle "muhteşem film abi yeaaa" etkisi yaşadı. Emin olun bu filme ayılıp bayılanlara "neden?" diye sorduğunuzda tatmin edici bir cevap alabileceğinizi pek zannetmiyorum keza benim öyle oldu.


Joaquin abinin performansı tek kelimeyle mükemmel. Üstüne laf dahi söylenemez a'dan z'ye muhteşem. Görüntü yönetmenliği, sanat tasarımı hepsi harika, filmin atmosferi vs. muhteşem. Ancak senaryo, kusura bakmayın vasatın bir tık üstü.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yazılacak çok şey var aslında bu filme dair... Ama bu güzelliğe kelimelerim kifayesiz kalacak ...OOO haldee yansın bu dünya :(((
error_outline
2 yıldan fazla önce
Emrex profil fotoğrafı
Emrex
Linçlenelimmm. Biraz abartılı olduğunu düşündüğüm ama Joaquin abimizin resmen döktürdüğü bir film olmuş. Tekrar seyreder miyim? Emin olamadım. Açtım kollarımı lincimi bekliyorum :D
error_outline
2 yıldan fazla önce
gulnihalozdemir profil fotoğrafı
gulnihalozdemir
Harikaydı
error_outline
2 yıldan fazla önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Beniz sizler delirttiniz.. Performance by an actor in a leading role nominees
error_outline
2 yıldan fazla önce