Joker (2019)

Joker (2019)

Puan 8.4 (85 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
219
5
357
49
GamerPC16 profil resmi
GamerPC16
Beniz sizler delirttiniz.. Performance by an actor in a leading role nominees
report_problem
6 gün önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Çok başarılı çok...
report_problem
12 gün önce
Nickthechopper profil resmi
Nickthechopper
Biraz uzun bir yorum yazacağım film fena değildi ama kesinlikle çok abartıldığını düşünüyorum. Joker 'in origin hikayesini vermek kolay bir iş kesinlikle değildir ama film yıllardır sevip saydığımız Joker ile ilgili hiç bir şey içermiyordu Batman gibi bir karaktere kan kusturan Joker kesinlikle bu film de izlediğimiz joker olamaz. Şimdi diyebilirsiniz e kardeşim bu zaten bildiğimiz joker olmadan öncesini anlatıyor ama karakteristik olarak Arthur Fleck' in bu filmden bir süre sonra joker olduğuna inanmayı bırak yüz sene sonra dahi olamayacağını düşünüyorum Arthur Fleck resmen yanlışlıkla Joker oluyordu gibi hissettirdi bana. Ha toplum eleştirisi derseniz film de kesinlikle toplum eleştirisi denecek bir derinlik görmedim daha ziyade fakirlerin zenginlere zengin olduğu için saldırmasından öteye geçemedi benim gözümde. Güzel yanları ise Gotham şehrinin tasarımı çok güzeldi Joaquin Phoenix abimiz kesinlikle çok çok iyi oynamış kullanılan müzikler ve sinematografi çok başarılıydı. Kabaca benim görüşlerim bu yönde güzel ama çok abartılı bir film olduğunu düşünüyorum.
report_problem
20 gün önce
hexagon profil resmi
hexagon
Tek kelimeyle muhteşemmm..
report_problem
29 gün önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Heath Ledger'dan ve özellikle The Dark Knight üclemesinden sonra kim gelirse gelsin işinin zor oldugunu hepimiz biliyorduk. Hala gönlümün 1.si onlar. Ama Joker (2019)'a puanım 10/10 :)
report_problem
1 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Twelve Monkey fiminde Brad Pitt'in güzel delirdiğini düşünürdüm ama
Joaquin Phoenix daha bir başkaymış. Vay be!
report_problem
1 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Her şeyiyle muhteşem bir film olmuş. Joker'in psikolojik durumu çok iyi yansıtılmış, Gotham'ın atmosferi harika, bildiğimiz Gotham evrenindeki olaylara ufak ufak ama derinden dokundurmalar mükemmel oyunculuk ise kusursuz. O kadar iyi oynamış ki o her güldüğünde içimde bir burukluk oluştu resmen. Filmin ikinci yarısına girilirken tempo birazcık düşer gibi olsa da finaliyle filmden alınan zevki arşa çıkartıyor. Öyle ki son yarım saati sanırım sonsuza kadar izleyebilirdim. Çok güzel bir film bekleyerek başladım ve beklentimi fazlasıyla verdi film. Tek eleştirim ah canım DC'm. Böyle güzel şeylerin varken Marvel'a yetişicem diye bir çok büyük karakteri büyük filmi heba edip her şeyi birbirine karıştıracağına yavaş yavaş böyle filmlerle başlasaydın ya sinematik evrenine. Şimdi hepsi çok kopuk oldu umarım bir şekilde birbirlerine bağlanır ve düzelirler. Kısaca bu Joker'i daha fazla görürüz umudum bu yönde. Her sinemaseverin izlemesi gereken bir oyunculuk her DC ve özellikle Batman hayranının arşivinde çok güzel bir yerde duracak bir film özetle.
report_problem
1 ay önce
psykhe profil resmi
psykhe
Tek başına o gülüş bile oscarı hak ediyor ...
report_problem
1 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Joaquin Phoenix. Güzel deliren adam👌🖤
report_problem
2 ay önce
zevdush profil resmi
zevdush
Joaquin Phoenix...diyorum başka bir şey demiyorum
report_problem
2 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Film hakkında, iki kez izlediysem de neredeyse hiçbir platformda pek yorum yapmadım. Tek bahsettiğim, Joaquin Phoenix'in muhteşem oyunculuğunun göz kamaştırmasıydı. Yine, film hakkında pek yorum yapamıyorum zira Joaquin Phonenix'i övdüğüm kadar kendisini övemeyeceğim. Kısacası film ortalama üstü, Joaquin müthiş diyebilirim.
report_problem
2 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
yalnız filmi ne abartmışlar yav!
report_problem
3 ay önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
...and Oscar goes to Joaquin Phoenix...
Bu sene kesin gözüyle bakıyorum bu performansı görünce.. 10/10

Film 10/8
Arthur'un Joker'e dönüşümü ve ruhsal çöküşü çok iyi işlenmiş.

Özellikle arabanın üstüne çıkıp kalabalığa karşı gözlerinden yaş gelip, kanıyla ağzına gülen surat çizmesi...
O sahnede bittim ve gözlerim doldu...
report_problem
3 ay önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
Önceki joker hikayelerinden çok daha iyi
report_problem
3 ay önce