Jumanji: Yeni Seviye (Jumanji: The Next Level) (2019)

Jumanji: Yeni Seviye (2019)Jumanji: The Next Level

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
123 dakika
49
1
159
22
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
İlk film gibi bu film de eğlenceliydi ,sıfır beklentiyle çerez gibi izlemelik eğlenceli bir yapım
error_outline
8 ay önce
alicandan profil fotoğrafı
alicandan
ilk film kadar olmasada sıkılmadan keyifle izleyebileceğiniz bir film
error_outline
1 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
ilk film olan jumanji welcome to the jungle ın gerisinde kalmış serinin şimdilik son filmi. filmin son sahnesiyle beraber en başta yapmaları gereken şeyi yani jumanji dünyasına girişi değil, jumanji'nin bu dünyaya gelişi müjdelenmiş.

sıradaki film için beklentim yine sıfır gerçi. umarım bu sefer doksan dakikalık bir yapım gelir önümüze
error_outline
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
güzel bir film.. ilk filmi kadar güzel ve eğlenceliydi.. filme puanım :10 üzerinden 7.3
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
İlk filmin üzerine oldukça konulmuş ki yeni karakterler de gelmiş. Ben aksiyonu ve komedisi hiç durmayan başarılı bir devam halkası olduğunu düşünüyorum. Sanırım 3. Film gelicek be 1996 yapımı orjinal konuya dönecek olaylar. Sabırsızlıkla bekliyorum.
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Ben filmi sevdim. Piyasada pek çok klişe aksiyon, çerezlik rom komediler dolaşırken enteresan seyir zevki olan -en azından farklı- güzel bir film. Orjinalinden bağımsız olarak düşünüyorum çünkü orjinalinin yeri ayrı onda Robin Williams var çocukluğumuz var :)(: İzleyeceklere iyi seyirler, güzeldi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Heyecanla beklediğim ancak hayal kırıklığına uğradığım bir film oldu açıkçası. Çok ama çok eksik, çok yetersiz bir filmdi. Filmin genelinde sıradan bir oyun havası hakimdi. Bilgisayar oyunlarına yapılan atıflarla birlikte jumanji evreni çok basite indirgenmiş, 3.sınıf bir oyunmuş gibi resmen aşağılanmış. Önceki filmde en azından eski oyunun havasını alabildiğimiz, vahşi hayvanlarla dolu bir orman vardı. Ancak bu sefer üç beş canlı ve bir kötü adamla geçiştirilmiş. Filmin başında çölde kaldıkları noktada acaba bu sefer çöl yaratıkları üzerinden gidip farklı, biraz daha değişik bir atmosfer mi deneyecekler diye düşündüm ve heyecanlandım. Ancak bir orada bir burada bir şey gelmemiş ellerinden. Ne çöl, ne kasaba, ne orman ne de karlı dağlar.. Hiçbir ortamı tam anlamıyla hissettiremediler. Hikaye konusunda da aynı eksiklikleri hissetmeye devam ettim. Örneğin, filme konu taşı koruyan kabileyle kahramanlarımız arasında bir etkileşim veya bir yardımlaşma olabilir diye düşünürken hiçbir temasları dahi olmadı. Filmin finalinde de aynı devam etti. Taşı verin basın gidin burdan der gibi bitirdiler. Filmin tek olumlu yanı oyunculuklar diyebilirim. Tecrübeli isimlerle birlikte kadro daha da güçlenmiş. Gençlerin yaşlı gibi konuşmaları, yaşlıların video oyunlarını anlamaya çalışmaları gibi ufak tefek absürt durumlar filme biraz olsun eğlence katmış. Jumanji evreni dışında basit bir macera filmi gibi düşünerek izlerseniz eğlenceli bir film. Sadece zaman öldürmek için izleyebilirsiniz. İzleyeceklere iyi seyirler, serinin hayranlarına bol sabırlar dileyelim :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
İşin içine yaşlılar girince oyunu oynamak iyice zorlaşmış 😅 daha komik olabilirdi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Bırakın 1995'tekini 2017'dekinin bile yanına yaklaşamaz. Beklenti yönüyle çok geride kalmış, kurgusu, çeşitliliği tam oturmayan, mantık hataları ile dolu bir film olmuş. Film tam başlamış. Spencer'ın kendi karakterini kabullenmemesinden kaynaklanacak, kendinden kaçmaya çalıştığı için Bravestone'un bedenini arzulayan bir an gördüm ve dedim ki Welcome to the Jungle'daki gibi türlü durumlara değinecek ama ne yazık ki gidişat öyle olmadı. Kendini hiç hayal bile edemeyeceği bir karakterde bulmasını eleştirmiyorum aksine; eklektik ele alındığında hitap ettiği kitlelere göre anlamlar taşıyor olabilir. Atıyorum kaderciler için kendi bedenine şükretmen gerektiği daha kötülerinin de olduğunu göstermek ya da kendi ile yüzleşmesi için çok itici bir fizikle kendisine acımasını sağlamak vb. Ama durum bir anda iki adaş usta oyuncuyu kullanma politikasına dönüştü. Yani gençleri ele aldık bir de yaşlı kişilerle bu bağdaştırmaların ayrışan ve benzeşen yönlerini kıyaslayalım deseler gene iyi diyeceğim. Jumanji evreni tam yansıtılamamış, çekim yapılan alanlar rezalet. Jumanji bir Jungle'dır. Karlı ortamlar ya da çöl gene olabilirdi bu evrende ancak Jumanji'nin oyunsu tadını bozmadan. Atıyorum ilk filmdeki aslana çölde bir gönderme ve karlı alan olarak da; imar bulunup ev yaptırılabilecek bir alan değil de daha sık ağaçlarla dolu bir orman çok daha tatlı olurdu. Başta bize tanıtılan ırklara dair bir şeyler görmek güzel olurdu. Haritada o kadar yer görünüp de bir iki tanesinin tasarlanmasını çok baştan savma buldum. Jumanji'nin evrenini çizgifilm versiyonunu bile tamamen izleyerek çözebilirlerdi ama buna bile tenezzül etmemişler. İlgilenenler için https://www.imdb.com/title/tt0115228/
Yamyamlar, korsanlar, mağara adamları, orta çağa dair atmosferler daha yaratıcı ve fantastik bir oyun dünyası sunacaktı eminim. Babun sahnesinde bir tek Jumanji'de olduğumuza inandım. Kendine inandıramayan bir film başarılı bir film değildir. Üzgünüm ama ben vasat buldum.
error_outline
2 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
devekuşları kalp ben:)
error_outline
2 yıldan fazla önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Tam da afişte göründüğü gibi bir film. Sinemaya giderken bu filme dair bütün beklentilerinizi yerine getiriyor. Bir önceki filmi beğendiyseniz bunu beğenmemeniz için bir sebep yok :) eğlence aksiyon vs hepsi kararında. Severek izledim
error_outline
neredeyse 3 yıl önce