Jurassic Park (1993)

Jurassic Park (1993)

Puan Like 8.8 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
127 dakika
TAGUT John Hammond, DNA moleküllerinden yaratılan genetik mühendisliği ürünü dinozorların bariyer arkasında özgürce dolaşmasını öngören Jurassic Park projesini hayata geçirmiştir. Sekiz yıl sonra Isa Sorna adası dışında bir başka adada bilimsel çalışmalar yapılmış ve burada bazı yeni türlerde dinozorlar üretilmiştir. Büyük bir Jurassic Park deneyimi yaşamış olan Paleog Dr. Allen Grant, dinozor kemikleri üzerinde yaptığı araştırmalarına devam eder. Bir gün kapısını çok zengin olduklarını söyleyen bir karı-koca çalar. Çift, Grant'e Jurassic Park tesisine uçakla bir tur düzenlemek istediklerini ve kendisinin onlara eşlik etmesini isterler. Allen başta isteksiz görünse de teklifi ciddi bir ücret karşılığında kabul eder. Ancak işler istedikleri gibi gitmeyecektir.

Yorumlar

muratdnmz profil resmi
muratdnmz
fena sayılmaz abartılacak bişey yok :) yıl 93 harikadır o zamanlar için sanırım ama daha iyileri vardı biliyoruz ör: geleceğe dönüş , star wars falan o yüzden onların yanında hiç bişey :)
6 ay önce
orhanbayram profil resmi
orhanbayram
Jurassic park hayranı olarak filmi 50 defa izlemişimdir :D
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Spielberg' ün şaheserlerinden biri. Döneminin çok ilerisinde kaliteli bir macera-gerilim. Film harika bir hayalgücünün ürünü. Benim filmle ilgili tek sıkıntım oyuncululardı. Sam Neill'le yıldızım pek barışmasa da rolünün hakkını vermiş. Jeff Goldblum ve Samuel Jackson ile ilgili de bir problemim yok. Fakat Laura Dern ve şu çocuklar çok can sıkıcıydılar bence. Abartılı oyunculuklar sergilediklerini düşünüyorum tamam olay pek de rastlanan bir olay değil ama acayip şekillere girmeye ne gerek var. Bazı ufak hatalar da görmezden gelinebilir.
3 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bide şunu hatırlıyorum bu filmle ilgili. Babamla sinemaya son gidişimizdi İzmir'de karacan sineması'na. Koltuğumuza biri oturmuştu babam kavga etmişti adamla. Babam hala sağ sıkıntı yapmayın. Kavga etmeye devam ediyor ama sinemaya gitmeyi bıraktı sadece :D
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
DAHİYANE FİKİR DAHİYANE FİLM Öyle müthiş bir hayal gücü ki, ancak bunu Steven Spielberg çekebilirdi. Hiç olmayacak birşeyin, mantığa uydurulup insanın inanımına sunulması...Her yaşa hitap eden bir seyirlik.
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hem yenisi çıkacakken seriyi hatırlayayım diye hem de arşiv yapıyorum ve 10 yılı aşkın süredir izlemeyip hd indirmişken seriye başlayayım dedim. Çocukluğumun en sevdiğim filmlerindendi. Hala değişen bişey olmadı büyük bir keyif ve heyecanla izledim. Kesinlikle efsane. Zaten Spielberg'in çıldırdığı zamanlar. İnanılmaz macera filmleri kazandırmış iyiki de yapmış :D Bir de şu meşhur Jaws'ı izleyeceğim umarım :)
4 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Dinozorları çok merak ediyorum ha
4 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Nasıl seviyorum belli değil.Hiç sıkılmayacağım filmdir.Spielberg dehasıdır.Severek,imrenerek, vay be diyerek izlenir...
4 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Benim gibi dinazorlara merakınız varsa kesinlikle izlenilir.!
neredeyse 5 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İlkinin tadı ikincisinin heyecanı bunda yok amma velakin, Dinazorlar Candır
neredeyse 5 yıl önce

Jurassic Park filmini beğenenler

Jurassic Park filmini içeren raflar

Jurassic Park filmi hakkında ilgi çekici içerikler