Jurassic Park 4 (Jurassic World) (2015)

Jurassic Park 4 (2015)Jurassic World

Puan 7.6 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Suç, Gerilim, Bilim Kurgu
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
124 dakika
196
15
687
52
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
İlk filmde Doktor Malcolm şöyle diyordu; "tanrı dinozoru yarattı, tanrı dinozoru yok etti. Tanrı İnsanı yarattı, insan tanrıyı yok etti. İnsan dinozoru yarattı." Bu bölümün devamında beklendiği gibi "insan dinozoru yok edecek" düşüncesini temel alıyor film. Bunu yaparken insanların ve dinozorların aile içi ilişkileri karşılaştırılıyor. Kardeşlik, bağ, ayrılık ve mücadele için birleşen insanlar gibi gibi tatlı anlamlar barındırıyor. Üç filme de gönderisi oldukça boldu. Duygulandım, korktum. Korktuğum dinozor için üzüldüm. Bunların hepsini yaşatabildiği için de etkiledi beni. Yolundan hiç şaşmamış; Hollywood vari yanını insani ve gerçekçi eylemleriyle kapatıyor. Kontrol odası ritüeli devam ettiriliyor tabi esprileri de öyle. İzleyin diyorum. Işıklar içinde sör Richard Attenborough. "Hiçbir masraftan kaçınmadık."
report_problem
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çocukluğuma döndüm resmen.. çok özlemişim bu filmi.. jurassic park kadar müthiş, harika, efsane.. filme tek kelimeyle bayıldımmmm..
report_problem
3 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
nefis bir film, aksiyon hiç durmadı. Çok beğendim.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
report_problem
4 yıl önce
KerseL profil resmi
KerseL
Park yeniden açılıyor ve teknolojinin niğmetlerinden sonuna kadar yararlanan film,görselliği ve düşmeyen temposuyla nefes aldırmadan izettiriyor. İlk filme yapılan göndermelerde oldukça güzeldi.
report_problem
4 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Fena değildi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
En iyi jurassic park filmi olmayabilir konu açısından ancak günümüzün teknolojisini muhteşem kullanmışlar ve muazzam bir film ortaya çıkmış. Şunuda söylemeden edemedim Chris pratt e ciddi adam rolü hiç yakışmamış onun yerine daha iyi biri seçilebilirdi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Neutrino profil resmi
Neutrino
Bazı filmlerin yeni versiyonları çekilmemeli.Orjinallerden sonra bu rezaletti.
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Açıkçası ben en iyi Jurassic filmi olduğunu düşünüyorum tamam ilkinin yeri ayrı ama bana göre bu film gerçekten aşmış. Görsel efektler olsun oyuncu kadrosu olsun teknik açıdan olsun bence neredeyse mükemmeldi. Favori filmlerimden biri oldu.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Keyifli güzel bir aksiyon filmi olmuş. Fakat önündeki Jurassic Park'la kıyaslayınca onun kadar mükemmel değildi. ki onda hem Spielberg farkı hem de Crichton'ın kalemi vardı, bir de tatlı amcamız John Hammond tabi. O seriyle kıyaslamayınca gerçekten güzeldi yinede. Oyunculuklar mükemmel değil bir kaç ufak mantık hatası da olsa güzeldi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Mutlaka izlemeliyim dedigim bir film degildi, gorsel efektler icin gittim izledim zaten, 3D gercekten fark yaratiyor. Beklentilerimi de fazlasiyla karsiladi, tavsiye ederim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Oldukça rahat izlenen keyifli bir film. Tabi ki ilk filmin yarattığı etkiden uzak ama bu biraz da artık hikayeye ve efektlere alışkın olmamızdan kaynaklı. Zaten yapımcılarda bunu fark etmişki filme godzillayı transfer etmişler :) sonuç olarak vadettikleri gerçekleştirebilen hızlı bir yaz filmi olmuş...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Ah çocukluğuma döndüm. Efektler bir o kadar harika çok emek harcanmış. Tabi senaryo önceki gibi orjinal olmasada yaratıcı davranılmaya çalışılmış. Oyuncuların uyumu iyidi. Günümüzün teknolojisini iyi kullanmışlar. Keyifli vakit geçirebilisiniz :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
kahraman84 profil resmi
kahraman84
Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
92mali profil resmi
92mali
konusu elbette orjinal değil ancak gayet güzel efektleri var ve eğlenceli bir film.oyunculuklar güzel,sürükleyici bir yapıt.
report_problem
4 yıldan fazla önce