Jurassic World: Yıkılmış Krallık (Jurassic World: Fallen Kingdom) (2018)

Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018)Jurassic World: Fallen Kingdom

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
128 dakika
47
9
197
29
nomorecookie profil fotoğrafı
nomorecookie
Hayal kirikligi bir film. Izleyeli epey oldu aslinda ama aklimda tek kalan turuncu sacli ablamizin topuklularla trexlerden hizli kosmasi. Helal olsun.
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
bu filmleri neden yapıyorlar?! tamamen gereksiz, senaryosu bile olmayan bomboş bir film.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
İlk filmde Doktor Malcolm şöyle diyordu; "tanrı dinozoru yarattı, tanrı dinozoru yok etti. Tanrı İnsanı yarattı, insan tanrıyı yok etti. İnsan dinozoru yarattı." Film de hepimizin merak ettiği İnsan Dinozoru yok mu edecek yoksa kurtarmayı mı seçecek üzerine kurulu. Birkaç sahne ile duygusal yönü çok güçlendirilmiş. Kosta Rika'nın atmosferini yansıtmayan bir aurası var idi. Final filmi mi bilmiyorum, finalin daha can alıcı, etkileyici, vurucu, çarpıcı sahnelere yer vermesi gerektiğine inanıyorum. Saygı ile veda etmek gibi. Önceki filmdeki Emekliye ayrılan T.Rex'e atfen.. Filmin finalinde hayır o final bu final değil ben sondan bahsediyorum; serinin değil filmin :D her şeyin sonlandığına dair bir durum da çıkarmak mümkün. Devamının geleceğini düşünmek de zorlayınca mümkün. Bir iki mantık hatası dışında izlemesi keyifliydi. Örnek verecek olursak kafası yutulan bir adam nasıl hala yaşayabilir gibi. Taktiksel yaklaşımlardan kaçınılmamış. İnsanlar ölürken arka planda vıcık bir aşk teması işleniyor elbette. Bu kez yolundan hiç şaşmamış; Hollywood vari yanını insani ve gerçekçi eylemleriyle kapatıyor diyemiyorum. Başından beri savunduğu tezi kendi kendine çürüten yapısı sağ olsun; tanrı olmaya çalışmak hüsranla sonuçlandı. Siz var olmayan bir şey yaratırsanız yetinemediğiniz var olanın dengesi ile oynarsınız. Tanrı dinozoru yarattığında onu yok etti çünkü kendi kardeşlerini yiyen yaratıklar istemedi. Biz insanlar olarak bunu iki bin yıldır yapıyoruz. Tanrı mahcubiyetinden dolayı kaçtı, kirişi kırdı, topukları yağladı ya da her neyse yok oldu. İnsanlık kendini başı boş bir dünya yüzünden tanrı zannetmeye devam ediyor. Bu insanlar ulusları oluşturuyor. Emperyalist ve kapitalist devletleri. Filmde yer alan bir başka mesele de bu durumu besleyen canlı ticareti. Keşke kendi ortaya koydukları ürünler bir gün onları da ham yapsa. JURASSIC..
error_outline
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Açıkçası benim için hayal kırıklığı oldu. Bir beklentiyle de izlemedim ama anlamsız mesajlar içeren mantıksal olarak hiçbir yere oturtulamayan bir senaryo, karakterlerin anlamsız davranış dizgeleri vs. Aslında beğenmedim ama işte dinozorlar özellikle Blue hatırına kara listeme de girmedi.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Uzun zaman sonra dinazor görmek iyi geldi. İlk filme göre bence de geride kalmış. Ama biraz da Chris Pratt'ın Marvel evrenindeki Star Lord karakterine olan alışmışlığım mı desem ve Infinity War'da Thanos'a müdahalesi yüzünden bir çok ölüme neden oluşu nedeniyle mi artık ya da hepsi mi bilemedim. Burada alışamadım sanırım bu rolde görünce. İzlemeye değer ama dinazorları izlemek cidden çok güzeldi :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
İlk filmden biraz geride ama ne olursa olsun dinazorları izlemek keyifliydi. İnsanoğluna rahat batınca saçmalamasının bir sınırı olmuyor. Sonra da cezayı başka bir türe kesiyor. Ben dinazorların tarafındayım. Ben de olsam finalde aynı şeyi yapardım.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
gayet güzel bir film.. ilk başları biraz sıksa da ilerleyen süreleri sürükleyiciydi.. puanım : 7.6
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Daha önceki serilerde olduğu gibi bol aksiyonlu gelmedi bana. Hele ilk yarıda herhangi bir aksiyon yoktu. Gerilim deseniz o da yoktu. Benim en sevdiğim bir önceki olmuştu, soluksuz heyecanla izlemiştim. Beklentim daha yüksekti açıkcası; ama gene de izlenilesi.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Seriye uygun aksiyonu, komedisi gerilimi dozunda başarılı bir devam filmi olmuş. Ancak Hollywood'un artık bu küçükken hayvana o baktı ve birlikte savaşıp kötüyü yendiler kafasından çıkması ve farklılık sunması lazım örneğin rampage gib oda böyleydi. Bunun dışında seyir zevki yüksek güzel bir filmdi.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Eğlenceli tempoosu ve bok aksiyonuyla seyir keyfi yüksek bir film olmuş. Amaa gel gelelim serinin ilk filmine kıyasla hitap ettiği yaş düşmüş, gerilim artık yok denebilir (ki ilk film aynı zamanda bir gerilim filmiydi) bolca mantık hatası içeren ve bunları aksiyon ve tempoyla kapatmaya çalışan bir filmdi. Pratt dışında bi iki ufak rol haricinde bence oyuncu denebilecek bir isim yok. Başroldeki kadın bence çok vasat. Falan filan özetle izlerken sıkılmadım ama ilk film gibi de dönüp dönüp tekrar izlemicem. Düşük beklenti ve eğlenme ümidiyle izlenirse keyif alınır :) 6,5/10
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
meraktan bütün seriyi izlemiş biriyim en iyisi tabiki bu olmuş , Chris Pratt ın olması zaten ayrı bi iyi olmuş ilk 3 çok çok vaktiniz varsa yada bu türlere merakınız varsa izlenir bende 2 side yoktu izledm işmanım :D:D
error_outline
3 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Harikaydı! Serinin tüm filmlerini seviyorum,bence bu film en iyilerinden,en keyiflilerinden biri olmuş.Seriyi takip edenler izleyecektir mutlaka ama eğer seriyi izlememiş olsanız bile bu film tek başına yabancılık hissetmeden keyifle izletir:))
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Eglenceli bir film olmus. Çok fazla bisey beklemeden eglenmek icin izlenilir.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Tam sinemada izlemelik; heyecanı iyi olan bir filmdi. Ben bir önceki filme oranla bunda daha çok eğlendim açıkçası. Tek hayal kırıklığım Jeff Goldblum oldu, filmde daha fazla etkinliği olacağını sanıyordum ama üstadın rolü cameo'dan biraz daha fazlasıydı anca. Owen ile Claire'e yeni katılan karakterleri de sevdim bu arada, renk kattılar. Sanırım bu seri devam edecek ve küçüklüğünü dinozor manyağı olarak geçirmiş bir hayalperest olarak ben de asla hayır demeyeceğim. :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Gişe eğlencesi desem, ne demek istediğim anlaşılır sanıyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce