Baska Bir Ask Hikayesi (Kærlighed på film) (2007) afişi

Baska Bir Ask Hikayesi (2007)
Kærlighed på film

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
100 dakika
mineucar Evli ve iki çocuk babası olan adli tıp fotoğrafçısı Jonas mutlu olsa da hayatında bazı şeylerin eksikliğini hissetmektedir. Bir gün Julia adlı genç bir kadının araba kazasına tanık olur. Suçluluk duygusuyla, ağır yaralı kadını hastanede ziyaret eder veorada Julia'nın ailesi onu kızlarının Güneydoğu Asya'da tanıştığı erkek arkadaşı Sebastian zanneder. Genç kadın yarı kör ve hafızası hasar görmüş halde kendine geldiğinde Jonas, Sebastian rolünü oynamaya devam eder. Bir yandan Julia'yla bir yandan da kendi ailesiyle ikili bir hayat yaşamaya başlar. Ta ki bir gün çok ileri gittiğini ve işlerin kontrolünden çıktığını fark edene dek. Kendini geri çekmeye çalışsa da, Julia'ya aşık olunca bunu başaramaz.

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
bence aşktan çok kendi gerçekliğinden uzaklaşma arzusu ile bilinmeyene duyulan heyecanın ve tutkunun hikayesi. Kurgusu, sunumu çok iyi, film sizi kendine kilitlemeyi başarıyor. Tek dikkatimi dağıtan adamı fena halde ozan güvene benzetmem oldu :)
1 yıldan fazla önce
dreaf profil resmi
dreaf
ben asıl sebastiana çok üzüldüm adam sevmişti bee
neredeyse 2 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Kimin rafında gördüm de listeye aldım hatırlamıyorum fakat raflarına koyanlara teşekkkürler. İyimiş...
3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
soluksuz izletmesine rağmen kötü film. olağanüstü tesadüfler; yapay, abartılı karakterler ve tepkiler. bir film ya gerçeğe uygun ilerlemeli ya da gerçeküstü. gerçek bir hayatmış gibi ilerleyen hikayede karşıma çıkan gerçeküstü ayrıntılar kötü geliyor bana.
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
sıradan bir aşk hikayesi isimli bu filmde ironik olarak sıradışı birçok şey oluyor. evli ik çocuklu jonas: ''birlikte her açıdan mutluyuz. ama bu yeterli değil.'' diyor ve bir başka insanın hayatının gizemine kapılıp gidiyor. gerçekten de herşeyin iyi gitmesi bazı ruhları boğan o standart ve belirli hayat kalıplarını da dayatmaz mı insana bazen. bu kestirilebilirlik ve rutine binmiş yaşam üzerinden psikolojik okumalar da yapmamızı sağlıyor film. arkadaşıyla eşiyle yaşadığı gerilimin dışında yeni dahil olduğu hayattaki gerilim de biniyor bu sürecin üstüne. iki hayatın gerilimi jonas'ın üstüne bindikçe olaylar tuhaflaşmaya ve kontrol dışına çıkmaya başlayacaktır. ve gerilim ile dram uyumu mükemmel bir dozajda, müthiş bir soundtrack bombardımanıyla(film boyunca arka fonda çalan estrümental müzikler hipnotize ediyor adeta), bilerek eklenmiş teatral sahneler ile karşımıza çıkıyor. ''Her zaman bir kadına ihtiyaç vardır.'', ''Şaka yapmak hayatta kalmanızı sağlar.'', ''Güzel bir kadın ve gizem. Bütün siyah beyaz filmler böyle başlamaz mı?'', ''Kahve içip çene çalmak dışındaki o büyük dünyayı görmek isterdik.'', ''Sorumluluk almak istemedikleri için kaçan birçok insan gördüm.'', gibi güzel vecizeler yanında, aşkın beyindeki yeri ve aşk-huzur ikilemi dışında aşkın yeni bir arabaya benzetilişi gibi sahneleri vardır ki tekrar izlemek ister insan. gerilim dozajını arttırdıkça dram yükünü de arttıran ve baş-son uyumu gözetilerek yapılan finalde iyice birşeyleri doruğa çıkaran harika bir film. izlenmelidir..
3 yıldan fazla önce

Kærlighed på film filmini beğenenler

Kærlighed på film filmini içeren raflar

Kærlighed på film filmi hakkında ilgi çekici içerikler