Baska Bir Ask Hikayesi (Kærlighed på film) (2007)

Baska Bir Ask Hikayesi (2007)Kærlighed på film

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Danca
Ülke
Danimarka
Süre
100 dakika
22
1
51
46
Seda.. profil resmi
Seda..
bence aşktan çok kendi gerçekliğinden uzaklaşma arzusu ile bilinmeyene duyulan heyecanın ve tutkunun hikayesi. Kurgusu, sunumu çok iyi, film sizi kendine kilitlemeyi başarıyor. Tek dikkatimi dağıtan adamı fena halde ozan güvene benzetmem oldu :)
report_problem
4 yıl önce
dreaf profil resmi
dreaf
ben asıl sebastiana çok üzüldüm adam sevmişti bee
report_problem
4 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Kimin rafında gördüm de listeye aldım hatırlamıyorum fakat raflarına koyanlara teşekkkürler. İyimiş...
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
soluksuz izletmesine rağmen kötü film. olağanüstü tesadüfler; yapay, abartılı karakterler ve tepkiler. bir film ya gerçeğe uygun ilerlemeli ya da gerçeküstü. gerçek bir hayatmış gibi ilerleyen hikayede karşıma çıkan gerçeküstü ayrıntılar kötü geliyor bana.
report_problem
6 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
sıradan bir aşk hikayesi isimli bu filmde ironik olarak sıradışı birçok şey oluyor. evli ik çocuklu jonas: ''birlikte her açıdan mutluyuz. ama bu yeterli değil.'' diyor ve bir başka insanın hayatının gizemine kapılıp gidiyor. gerçekten de herşeyin iyi gitmesi bazı ruhları boğan o standart ve belirli hayat kalıplarını da dayatmaz mı insana bazen. bu kestirilebilirlik ve rutine binmiş yaşam üzerinden psikolojik okumalar da yapmamızı sağlıyor film. arkadaşıyla eşiyle yaşadığı gerilimin dışında yeni dahil olduğu hayattaki gerilim de biniyor bu sürecin üstüne. iki hayatın gerilimi jonas'ın üstüne bindikçe olaylar tuhaflaşmaya ve kontrol dışına çıkmaya başlayacaktır. ve gerilim ile dram uyumu mükemmel bir dozajda, müthiş bir soundtrack bombardımanıyla(film boyunca arka fonda çalan estrümental müzikler hipnotize ediyor adeta), bilerek eklenmiş teatral sahneler ile karşımıza çıkıyor. ''Her zaman bir kadına ihtiyaç vardır.'', ''Şaka yapmak hayatta kalmanızı sağlar.'', ''Güzel bir kadın ve gizem. Bütün siyah beyaz filmler böyle başlamaz mı?'', ''Kahve içip çene çalmak dışındaki o büyük dünyayı görmek isterdik.'', ''Sorumluluk almak istemedikleri için kaçan birçok insan gördüm.'', gibi güzel vecizeler yanında, aşkın beyindeki yeri ve aşk-huzur ikilemi dışında aşkın yeni bir arabaya benzetilişi gibi sahneleri vardır ki tekrar izlemek ister insan. gerilim dozajını arttırdıkça dram yükünü de arttıran ve baş-son uyumu gözetilerek yapılan finalde iyice birşeyleri doruğa çıkaran harika bir film. izlenmelidir..
report_problem
6 yıl önce