Prenses Kaguya Masalı (Kaguyahime no monogatari) (2013) afişi

Prenses Kaguya Masalı (2013)
Kaguyahime no monogatari

Etiketler
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
137 dakika
Melinoe FAKİR BİR ORMAN KÖYÜNDE BAMBU SATARAK HAYATINI KAZANAN BİR ODUNCU , BİR BAMBU FİLİZİNDEN KAGUYA ADINDA , MİNİK BİR PRENSES ÇIKTIĞINI GÖRÜR. EVE GÖTÜRDÜĞÜ PRENSES BİR BEBEĞE DÖNÜŞÜR. DAHA SONRA DA BÜYÜYÜP GERÇEK BİR PRENSES OLUR. GÜZELLİĞİ SEBEBİYLE ÇEVRESİNDEKİ HERKESİ ETKİLEYEN KAGUYA, BİRÇOK KİŞİDEN EVLİLİK TEKLİFİ ALIR. YILLAR BOYUNCA, PRENSESE KENDİ ÇOCUĞU GİBİ DAVRANAN ODUNCU VE KARISININ AKLINDA HEP AYNI SORU VARDIR: BU GÜZELLER GÜZELİ KIZ KİMDİR VE NEREDEN GELMİŞTİR?? ESKİ BİR JAPON MASALINDAN UYARLANAN FİLM, 'RUHLARIN KAÇIŞI' VE 'PRENSES MONONOKE' GİBİ FİLMLERİYLE TANINAN STÜDYO GHİBLİ'DEN ÇIKAN BİR ANİMASYON.

sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Biraz fazla uzun ve bir anime için fazla gözyaşı dolu olsa da, Kaguya'nın bambudan doğduğu ilk sahneyle, bulutların üstünde Ay'a gittiği son sahne büyüledi
1
2 ay önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
böyle hüzünlü anime mi olur:(...çoooookkkkk güzeldiiii...
1
9 ay önce
cizgisizdefter profil resmi
cizgisizdefter
Film bize Japon kültürünü ve gerçek mutluluğun aslında ne olduğunu anlatıyor. Çizgileri ve renkleri o kadar doğal ki. Kesinlikle izlenmeli.
0
10 ay önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Harika çizimler. Anime severler izlemeli..
1
1 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
keyifle izletmesine rağmen, çok fazla ders verir gibi olduğundan sanırım, final bölümündeki duygu yoğunluğu dışında pek etkilemedi beni.
1
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Festival kapsamında hiç ara vermeden izledim ve film çok güzel içine aldı beni. Tam sıkılıyorum güzel sürprizlerle yeniden dikkatimi çekiyor. Bittiğinde ise bu hayal gücünü kıskandım gerçekten. İnsan bu hayal gücüyle neler yapmaz ki, ama adamlar film yapmayı tercih ediyor, sinemaseverler olarak çok şanslıyiz bence:) ayrıca salonda hickiriklara boğulan da oldu. Ağlamaya meyilliyseniz yaniniza mendil almayi unutmayın. Öptüm ki bye.
6
1 yıldan fazla önce
Rasputin profil resmi
Rasputin
izlerken insana pek çok duyguyu hissettiren, gerçekten masalı yaşatan çok güzel bir yapım.
renkler, karakterler ve mimikler çok çok güzel.
puan; 8,6
0
neredeyse 2 yıl önce

Kaguyahime no monogatari filmini beğenenler

Kaguyahime no monogatari filmini izlemek isteyenler

Kaguyahime no monogatari filmini içeren raflar

Kaguyahime no monogatari filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön