Kahpe Bizans (1999)

Kahpe Bizans (1999)

Puan Like 7.9 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Çerezlik
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
97 dakika
Arcadia Bizans ve Nacarlar arasında çok uzun süredir bir savaş vardır.Bu savaş taa ki Nacar çocuğunun Bizans çocuğu yerine geçene kadar sürer. Bizans çocuğu ( aslı nacardır ) ile Nacar çoçuğu yer değiştirince komik ve ilginç bir hikaye başlar.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Absürt komedi filmleri arasında yeri çok farklı olan Türk filmi. Dünya'da ki Absürt trendini çok güzel yakalayıp kendi hikayelerimizle harmanlamışız. Saçmalık sınırı zorlanmamış ve kasıntı sahneler olmamamış. Müzikleri de yöresel olduğundan sizi direk kendine bağlıyor. Şimdi ki komedi filmleri Kahpe Bizans'dan örnek olması gerekirken, gidip saçma sapan, insan mantığına hakaret eden filmler çekiyorlar. Ülkemizde en çok kullanılan "osuruk" , "küfür", "saf karakter" şeytan üçlemesinden kurtulmadıkça komedi filmleri gelişmez, gelişemez.
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir absürt komedi ki absürt yapımları aslındapek beğenmem. Filmin müzikleri de çok başarılı. Eğlenceli müzikler kadar Cem Karaca'nınkiler de tabii.
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
tatlı bir eğlencelik. türk tarihi filmleriyle tatlı tatlı dalgasını geçmiştir. kara muratlar, battal gazileri bir de burada izleyin !
neredeyse 4 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
her ne kadar absürt olsa da yine eğlenceli ve komikti :)
4 yıl önce
kont.h.es profil resmi
kont.h.es
Türk Sinemasının en komik, eskimeyen filmlerinden biri :) hala komik, hala güzel...
4 yıldan fazla önce

Kahpe Bizans filmi hakkında ilgi çekici içerikler