Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak (Boats Out of Watermelon Rinds) (2004)

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak (2004)Boats Out of Watermelon Rinds

Puan 7.9 (12 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
97 dakika
282
10
873
431
arifcicek profil resmi
arifcicek
Gerçekçi bir köy hayatı gibi... Köyde yaşayan çocukların umutlarını yansıtan bir film. Berberin filmin yönetmeni olduğunu öğrenince bir şok yaşamadım değil.
report_problem
1 ay önce
serkan2335 profil resmi
serkan2335
başyapıt bir film
report_problem
8 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Filmin samimiyeti ne zamandır izlediğim yüksek bütçeli bol efektli filmlerden sonra derin bir yayla havası gibi geldi. Filmin büyük bütçesi büyük iddiaları olmasa da umudu var heyecanı var...
report_problem
2 yıldan fazla önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Küçücük dünyaları içerisinde ellerindeki imkanlar doğrultusunda hayallerinin peşinden giden mükemmel çocukların hikayesi...
report_problem
2 yıldan fazla önce
aylinaykut profil resmi
aylinaykut
Hayatımda izlediğim en anlam yüklü film. İçimde küçük bir burukluk, bir tutam da sevinç bıraktı. Herkes kesinlikle 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak' adlı başyapıtı izlemeli.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
EgeM profil resmi
EgeM
Karpuz kabuğundan gemiye binersen çabuk inersin.. :) ölürüm size ben yüreği güzel çocuklar ... Harikaydı.
report_problem
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
EFSANE OLMAYA ADAY OLABİLİRDİ Ama oyuncular da yetersiz kalmış, yönetmen de. Birşeylerin eksikliğini baştan sona hissedebiliyorsunuz. Niyet iyi ama, maalesef...
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
İyi niyetli bir çalışma. Elbette bir klasik değil ama köyde kendi imkanlarıyla sinema filmi çevirmeye niyet etmiş, azmetmiş birinin otobiyografik filmi.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
oguzhank8 profil resmi
oguzhank8
Yaklaşık 1-2 saattir bu filme yorum yapsammı yoksa yorum yapmadığım tek film mi olsa diye düşünüp duruyorum ama sanırım yine kendimi tutamayıp yapacağım... Karpuz kabuğundan gemiler yapmak bu bütçeye en çok yakışacak isim bu olsa gerek bu samimiyet bu sıcaklık bu içtenlik bu müzik her şeyiyle mükemmel insanın hiçbir satırı atlamayası geliyo ancak böyle olunca her şey birbirine giriyo.. Karpuz kabugundan gemiye binerseen çabuk batıveemiş. İşte bu sahne içime en çok yer eden sahnedir.İnsanın içinde ne var ne yoksa söküp atan sahne sanki tek sorunumuz o çocuk oluyor bi anda ve biyografi olduğu için mutlu oluyorsunuz çünkü başarmışki bu filmi çekmiş diyorsunuz içinizde bir umut hep yaşıyor filmin sonuna doğru dramın dibine vuruyor ama final etkileyici oluyor film bittiğinde ise hayattaki sorunlarınızdan bir an olsun arınıyorsunuz yüzünüz gülüyor.İzlediğim en harika Türk filmlerinden biri oldu iki gün önce gecenin 2 sinde izlediğimde sonrasındada araştırınca Ahmet Uluçay'ı kaybettiğimizi öğrendim başımız sağolsun yorumları yazarken bile sahneler gözünün önünden geçiyor insanın ve duygulanıyor bu bütçede bu saflık yakışırdı..
report_problem
5 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Kütahya'nın köyünden dünyaya alman bir turistin verdiği el kamerasıyla meydan okudu Rahmetli Ahmet Uluçay. Sineması o kadar büyüktü ki, küçücük hikayeleri koskoca salonlara, yarışmalara, ödüllere taşıdı. Sinemanın gerçekte toplumsal bir mesele ve insanlık derdi olduğunu, sanatın imkansız olanı olmadığını, karpuz kabuğundan gemiler yaparak hatırlattı bu adam. Türk Sinemasının en iyi 10 işin'den biridir bence. Hikayeler ve Sanat herkesindir....
report_problem
5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Yorumlardan dolayı beklentim çok artmıştı onları pek karşılamadı fakat yine de hoş bir filmdi.
report_problem
5 yıl önce
ABGOKSER profil resmi
ABGOKSER
huzur verici
report_problem
5 yıldan fazla önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
İnsana sebepsiz neşe katan film :) İstemsiz gülümseyerek izliyorsunuz filmi çok doğal çok gerçek , olduğu gibi her şey .
report_problem
5 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
o kadar samimi ki...
report_problem
5 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Bu filmi çekeni , yapımda emeği geçeni alnından öpesim geldi . Bana yer yer ' Cinema Paradiso ' ve ' Stand by me ' filmlerini anımsattı .
report_problem
5 yıldan fazla önce