Rüzgârli Vadi (Kaze no tani no Naushika) (1984)

Rüzgârli Vadi (1984)
Kaze no tani no Naushika

Puan Like 8.0 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
117 dakika
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
benden yaşlı olmasına rağmen o kadar taze ve o kadar güzel ki :) insanların doğa üzerindeki etkisine dair harika bir masal. Bu açıdan Prenses Mononoke ile benzerlik taşıyor denilebilir.
12 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Miyazaki yine harikulade bir animeye imza atmış. Miyazaki'nin animelerinde hep karşılaştığımız doğa ve sevgi unsurları ön plandaydı. o kadar doğal içten hissettiiriyor ki gözyaşlarımı tutamadım, insanlığın doğayla ve diğer halklarla mücadelesini konu alan bir animeydi çok etkileyiciydi mutlaka izleyin söz konusu Miyazaki ise fazla söze gerek yok...
neredeyse 4 yıl önce
selinblgn profil resmi
selinblgn
1984 yapımı olduğuna inanamıyor insan ve özellikle hala bir animasyon adına film yapamamış bizler için . Kesinlikle izlemeye değer ... Miyazaki'nin hemen hemen her filmde olan gökyüzü , su ve rüzgar unsurlarına rastlıyoruz .En önemlisi de doğanın gücüne ve insanlığın can çekişine tanıklık ediyorsunuz.
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Miyazaki' nin animelerinin belki de hepsini çocukken izlemişliğim var ama şöyle en baştan bir hafıza tazeleyeyim dedim. Gerçekten harika bir anime. Kurgu, konu ve melodiler harika. Sonlarda oldukça duygulandım.
4 yıl önce