Rüzgârli Vadi (Kaze no tani no Naushika) (1984)

Rüzgârli Vadi (1984)Kaze no tani no Naushika

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
117 dakika
131
0
273
105
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Şu insanoğlu doğaya hükmetme gücünü kendinde gördüğü ve doğanın kaynaklarını da malı olarak tanımladığı için doğayı hızla ve acımasızca hırpalamakta, tüketmekte. Yine içimize doğa sevgisini aşılayan bir Miyazaki animesi ♡
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
benden yaşlı olmasına rağmen o kadar taze ve o kadar güzel ki :) insanların doğa üzerindeki etkisine dair harika bir masal. Bu açıdan Prenses Mononoke ile benzerlik taşıyor denilebilir.
error_outline
5 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Miyazaki yine harikulade bir animeye imza atmış. Miyazaki'nin animelerinde hep karşılaştığımız doğa ve sevgi unsurları ön plandaydı. o kadar doğal içten hissettiiriyor ki gözyaşlarımı tutamadım, insanlığın doğayla ve diğer halklarla mücadelesini konu alan bir animeydi çok etkileyiciydi mutlaka izleyin söz konusu Miyazaki ise fazla söze gerek yok...
error_outline
8 yıldan fazla önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
1984 yapımı olduğuna inanamıyor insan ve özellikle hala bir animasyon adına film yapamamış bizler için . Kesinlikle izlemeye değer ... Miyazaki'nin hemen hemen her filmde olan gökyüzü , su ve rüzgar unsurlarına rastlıyoruz .En önemlisi de doğanın gücüne ve insanlığın can çekişine tanıklık ediyorsunuz.
error_outline
8 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Miyazaki' nin animelerinin belki de hepsini çocukken izlemişliğim var ama şöyle en baştan bir hafıza tazeleyeyim dedim. Gerçekten harika bir anime. Kurgu, konu ve melodiler harika. Sonlarda oldukça duygulandım.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce