Kedi (Nine Lives: Cats in Istanbul) (2016)

Kedi (2016)Nine Lives: Cats in Istanbul

Puan 8.1 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Belgesel, Huzur
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
79 dakika
49
2
90
49
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Kedilerin güzelliğini biliyorduk peki ya insanların guzelligi? Bu belgesel bana hala güzel insanlar varmış dedirtti. Kedi seven sevmeyen herkesin izlemesi gerek bence. Çünkü kedileri tanıyıpta sevmemek imkansıza yakin. Sevdiriyor kendilerini sipalar :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok kaliteli ve insanda çok büyük ilgi uyandıran bir belgesel olduğunu söyleyemem ama hoş bir belgesel olmuş genel olarak. 6/10
report_problem
1 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Çocukluğumdan beri hep kedileri sevdim. Çocukken 1 defa besledik ve ondan sonra kedi sahibi olamadım ne yazık ki. Ta ki 2 ay öncesine kadar. Bu belgeseli 2 ay önce bize sığınan canım kızım Ponçik'le birlikte izledik. Kendisi ve kediler hakkında daha sonra uzunca bir yazı yazacağım burada ki kedi severlere bir katkım olsun. Belgesele gelirsek ilk 15 dakika benim vahşi kızım film olduğunu anlamayıp ekrana ataklar gerçekleştirse de daha sonra koltuğuna kuruldu ve gözlerini ayırmadan izledi benim gibi. Evet belgesel çok kısa ve kediler başta olmak üzere hayvanlara yapılan eziyetlere yer verilmemiş ama benim gibi kedi severler için kısacık da olsa bu kadar sevimli yaratığı bir arada görmek çok huzur vericiydi.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Anlatmaya gerek yok. izleyince beğeniyorsun...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Hepsi birbirinden minnoş kedileri izlemeye doyamadım, hele o Gamsız sen nasıl güzel bir şeydin öyle ^^ İstanbul'un güzelim semtleri, insanlarının sıcaklığı, ilgisi çok güzeldi, keşke herkes böyle olsa dedirtti. İzleyin, izlettirin.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok samimi bir belgeseldi. Kediler ne sıklıkla çiftleşir, nasıl avlanır, iskelet yapısı nasıldır gibi bilgilerden uzak, bildiğin bir karakter belgeseli olmuş. Gidip bir kedi edinir miyim bilmem ama kedilere çok farklı gözle bakmaya başlayacağım kesin. Kedi sahipleri ya da sevenleri çok güzel anlatmışlar kedileri. Hiçbir kitapta, bilimsel araştırmada bulamayacağım şeyler öğrendim. Şahaneydi.
report_problem
2 yıldan fazla önce
untildawn profil resmi
untildawn
Güzel belgesel olmuş emeği geçen tüm hayvanseverlere teşekkürler.
report_problem
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Aslında kediler bahaneymiş. Ben İstanbul'umu özlemişim. İzledim, kokladım, dinledim... Hasret giderdik. Müzikleri de güzeldi.
report_problem
2 yıldan fazla önce