Kedi (Nine Lives: Cats in Istanbul) (2016)

Kedi (2016)Nine Lives: Cats in Istanbul

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Belgesel, Huzur
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
79 dakika
68
4
129
52
merodesidero profil fotoğrafı
merodesidero
İzlenilen süre boyunca "auuğğğ"latan bir belgesel. Sanki terapiden çıkmış gibi huzur doluyum. Yalnız aklım pazarda yaralı bulunan yavruda kaldı. Keşke onun akıbetini de öğrenebilseydik. :(

"Ayağınızın dibinde kafayı dikip size bakan ve miyavlayan bir kedi; hayatın size gülümsemesidir." Bu sözü evimin her köşesine asmak istiyorum.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Bitirdikten sonra içimdeki sevgi ve mutluluğun arttığını hissettim. Yurt dışında da izlenen ve beğenilen bir yapım; böyle oluşunun da ülkemiz adına pozitif bir bakış açısı katacağını düşünüyorum.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
ayağınızın dibinde durup size bakan ve miyavlayan bir kedi hayatın size gülümsemesidir
error_outline
2 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Ne gerek vardı böyle bir belgesele diye düşünmeden edemiyor insan
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Bence son dönemde yerli belgeseller içindeki en iyi belgeseldir. Atmosfer, çekimler, kurgu ve hikaye müthiş. Kedi sevenlerin kesinlikle izlemesi gerekir.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Kedilerin güzelliğini biliyorduk peki ya insanların guzelligi? Bu belgesel bana hala güzel insanlar varmış dedirtti. Kedi seven sevmeyen herkesin izlemesi gerek bence. Çünkü kedileri tanıyıpta sevmemek imkansıza yakin. Sevdiriyor kendilerini sipalar :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Çok kaliteli ve insanda çok büyük ilgi uyandıran bir belgesel olduğunu söyleyemem ama hoş bir belgesel olmuş genel olarak. 6/10
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Çocukluğumdan beri hep kedileri sevdim. Çocukken 1 defa besledik ve ondan sonra kedi sahibi olamadım ne yazık ki. Ta ki 2 ay öncesine kadar. Bu belgeseli 2 ay önce bize sığınan canım kızım Ponçik'le birlikte izledik. Kendisi ve kediler hakkında daha sonra uzunca bir yazı yazacağım burada ki kedi severlere bir katkım olsun. Belgesele gelirsek ilk 15 dakika benim vahşi kızım film olduğunu anlamayıp ekrana ataklar gerçekleştirse de daha sonra koltuğuna kuruldu ve gözlerini ayırmadan izledi benim gibi. Evet belgesel çok kısa ve kediler başta olmak üzere hayvanlara yapılan eziyetlere yer verilmemiş ama benim gibi kedi severler için kısacık da olsa bu kadar sevimli yaratığı bir arada görmek çok huzur vericiydi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Anlatmaya gerek yok. izleyince beğeniyorsun...
error_outline
5 yıldan fazla önce
EsraG. profil fotoğrafı
EsraG.
Hepsi birbirinden minnoş kedileri izlemeye doyamadım, hele o Gamsız sen nasıl güzel bir şeydin öyle ^^ İstanbul'un güzelim semtleri, insanlarının sıcaklığı, ilgisi çok güzeldi, keşke herkes böyle olsa dedirtti. İzleyin, izlettirin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çok samimi bir belgeseldi. Kediler ne sıklıkla çiftleşir, nasıl avlanır, iskelet yapısı nasıldır gibi bilgilerden uzak, bildiğin bir karakter belgeseli olmuş. Gidip bir kedi edinir miyim bilmem ama kedilere çok farklı gözle bakmaya başlayacağım kesin. Kedi sahipleri ya da sevenleri çok güzel anlatmışlar kedileri. Hiçbir kitapta, bilimsel araştırmada bulamayacağım şeyler öğrendim. Şahaneydi.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
untildawn profil fotoğrafı
untildawn
Güzel belgesel olmuş emeği geçen tüm hayvanseverlere teşekkürler.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Aslında kediler bahaneymiş. Ben İstanbul'umu özlemişim. İzledim, kokladım, dinledim... Hasret giderdik. Müzikleri de güzeldi.
error_outline
6 yıldan fazla önce