Keloglan ile Cankiz (1972) afişi

Keloglan ile Cankiz (1972)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Komik
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
52 dakika
Ricky.McFloyd Padişahın kızıyla evlenmeyi aklına koyan Keloğlan'ın komik maceraları anlatılıyor. Padişahın kızı Sultan'ın taliplisi olan erkeklerin arasında yapılacak yarışlar sonunda kazanana gelin olacağını duyan Keloğlan annesini saraya gönderir. Sultan kız nazlı, akıllı ve kurnazdır. Kendisiyle evlenmek isteyen birçok taliplisi vardır. Ama Keloğlan kararlıdır, padişahın kızını köye gelin getirecektir. Bunun için bir silahşoru kendisine ders vermeye ikna eder. Yapılacak yarışlarda herkesi yenecek ve gelinin sahibi olacaktır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Sherlock.1854 profil resmi
Sherlock.1854
Oyuncu listesi hatalı. Filmde Şener Şen oynamadığı halde listede yer almaktadır.
1
1 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Keloğlan masallarında olduğu gibi önceki hikayelerden bağımsız devam eder. Yani Ay Kız'ı almasına rağmen, yeni filmde Ay Kız bulunmamaktadır ve Keloğlan gene kendine eş aramaktadır. Sanki her seferinde tekrar dünyaya geliyormuş gibi. Bu filmde de çocukluğumun korku dolabında saklı kalan çok çirkin bir kadın vardır. Sesi çok güzeldir ama ne yazık ki önemli olan iç güzelliği cümlesi pek iç rahatlatmamaktadır. Ve sorunu çözmek için gene padişahın kızını isteme yoluna düşer. Tabi gene akıl ve çeviklik gerektiren bir yarışmadan geçmesi gerekmektedir. Yolda karşısına kafasına sepet geçirmiş olan bir cüce çıkar. Tahmin edin kim olabilir bu cüce? Aydın Babaoğlu evet. Bastıbacak'ı da yanına alıp yollarına devam ederler. Ve Ali Cengiz Usta isminde birini bulmak için yola koyulurlar.

Bir sahnede birbiri ile savaşan iki zırhlı şövalye görür ve ayırmak isterler bir de ne görsünler Ali Cengiz Usta ile Cankızdır. Ali Cengiz Usta karakterini Reha Yurdakul oynamıştır. Padişahı kimin oynadığını hatırlamıyorum ama bu kez grip bir padişah vardır ve İlk filmdeki Padişahım çok yaşa esprisi devam etmektedir. Keloğlan'ı yarışmaya hazırlayan Ali Cengiz Usta'nın kızı Cankız Keloğlan'a aşık olur ve içten içe kazanmasını istemez. Padişahın kızı çok sinir bir tiptir. Yarışmacılar arasında, Viking, Arap, Don Kişot ve Demirhan bulunmaktadır. İlk yarış ok atma ikinci mızrak ve sonuncu da kılıç kılıca düellodur. Demirhan ile Keloğlan savaşır. Keloğlan'ın yarışı durdurup Demirhan'la alay ettiği sahneler çok komiktir. Zırhına dokunur falan. Cankız Keloğlan'a hep salak, gene kazanıyor der. Prenses, Keloğlana varmamak için babasından yeni bir yarışma düzenlemesini ister. Can kız da bunun üzerine "Babam kavgadan anlamaz, havanı alırsın, Cankıza kalırsın" der.

Ertesi gün kıran kırana bir mücadele gerçekleşir. Keloğlan dayak yerken Cankız gülerek seyreder. Psikopat mıdır nedir. Tam o sırada Keloğlan, Demirhan'ın tikini keşfeder. Hop gıdı gıdı hop gıdı gıdı diye dalga geçerek yener. En unutulmaz sahnesi Bastıbacak ile birlikte horoz, tavuk kılığına girip saraya girerek herkesi korkuttukları sahnedir. Biraz zorlayın hafızanızı. Hatırladınız bakın.
0
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
En beğendiğim keloğlan filmi sanıyorum. Rüştü Asyalı'nın film içinde seslendirdiği oldukça güzel şarkılar da mevcut.
1
neredeyse 3 yıl önce

Keloglan ile Cankiz filmini beğenenler

Keloglan ile Cankiz filmi hakkında ilgi çekici içerikler