Suyun Rengi (Khadak) (2006) afişi

Suyun Rengi (2006)
Khadak

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Belçika
Süresi
104 dakika
Sezgii Bagi (Batzul Khayankhyarvaa), dedesi ve annesinden oluşan mütevazi ailesi ile birlikte Gobi Çölünde çobanlık işini sürdürmektedir. Hükümet hayvan vebasını bahane ederek tüm göçebe aileleri madenlerde ve hükümet işlerinde çalıştırmak üzere toplar ve gettolarda yaşamaya iter. Bagi ve Shamannes ruhlar aleminde, Bagi’ nin aşkı Zozoya ve arkadaşları da reel dünyada varlıklarını sürdürebilmek için mücadeleye girerler. Çöl büyümektedir ve çöl asla kaybetmez. Sundance ve Venice film festivalleri dahil toplamda 16 ödül kazanan yapım, Asya steplerinde yaşayan insanların dramını ele alıyor.

Yorumlar

Sezgii profil resmi
Sezgii
Sanat filmi olarak anılması gereken, güzel bir yapım. Şamanizm ve Moğol kültürünü hoş bir şekilde anlatıyor. Üzülüyorsunuz içten içe, ama normal de geliyor bir yandan. İlginç.
0
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
mistik hikayesiyle ilginç bir zorunlu dönüşüm-göç filmi. topraklarından, hayvanlarından ve yaşam tarzlarından koparılan insanların dramı ve sessiz isyanı. tam olarak algılayabilmek için moğol kültürüne ve tarihine dair bilgi sahibi olmak gerekiyor gibi. göze batan aksaklıkları olmasına rağmen, bence etkileyici müziği ve görüntüleri nedeniyle beğendim.
0
neredeyse 3 yıl önce

Khadak filmini beğenenler

Khadak filmini içeren raflar

Khadak filmi hakkında ilgi çekici içerikler