Elçiyi Öldür (Kill the Messenger) (2014) afişi

Elçiyi Öldür (2014)
Kill the Messenger

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Gerçek bir olayın anlatılması açısından manidar film. Bütün film boyunca Amerika'nın gerçekten böyle bir şey yapacağına olan inancınız artıyor.
0
1 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İşte bunlar hep Amerika'nın oyunları. Gazeteci Gary Webb'in hayat hikayesinden uyarlama olan bu film, CIA'in karanlık bağlantılarını ortaya çıkarmaya çalışan bir gazetecinin yaşadığı talihsizlikleri konu alıyor. Herhangi bir ülkede herhangi bir hükümetin kirli işlerine burnunuzu soktuğunuzda kendilerini aklamak için sizden bir seri katil bile yaratabilirler. Gary Webb sonuna kadar korkusuzca ilerlese de bu film en azından bizim gazetecilerimiz için tehditkar bir etki yaratmıştır diye düşünüyorum. Halbuki Gary Webb'in yaptığı gazetecilik, gazetecilik tanımına uymaktadır. Gerisi ancak kukla ve yalaka olmaktan ileriye gidemezler.
1
2 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Gerçek bir olaya dayanan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim . Aksiyon ve akıcı bir senaryosu olmasa da gercek olaylara dayanması ve bu gercekliği korumak istemeleri yüzünden böyle daha iyi olmuş diyorum . Bu ara izlediğim ortalama üzeri filmlerden . tavsiye ederim arkadaslar .
0
neredeyse 3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İYİ İŞ BAŞARDIN ADAMIM !!!!! Gerçek olduğu iddia edilen bir hikayesi var filmin. Gary Webb'in hikayesinden esinlenilmiş...Devlet, devlet sırları, uyuşturucu trafiği, küresel politikalar, manupüle edilen toplumlar arasında bir gazetecinin hikayesi... Film sıradan, daha önce izlediğiniz pek çok filme benzeteceksiniz... Gizem boyutunda X files'a rakip teoriler ve kumpaslar, birden dirilen karakterler, konuşup susanlar, Saklananlar, ölenler... Sürükleyici bir film. Jerremy Renner'ı sevmem o da beni sevmez, oyunculuklar üst düzey değil, senaryo sonuna kadar izlemenize sebep olacaktır. Çok sevdiğimiz bir abimizin güzel yorumladığı bir eser de var filmde Nothing As It Seems
Sözler Jeff Ament
PERFORMANS: Pearl Jam
Elbette bir sürü ödül almayacak bu film ama bu geceyi çıkardı diyebiliriz...
0
neredeyse 3 yıl önce

Kill the Messenger filmini beğenenler

Kill the Messenger filmini içeren raflar

Kill the Messenger filmi hakkında ilgi çekici içerikler