Killing Season (2013) afişi

Killing Season (2013)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon
Ülke
Belçika
Süresi
91 dakika
gkhn. ppalaş Dağları’nın derinliklerinde, münzevi bir Amerikan gazisi (Robert De Niro) ile Avrupalı bir turist (John Travolta) tuhaf bir dostluk kurar. Ancak turistin gerçek niyeti ortaya çıkınca, Amerika’nın en ürkütücü yerlerinde eski bir özdeyişi kanıtlayan bir mücadele başlar: savaşın en saf hali teke tek yapılandır.

Yorumlar

MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Bence kendini izlettiren orta karar bir film. Kötü adamın iyi adamdan intikam almaya çalışması güzel bir tersten intikam örneği olmuş. Sürekli anlatılan italyan birinin günah çıkarması hikayesi ve diyaloglar renk katmış. Iyi karakter rolündeki de niro katliamci sırplarin oldurulmesinde rol alıyor ama sonra katil olduğu için yaptığına pişman oluyor. Nietzsche nin dediği gibi: canavarlarla çarpışmayi göze alan bir canavar olmayi da göze alsın. Çünkü karanlığa uzun süre bakarsanız, o da sizin içinize bakmaya başlar. / film karşılıklı hamlelerle geçen bir terapi süreci gibi. Tabiki çok daha iyi bir biçimde olabilirdi ancak bir oyuncunun her filmi de efsane olmaya oynamak zorunda değil. Son biraz kabul edilemez gibi durdugu için inandırıcılik kayboluyor. Filmden akılda kalan replikler ise şöyle; Bazı şeyler senin bir parçan haline gelirler. Sen hiç istemesen de.

Korkma oğlum, savaş hepimizi günahkar yapar.

Savaş adil değildir.

Yanlış gidebilecek işler yanlış gider.

Aslında binlerce yıl geriye gitsen bir çatışmanın nasıl başladığını anlayamayabilirsin ama herkes, herkes sonunu bilir.

Size günahlarımı anlatacağım ama onları bağışlamayın. Onların parçası olun. Onları hiç unutmamalıyım.
neredeyse 3 yıl önce
EMREAYAN profil resmi
EMREAYAN
Robert De Niro'dan her zaman olduğu gibi yine iyi bir film bekledim ve yine ömrümün 90 dakikasını Robert De Niro için feda ettim. Bir intikam hikayesi bu kadar mı kötü işlenir?Hangi akla hizmet iki kişi ve aşağı yukarı tek mekan üzerine çekilen bir filmin metrajını 90 dk tuttunuz. Bu tip hikayeleri iki kişiyle anlatmak zordur. Ya senaryonuz kaya gibi olacak yada hikayenizi biraz daha uzun tutacaksınız.Hayır, adamlar hiç birini gerekli görmeyip, "bizde de niro ve travolta var başka bişey olmasına gerek yok" demiş ve ortaya yine kötü bir iş çıkmış. Robert De Niro'nun "5 filmde 1" kariyeri maalesef devam etmekte. Bu da o diğer 4lüden biri... Her sene 5-6 film çekmesi sinemasever için bulunmaz nimet ama bu kadar baştan savma işleri tercih etmesi, hayal kırıklığı.
3 yıldan fazla önce

Killing Season filmini beğenenler

Killing Season filmi hakkında ilgi çekici içerikler