Kimssi pyoryugi (Castaway on the Moon) (2009) afişi

Kimssi pyoryugi (2009)
Castaway on the Moon

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
116 dakika
dorogaya Kim adında bir adam kendini Han Nehri'nin karanlık, suskun sularına atar. Uyandığında üstü başı kumla kaplanmış, yerde yatmaktadır. O zaman, kendisini öldürmeyi başaramadığını ve nehirde bilinmeyen bir adaya sürüklendiğini anlar. Nehir kenarındaki binalardan birinin bir dairesinde yıllarca odasından dışarıya adımını atmamış bir genç kız vardır. Bir gün dürbünüyle bakmaktayken bir ada üzerinde tek başına yaşayan bir adam gözüne ilişir ve merak eder. Günler günleri kovalarken, adamın yalnız ama halinden hoşnut yaşamı merakını öylesine artırır ki onca yıldan sonra odasından dışarı çıkmasına sebep olur.

Yorumlar

PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
alışılanın aksine bu sefer uzak doğudan bir uyarlama izliyoruz. kapitalizm eleştirisi dozunda, garip bir aşk hikayesi de sunan ve bana kalırsa orijinal cast away'den bir tık daha üstün olan güzel bir film. 8/10
0
5 ay önce
Presciante profil resmi
Presciante
Ölmeye karar vermişken, şehirden uzak mutluluğu buluyor adam. Spoilera girecek kalanı. Ama kesinlikle öneriyorum. Aşk meşk de var içinde ama onu bir kenara bırakınca adamın azmi ve minimal yaşamla nasıl mutlu olduğunu keşfetmesini izlemek çok güzel. Komik de.
0
11 ay önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
Issız adaya düşme fikri klişe ama bu filmde çok farklı işlenmiş gerçekten. Kapitalist sistemin içinde bunalmış, intihar etmeyi bile becerememiş bir adamın şehrin ortasındaki adada yaşadığı macera ve evinden 3 yıl boyunca dışarı çıkmamış asosyal bir kız. Çok güzel mesajlar veriyor ve aynı zamanda eğlendiriyor. Filmdeki mesaj ve detaylar yakalanırsa aslında hiç de boş olmayan bir kurgu olduğu anlaşılıyor. Sanırım fazla bilindik bir film değil tesadüfen karşıma çıktı ve iyi ki de çıkmış! Ve evet canım börülce soslu erişte yemek istedi :)
0
neredeyse 2 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Değişik bir film. Sıkıcı değil, değişik bir konusu var. Aşk meşk mevzularını biraz farklı ele almış. İzlenir her türlü.
0
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
keyifle izlenen çerezlik masal. ama çok fazla tavuk suyuna çorba, çok çok fazla saçma. üstelik sadece senaryo olarak değil, teknik olarak da.
0
2 yıldan fazla önce

Kimssi pyoryugi filmini beğenenler

Kimssi pyoryugi filmini içeren raflar

Kimssi pyoryugi filmi hakkında ilgi çekici içerikler