King Kong (2005)

King Kong (2005)

Puan Like 9.2 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Yeni Zelanda
Süresi
187 dakika
cinemarty Carl Denham, üzerinde çalıştığı filmini tamamlamak için olabileceği en mükemmel yerdedir. Kafatası Adası. Uzun süre aradığı baş rol oyuncusunu henüz bulmuştur. Bu talihsiz rolü üstlenecek olan kişi Ann Darrow’dur. Hiç kimse bu adada karşılaşacakları şeylerden haberdar değildir. Neden bu denli gizemli olduğunu da bilmezler ama kısa süre içinde bunun cevabını bulacaklardır. Bu gizli adada yaşayan bir dev goril vardır ve bu vahşi hayvan ansızın Ann’i ele geçirir. Ona aşkla bağlanır. Carl ve Ann’in yeni aşkı Jack Driscoll, birlikte ormanın derinliklerine girip King Kong’u ve Ann’i bulmak zorundadırlar. Üstelik onları türlü yaratıklar beklemektedir. Carl’ın aklına başka bir plan gelir.

Yorumlar

dilber34 profil resmi
dilber34
güzel filmdi 3 saat olmasına rağmen sıkmadı bir tek son sahneler biraz gereksiz uzatılmış gibi geldi.onun dışında fimde aksiyon durmadı.efektler çok güzeldi özellikle kong çok gerçekçiydi ve mimiklerine bayıldım:)sinemada izlemediğime üzüldüm
6 ay önce
umrant profil resmi
umrant
Bende Kong a aşık oldum nolacak şimdi! :)Muazzamdı.Baştan sona kadar...bir an bile sıkmadı 3 saat içinde.Efektler harika öykü büyülü,oyuncular da iyi iş çıkarınca sonuç muhtelem oluyor.Kong Kafatası adası bunun yanında hiç kalır tabii ama onu izlediim için bunu izlediğim için çok gömmeyeyim ama mesela Brian Larsonnın oyunculuğunu beğenmedim onda ama Naomi Watts ..Zaten bir de güzel ki konglarda Adrian Brody'lerde köpeğin olsun dedirtiyor:)Bu zamana kadar izlemediğim için kınıyorum kendimi.
1 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil resmi
aydangelenfil
dönemine göre efektler harika, oyunculuklardan tutun senaryoya felan on nömera film. ve son olarak helal olsun sana koca yürekli king kong.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Uçaklar değil güzellikti canavarı öldüren..
Tam 3 saat 20 dklık süresine rağmen bir dakikasını bile sıkılmadan soluksuz ve büyük bir heyecanla seyrettim filmin. Hem macera hem de aksiyon kısmı çok başarılıydı. Hikayeyi az çok biliyordum zaten herkes gibi ama bu kadar beni etkileyecek bir dramı olacağını düşünmemiştim yani bir canavarın bir insana aşkı ne kadar etkileyici olabilir diye düşünmüştüm. Ama gözlerimin dolmasına engel olamadım. Film gerçekten izlediğim en sürükleyici filmlerden birisiydi. Tek bir eksisi var CGI'lar bazı yerlerde gerçekten vasat ama ona rağmen filmin kalitesine gölge düşürdüğünü söyleyemem tekrar tekrar izlenecek bir baş yapıt herkesin bilmesi gereken bir hikaye kesinlikle.
1 yıldan fazla önce
thornystuff profil resmi
thornystuff
700'e yakın film izlemiş olmama rağmen en sevdiğim filmdir kendileri. Asla vazgeçemem, defalarca izledim hâlâ izlerim. Tadı başka hiçbir filmde yok. Her bakımdan doyurucu bir film. Efektler, oyunculuklar, akış gerçekten takdire şayan. Gerçekçilikten kopmayarak bu denli fantastik bir yapıma imza atabilmek büyük bir başarı. Yüzüklerin Efendisi'nde de kendini göstermiş bir yönetmene sahip olması da filmin ayrıcalığı. Ve son olarak hep söylerim: Gerçekten iyi bir film, daha önce izlemediğin için duyduğun üzüntüyü ve ilk kez izleme keyfini heyecanla yaşatan bir filmdir. Her halükarda izlemediyseniz de şanslısınız. ;)
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Empire State binasının dijital halinin tamamlanması 18 ay sürmüş. Gerçek bina ise 14 ayda inşa edilmiş.

King Kong'un kükremesi aslında aslan kükremesinin 1/2 oranında yavaşlatılarak tersten kaydedilmesiyle elde edilmiş.

Andy Serkis'in yüzünde King Kong'un mimiklerini oldukça gerçekçi yansıtsın diye 132 sensör varmış.
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Fena film değil gayet hareketli ve dönemi çok iyi yansıtmış yalnız dramı biraz abartmış ve senaryo da abartı geldi. Tamam aksiyon olsun da aksiyon olsun diye trex koymak jurassic park özentiliğine kaçmış
4 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Güzeldi
4 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce

King Kong filmini beğenenler

King Kong filmi hakkında ilgi çekici içerikler